Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Ama si eu ma gandeam sa las asa ca va fii perdeaua cu desene si oricum pe peretele cu patutul voi pune figurine lipite. Inca nu m-am hotarat dar ma duc sa ma uit poate ma atrage ceva.

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

La astia din Arad de unde a luat Ama caruciorul, au si hainute
http://www.caruciorbebe.ro/produse.php?cat=287


viitoare mamica de hocheist 20+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana303maria

Am terminat si eu cu inspectia. A fost super bine, mi-au venit 15 elevi si totul a iesit asa cum mi-am planificat.
Mai nasol cu raceala asta, nici azi-noapte nu am putut sa dorm, stranut, tusesc, imi curge nasul si daca ma intind mi se infunda rau de tot nasul si simt cum imi vin toti mucii, scuzati cuvantul urat, in creier, la masele si in urechi.

MTHFR A1298C - stare homozigota
David 16+


Bine ca s-a terminat cu bine si multa sanatate


viitoare mamica de hocheist 20+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Intrebare tampa: voi credeti ca bebe o sa doarma in camera lui??
Eu am facut camera Denisei la 2 ani.

Elena & Denisa (26.10.2004)
23 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Ele eu una ii fac camera pt ca de la 3 luni vreau sa doarma in camera lui. Pana la 3 luni va dormi cu noi in camera ( doar noaptea) si voi cumpara cosulet cum v-am aratat. Eu sper sa doarma la el in camera si tocmai din acest motiv o sa il pun ziua in patut iar noaptea cu noi. Crezi ca nu e bn???

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Eu sunt pregatita sa nu doarma separat de noi. Sunt copii si copii, parinti si parinti, dar eu n-am mari asteptari sau sperante. Pana la un an sigur va dormi in camera cu noi si apoi mai vedem, depinde cat de independet e el, accept oice situatie.


viitoare mamica de hocheist 20+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Dana nu-ti face multe iluzii , sa vezi ca si la 10 ani o sa vrea sa doarma cu voi :)). Cunosc multi copii asa si nu sunt copi alintati, doar ca le e dor de parinti si le place apropierea de ei


viitoare mamica de hocheist 20+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elfcupistrui spune:

Cei de la caruciorbebe.ro mi se pare ca au cele mai mici preturi la carucioare.Cu ei am ramas de la baby expo in plan,am si gasit un carucior http://caruciorbebe.ro/detalii.php?id=130 . Fetelor care mai mergeti, sa aruncati un ochi daca vedeti caruciorul acela alb asa victorian,are si o gentuta foarte eleganta agatata de el.Sa va minunati ,nu alta.Dar la 40 de milioamne...

faith trust and pixie dust.

19+ Oliver

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Dana esti optimista.
Daca alaptezi si sa faci naveta intre camere...pfuu, noaptea e crunt.
Denisa nu a vrut suzeta si eu eram suzeta ei. De la 6 luni vroia suzeta de 10 ori/noapte. Nici nu ma mai trezeam sa o pun in patut, asa ca dormea cu noi. Daca te trezeste de 10 ori pe noapte si tu patruland intre camera, nu te vad bine.

Si cu toate astea nu a facut nici cea mai mica figura cand am mutat-o cu somnul in camera ei.


Elena & Denisa (26.10.2004)
23 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elfcupistrui spune:

Dana,eu nu stiu cat de indicat e sa ii schimbi locsorul de dormit.Fiind micut,sa nu mai recunoasca locul,sa nu se mai simta in siguranta daca i se schimba.

faith trust and pixie dust.

19+ Oliver

Mergi la inceput