Stelute iulie-august 2013 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra28 spune:

Aha, bune sfaturi Olimp, acum stiu cum sa ma duc imbracata ca sa-mi protejez un pic si pielea sa nu dau in altele!

Andra22+ cu si mami de Alexandru (27 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

andra nicieu nu am stiut initial dar la urmatoarele aplicatii m-am dus cu lectia invatata

dana
exact voi puteti bea cafea linistite ...noi sa ne multumim cu mirosul...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Nu imi place cafeaua. Fara tigare nu ma atrage Auzisem ceva de genu cand te doare capu sa bei cafea ca trece??? Asa e?


23+ David
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

olimp mersi mult de detalii. am vorbit azi si cu gine si nici ei nu i-au placut pulseurile desi media e buna. asa ca ma monitorizez acasa pana luni si apoi discutam iar. eu iau momentan o doza un pic peste minim 300mg unde minim 250 si maxim 2000 pe zi. deci am aveam unde sa crestem cu medicamentatia daca e nevoie. i-am spus si de paine in casa fara sare etc. si mi-a spus nici sa nu exagerez. trebuie sa reduc sarea dar nu sa mananc complet nesarat ca dau in alte traznai.

Cat despre masurici eu am avut cu manseta ca la aparatul de tensiune. ziua masura din 15 in 15 minute, noaptea din jumatate in jumatate de ora. In rest cutiutza ca si la olimp legata la brau cu curele elastica. eu am tinut-o pe pantaloni deci un pic sub talie si a fost ok. noaptea m-a mai trezit dar minimal. eu dorm oricum ca ursul, important e sa adorm. Apoi ma poate fura cu pat cu tot.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Dana, la tensiunea mica e buna cafeaua. Eu una am 10 cu 6. Cand fumam si beam mai multa cafea aveam 11 cu 6.... Acum daca nu beau dimineata cafeaua cu lapte sunt zombie...si da, ma doare capul. Dar nu cred ca automat cafeaua reduce durerea de cap

Happy_Ama 23+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Oxana uploadez poze cu floricelele.Momentan e totul verde si ies de peste tot noi muguri. Stiu ca am multe lalele si narcise. restul dupa cum spuneam surprize..vom vedea mai incolo ce iese. Ce am pozat acum mai putin via si tufele le-am pus/cumparat noi.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

monica si eu iau dopegyt 250 mg / zi adica o pastiluta , se poate creste pana la 8 pastle pe zi ceea ce inseamna 2000 mg/zi.

exact nici fara sare nu e bine , doar sa ne se faca exese , sa ajutam cat putem..


dana dureile de cap sunt date si de tensiunea mica , de aceea cand bei cafea iti trece si durerea de cap si ameteala...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Azi am facut o super afacere. I-am luat Clara bicicleta de 46 de € de pe ebay cand noua e 200€. e folosita normal dar la cate va patimi nu se merita sa ii iau noua. Cea pe care o are acum, bicicleta ei de start, am luat-o noua si arata jalnic la cate busituri a luat. e drept ca e si folosita intens. Merge matza de la 3 ani cu rotitze si de la 4 fara. E experta mititica.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

monica super afacere barvo Clarei !

XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Olimp luam fix acelasi lucru. Aici se numesc altfel dar substanta activa e acceasi, m-as fi mirat ca asa multe medicamente permise in sarcina nu exista. Eu am pastilutze de 125mg. iau 1,5 dimineata si 1,5 la pranz.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 18 +

Mergi la inceput