LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

A, deci voi va dati pe FB de aia nu mai scrieti aici.

Strumph eu din toamna folosesc Libero tot din motive de udat. Megeam cu ea la activitatile pruncilor si era uda dupa o ora. De multe ori nici nu aveam conditii sa o schimb. Cu astia foarte rar mi s-a intamplat si atunci dupa multe ore de neschimbat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Eu nu gasesc libero aici dar ma tenta sa iau Huggies ca de astia foloseste sora mea de la Bucuresti cu bb mic si ii sunt buni, dar erau la oferta niste pampersi bio la supermarket, sunt scumpi daca iei sa imparti pretul pungii la nr de pampersi, dar sunt bio zice Nick si nu atatea chimicale cate au restu si daca or fi buni, perfer sa mai dau 4-5 lire in plus la pachet dar macar sa nu mi se mai ude! daca nu-s buni nici astia, cu astia defilez pana ii termin si am 2 pungi a cate 30 fiecare o sa iau huggies daca nu-s buni, sau mai este un brand propriu al supermarketului, dar nu stiu cat de calitativi or fi, aici Pampers ca brand e cel mai tare, pus in valoare, agresiv si restul ce vreti voi sa ii spuneti! gaseam mereu oferte bune la ei, desi mult mai scumpi decat huggies, dar sincer sunt 2-3 mari branduri de pampersi si atat, nu ca in Ro, desi mi-as dori sa am de unde alege?!

Uite aici cateva poze de ieri dimineata, nu stiu de ce mi le-a incarcat aiurea, mai intai alea zburlita si al urma aia in care doarme cu fundu in sus oricum, sunt ultimele 4 poze di album


ma doare capu` rau.. inca ma duc sa imi mai fac un espresso, poate-mi trece si apoi iesim afara ca e soare, nu stiu cat il tine ... ca se anunta iar ninsori m-am uitat pe site la jurnalul national pe webcamurile din tara si e alb peste tot si acusi e aprilie... oaauu m-as baga sa ii mai crosetez piscoatei, dar am o leneee... i-am mai facut o bascuta dar nu am putut-o termina ca mi s-a terminat firul, am mai dat comanda, dar ajunge sigur dupa paste, adica sapt viitoare, atunci am sa i-o si termin, desi o voiam acum pt cand mergem la soacra, dar poate merge si fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

scuze fetele azi fac ordine si curat....
vb pe seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Ca bine zici Miki, imi vine sa scot foenul pe geam nu alta.

Ce frumos e tortul. Tu l-ai facut? Andra e superba ce gene lungi are, e asa finuta. Va pup.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011




hai ca incet incet se vede primavara parca s-a mai incalzit iar gandul la cele 20 de grade din weekend ma fac sa zburd

tortul da, l-am facut eu doar la desen a participat vlad..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata, fetelor?

am luat si eu o pauza de un lapte cu cereale si am intrat sa vad ce faceti.

strumphitza ma bucur ca scrii aici ti-am zis, pe fb nu ca nu mai vreau sa intru dar nu mai am cand. o sa mai intru eu si acolo.... lasa ca vad eu pozele ca doar le lasati acolo, nu?
dar ce a avut oare piscotica mica de s-a trezit asa? acum este ok, ca de obicei, nu? poate s-o fi speriat.....
ce scumpica este Sophia, ce cascat mareeee...mai ca imi vine sa casc si eu, mi-a facut pofta bascuta aceea lila tu i-ai facut-o?

chiar vroiam sa intreb si eu de pampersi. am mai intrebat eu si mai demult dar toata lumea s-a facut ca ploua....
Libero zici ca sunt buni? Pampars zici ca-s contrafacuti, asa mi s-a parut

fetelor, ca tot mi-am amintit....ce absorbante bune, ca lumea imi recomandati? mie nu-mi mai place Always deloc, deloc...nu stiu ce le-au facut astia...le-au subtiat de tot, le-au micsorat....nu mai sunt deloc multumita de ele. stiti alta marca buna? sa nu-mi zici de alea interne ca nu folosesc asa ceva, nu sunt sanatoase , sunt chiar periculoase.

miki ce frumoasa este Andra, ce carlionti i-au crescut si ei lui Vlad i s-a intins parul ca si el avea carlionti inainte tareee as manca si eu o feliuta de tort...mmmmm bine mai arata mai ales ca este si cu cioco, preferata mea....

vremea asta este aiurea rau...acum sunt -5 grade si peste cateva zile cica 18 cum se poate asa ceva, nu este deloc bine...ne mai miram ca ne doare aia si aia....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am facut si eu pauza de cafea.... roxy eu de la always am facut niste iritatii urate..., eu folosesc libresse unele cu invelisul turcuaz...sunt multumita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua !!!

Am 10 min libere si am intrat sa va salut si sa mai citesc cateva randuri.
Ma bag intre timp sa fac capitol nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Va invit cu drag sa savurati si sa umpleti cu vorbe bune noul capitol !!!

Mergi la inceput