Piersicute de iulie august (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Misha80 spune:

Ca si achizitii...e destul de lenes...abia de o saptamana merge de-a busilea....adica de la 8 luni si o saptamana, nu se ridica fara ajutor, dar are intentia.
Zice ma-ma, ba-ba, da-da, gaga &co.
Ieri a lovit 2 jucarii intre ele ceea ce pe babycenter e achizitie.
A ....si din seria cra-cra...de pe la 7 luni face cu mana la revedere, dar numai cui vrea el.
Si am uitat sa ne prezentam...eu sunt Adriana, iar pe bebe il cheama Mihail, dar ii zicem Misha.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Misha80 spune:

Si daca ne primiti si pe noi. Dupa ce ma dumiresc cum merge treaba cu forumul...cu PM... O sa va rog sa-mi da-ti si mie ceva parole mail sau picassa ca sa pun si poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Misha80 spune:

Acum vin si cu o intrebare : fetele care au nascut la Medlife (Roxy, Aruba daca nu ma insel) la voi a aparut floricica de la BCG?...daca nu ce intentionati sa faceti ptr ca la el nu se vede nimic, iar pediatra zice ca discutam dupa un an daca il refacem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Misha80 spune:

Alta intrebare....a iesit la vreo piersicuta hemoglobina mica?
La 8 luni i-a luat sange din degetel si i-a iesit hemoglobina 9,38 ( f mica).
Are tratament cu fier 15 picaturi pe zi.
La controlul de 9 luni o sa-i ia din vena sange....deja imi vine sa plang numai cand ma gandesc :-(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Misha80 spune:

In alta ordine de idei....am uitat sa va spun ca va apreciez pe fiecare in parte si am fost cu sufletul la gura la fiecare nastere, raceala..achizitie...v-am citit si am si raspuns in gand la fiecare. Ai mei au zis ca-s nebuna cand in spital la o ora dupa operatie va citeam :-).
Acum ma bag la citit ca mai am cateva pagini din capitolul trecut.
Va pup si sper sa ne primiti si pe noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Bine ai venit Adriana !

Sa-ti traiasca prichindelul si sa fie sanatos ! Primim cu drag pe toate mamicile de piersicute . Este un forum public pentru toata lumea care vrea sa impartaseasca ceva din experienta lor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

buna seara!
noi suntem comci-comca... in plina perioada de achizitii si salt...
din weekend am inceput cu 2 lingurite de iaurt. peste cateva zile voi introduce banana.

bine ai venit ADRIANA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Am revenit si noi,
pana la urma a iesit o raza de soare si am profitat de ea(imi era mila de Lolita-catelusa noastra)
Fleur,multumim pentru informatii,eu i-am dat din toate (relele) din borcanel bio de la hipp.Nu stiu cum am sa fac cand va veni vremea lor..spanacul cat de curand,probabil ca am sa cumpar doar pt mine nebio..
Ana,Lore,Gabi,catelusa mea are 4 ani,imi era tare dor de ea asadar l-am rugat pe tatal lui Mattia sa mi-o aduca.cu ea ma descurc,e un caine taare cuminte si bine educat..Mattia inca nu are o parere,nu stiu daca o place sau nu,nu prea intra in contact(Lolita n-are voie in zona lui Mattia si invers)
tamysbine ai revenit!
Adriana,bine ai venit!
Ma bucur ca ai salivat la intalneala noastra..in felul asta poate-si mai fac curaj si altele..

De azi Mattia a inceput sa stea in picioare nesprijinit,se antreneaza sa-si tina echilibrul,sa vedem pentru la noapte ce-mi mai pregateste..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna fetelor
eu sunt in depresie maxima azi.
Am fost la Dr Robanescu si zice ca trebuie sa continuam cu terapia Voijta ca desi a recuperat mult, tot mai avem
In plus cica trebuie sa ii pun la Piciorul stang niste ORTEZE (un fel de proteze care ii tin piciorul fix intr-o pozitie ...) ma rog. Imi vine sa innebunesc cand ma gandesc la saracutza de ea....
Si colac peste pupaza, am mai aflat si niste kk-uri de pe la serviciu.....

Ada, merci mult de nr. Nu am apucat sa iti raspund azi...

Adriana, bine ai venit!
Ana mea a avut hemoglobina mica, Tot 9. eu i-am dat 10 pic de fier pe zi timp de 2 luni. Inca nu am impuns-o sa vad cum e cu fierul ca am zis ca o mai las un pic sa respire, dar poti sa iti dai seama daca e ok dupa culoarea pielii din obraji. Trebuie sa fie rozalie.
Adica sa nu mai fie palida.

Pup fetelor.
Sper sa imi revin pana maine.

Ana mea e fiica de cioban. Mananca cu mare pofta si cantitate mare, iaurt de capra cu cereale in fiecare seara. E innebunita...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Misha80 spune:

Laura, multumesc de primire si urare. Felicitari ptr bu-bu, baba.
Nici al meu nu zice ta-ta, dar sotul lucreaza intens in fiecare seara la asta :-)

Balanta intrebai cat praz pune Iulli in piure. Eu pun cam 1,5 cm.
In prima faza l-am pus doar la fiert (la abur) iar dupa 2 zile l-am si mixat cu legumele.
Iar de spanac sunt si eu in ceata...am citit cate ceva cu nitriti cu oxalati sau asa ceva si nu stiu ce sa fac. Dar ma intrebam baby spanac...cel care se foloseste in general in salata e ok?
Offff....greu cu mancarea...nu stii ce sa-i mai dai copilului ca parca totul e infestat ori cu hormoni ori pesticide. Eu carne si oua ii dau de la ai mei din curte, dar legume din comert. La vara o sa ii dau si legume din curte, dar acum nu am ce face.

Se foieste. Noapte buna

Mergi la inceput