LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da si eu siu vb aia.., sa vedem oricum mai are de luat analizele de la fosfor si calciu si dupa maine se duce la dr endocrinoloaga si vb si vor vedea... ea a zis ca pana nu trece sapatamana luminata nu se opereaza, vrea sa ceara mai multe pareri.. etc... O sa o pun sa se duca la sf. Nectarie sa se roage, eu sunt convinsa ca daca nu ajungeam la Radu-voda nu-mi depistau diabetul de sarcina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti, fetelor?
am intrat si eu sa va salut, n-am avut timp pana acum....acasa nici atat.

ma pregatesc imediat sa plec acasa.

miki ce noapte ai avut...si ce zi....saraca de tine, ce mai alergi, ce te mai agiti, nici nu dormi ca lumea...multa sanatate, liniste acum ca vei fi doar cu Andra poate vei fi mai linistita.

ailed Doamne ajuta sa fie bine.

somleac sa stii ca o s-o duc si eu la circ si mai ales la teatru de papusi sigur va fi incantata.
bravo pentru olita

cami un si pentru voi. ce mai fac bubruuzele?

alina06 va veni si vremea olitei la un moment dat tot scapam noi de pampersi, nu?

a nins azi la noi...ca iarna, chiar se depusese si pe jos, era alb dar bine ca se topeste repede, este un friggg...

toate mamicile si fluturasii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia maine poate mai intrii pe mess sa te sun
imi cer scxuze da m-a sunat o finuta si m-a tinut la telefon mult
si nu am apucat sa-ti rasp
mii de scuze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxy ce sa facem prin casa cu vantul asta turbat
am desenat cu fetele fapte bune si fapte rele
si am dat buline
ca ne-au cerut la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

oki cami, m-am gandit eu ca e ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

poftiti de cafeliti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Somleac multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

multumim de cafea
va ofer si eu una..si poze pe picasa

o zi frumoasa..si calda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ca bine zici Miki, imi vine sa scot foenul pe geam nu alta.

Ce frumos e tortul. Tu l-ai facut? Andra e superba ce gene lungi are, e asa finuta. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata! bag o cafea mareeeeee ma doare capu` rau!!! tre` sa-l schimb

iar s-a trezit sophia azi noapte pe la 3 si ceva ca nici nu mai stiu ce ora era, asta dupa ce am laudat-o ieri pe Fb ca doarme pana la 9 mi-o fi deochiat-o careva incepuse sa doarme bine de vreo sapt si ceva si poc azinapte iar urla, si nu stiu de ce ... pe ce sa dau vina?

Somleac, nu am facut cine stie ce shoppingareala ca a fost frig, urat, vant si toate cele, nu am avut chef de umblat, i-am mai luat ceva maruntisuri de prin cartier am un mall micut si magazine pe langa sper sa putem ajunge vineri la socri pentru ca weekendul trecut soacra mea a ramas blocata in Manchester la cumnatul meu ca ea in fiecare sapt merge la ei sis ta 2 zile, miercuri si joi parca , si cand sa se intoarca acasa nu erau curatate drumurile, a nins mult si a batut vantul rau si nu au ajuns utilajele si pe acolo pe la ei, ei stau ceva mai izolati de lume, intre dealuri, in padurea cu alune a stat socrul singur cu matzele de joi pana luni cand a putut ajunge si soacra, mi- o si imaginez neagra de suparare ca a nins iar, uraste iarna, frigul si zapada

Ailed, sper sa fie bine cu mama ta si fara operati!

Roxy, cand te astept pe Fb ? hai mai treci si pe acolo, nu ma lasa sa vb singura vezi ca nu ai trecut, ai pierdut filmuletul cu Ioana lui Catank cum se zbenguia ieri dimineata in zapada nici pozele cu iasmina si Lucas nu ai vazut ... nici pe piscoata cum doarme cu fundu in sus si apoi zburlita de mama focului uitandu-se la desene ...deci ia vezi cum faci sa nu veniti cu batul fetele, da ? glumesc

Cami, ti-am dat iar link la poze, sper ca le-ai vazut ca am sa le trec pe privat iar si sa nu vii sa te rogi de mine sa ti le arat! ti-ai gasit pe cineva la curatenie sau cu cine s-o lasi pe Petra cand o sa mergi tu la munca?

Nu mai stiu ce sa scriu, ma doare capul rau... dar ma rog sa pot ajunge vineri la socri, ca deh , i-am pregatit ziua Sophiei, ei i-au dat comanda de tort si ne adunam toata familia Smith vreau sa ninga dupa ce ajungem si cat stam acolo, dar nu mai departe de luni, ce-i mult strica sper sa nu ma enerveze prea tare matzele saocrei si cainele cumnatului, ca nici nu stiu cand ajung afara dupa usa



O zi frumoasa si sper ca nu cu prea multa ninsoare!

( piscoatei mele i s-a pus pata pe pampers, s-o schimb, s-a dus la geanta de la carut si mi-a adus 2 pampersi si paturica de schimbat si cica caca, ba chiar a intins si aia si s-a asezat pe spate! si numa ce am schimbat-o de juma de ora.. nu are nici un kk, dar cred ca a facut mult pish si nu ii place... ca tot imi spune de ceva zile mereu s-o schimb, am sa ii cumpar olita dupa ce revenim de la socri si sa incepem si noi antrenamentul Apropo de pampers, eu mai am vreo 4-5 si ii termin si am cumparat alt brand ca de cand au schimbat astia ambalajul si nu mai stiu ce prin compozitia lor, nu este zi sa nu o schimb pe u stiu cate ori ca se uda!! in fiecare dimineata e uda toata pe burta!! asta nu s-a intamplat deloc niciodata pana sa schimbe astia ceva prin pampersii astia, asta cam de pe la inceputul anului, dupa ce am revenit din Ro dupa sarbatori)


Mergi la inceput