LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Waw Dorina, ce surpriza E superba piscoata in pardesiul verde, o prinde teribil. Iar pozele din parc cu narcisele sunt. Narcisele sunt preferatele mele. Ce i-a crescut parul, pfuiii Ilinca abia de are cateva fire, nu stiu ce-i creste asa de greu. Ai grija la sanatate. Si eu am fost tare daramata dar am fost la biorezonanta si se pare ca m-a nimerit gagica ca acum sunt turbo. Te astept mai des ca daca nu iei cateva biciuri pe spinare si nu miza pe faptul ca sunt departe ca s-ar putea la vara sa ajung la Londra.

Delia nu te necaji, certurile cu sotul sunt ca piperul in mancare, pisca dar ce bun e dupa.

Mada imi pare rau ca nu esti in regula cu piciorul. Incearca sa te ungi si cu creme gen puterea ursului si mai am eu una foarte buna, dar nu stiu cum ii zice, aflu doar cand merg sa ma culcFii atent ca s-ar putea ca fizioterapia sa te tulbure la inceput , adica sa ai disconfort mai mare decat inainte, abia dupa ce termini tratamentul si se linistesc toate vei simti beneficiile.

Alina daca te consoleaza cu ceva nici usile mele nu arata mai grozav. Doar ca eu nu mai pot sa zic ale cui sunt manutele.

Cami nu te mai vaicari ca pana la urma dintre toate fetele tu ai programul cel mai lejer. ce mai faci de mancare? La mine e foamete mare, abia satur haita de hamesiti cu mancarea de post.

La noi e o vreme de filme horor, ploua si bate vantul groaznic. Pe vremea asta eu m-am plimbat cu Ilinca cu tramvaiul (papaiul-ciuciu)cat au fost baietii la dansuri. M-am udat ciuciulete, dar macar am fost fericite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Somn usor, sunt franta si mi-e frig.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, mamici!!!

Felicitas am intrat special sa vad ce mai faci si ma bucur ca nasterea a decurs atat de usor! Sa fie sanatoasa Anastasia!!!

Alina L sta la gradi in fiecare zi pana la 5 seara, e f incantata, ii place maxim, mai ca nu pot sa o iau acasa
Pana acum am fost OK, nimic nu s-a prins de ea, nici muci nici altceva si zic s-o tinem tot asa

Eu de luni merg la lucru, Roxy parca intrebai de ce nu-mi iau medical, nu vreau sa mai umblu pe la dr si la comisie ca ar trebui sa-mi iau risc maternal, mai am ceva pana pot intra in prenatal si mai bine merg la servici, nu fac oricum mare lucru pe acolo, nici nu ajung bine sa ma acomodez ca dupa cateva luni o sa plec iar plus ca si banii sint mai multi si voi avea nevoie acum, prefer sa merg la lucru pana in ultima zi si sa iau tot maternalul dupa nastere!

Delia ma bucur ca esti bine, lasa ca trece supararea si ajungeti voi la un numitor comun, mai sint si momente de nervi si cearta, dar trec ele!






Happy Mom si S24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

somleac, yvy, , nu ne-am certat, doar m-a enervat si m-am macinat , dar ca sa continui ideea lui Somleac , cred ca ma fac eu ardei iute ca sa simta.., ca e sanatos...
andra a facut numai tampenii , mi-a varsat suc pe covor de 2 ori, a luat cartonul de oua din frigider si l-a scapat, s-au spart vreo 3, apoi la sfarsit a luat o cutie de iaurt , l-a turnat in cana , s-a spalat pe maini in el si cand m-a vazut ca o vad a vrut sa plece , a alunecat si s-a murdarit din cap pana in picioare... a facut toate tampeniile cand eu o mai verificam pe Maria de febra, ca a facut ceva raceala
strumph, of, mai fata, dietele tale alea drastice..... imi vine sa iau batul... fa niste analize
alina, usi curate... ce vise perverse ai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Somleac vezi ca pe crestin ortodox sunt tone de retete de post http://www.crestinortodox.ro/retete-post/
uite, sa javascript:bold();aveti pofta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza,

haideti la

Ce ma bucur ca s-a mai animat subiectul.

Nu stiu cum sunteti voi, dar eu ma atasez de voi si parca ma doare cand nu mai am vesti, de ex acum cu Felicia in fiecare zi ma tot intrebam daca a nascut sau nu, or fi bine? Cu Ivy la fel, de Strumphitza sa nu mai zic ca m-am obisnuit sa citesc zilnic de Piscotel tot ce face si cand brusc nu mai stii nimic e asa nu stiu cum sa zic , dureros. Stiu ca asta e netul si ca fiecare face ce vrea daca vrea scrie daca nu nu, dar .......

La noi e iarna grea. Brrrrrrrrr

Ieri am facut biscuiti de post un deliciu, azi mai erau 2 bucati amarate.
Astia sunt http://www.laurasava.ro/2012/03/29/fursecuri-cu-ciocolata-de-post/ cu mentiunea ca n-am pus asa de multa ciocolata. Cred ca sunt foarte buni si cu nuca de cocos in loc de cioco.

Ma bag la munci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
Somleac multumim de cafea si fursecuri..
Eu va servesc strudel cu dovleac tot de post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

miki ce faci bun la ziua lui Vlad,... eu mi-am mai revenit dupa ziua Andrei si ma gandesc la a Mariei.... nu ma invat


mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


delia, nu m-am gandit..vreau in primul rand sa -l serbez la gradi, sa vorbesc cu o firma sa mearga acolo sa le faca party, sa se ocupe ei..de servit acolo au regula/obiceiurile lor, se ocupa doamnele, fac tortul impreuna cu copilasii ( desi ma bate gandul sa le propun sa le duc eu unul home made kinder pinguin), le face saratele/pandispane in casa si limonada, fructe si ..cam atat..de distractie sper sa se ocupe firma sa fie mai deosebit..
acasa o sa-i fac probabil doar in familie cu gratar/salata si ceva dulce..mai usurel ca-i mai bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

hello


Eu cu piciorul...nici o inbunatatire ...merg doar schiopatat...mai am 2 zile de tratament si termin si nu e nici o inbunatatire Genunchiul e umflat..plin de lichid...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


madutza, nu stiu exact ce diagnostic ai tu si daca se potriveste la ce iti spun eu acum..dar daca te intereseaza cauti tu info mai multe sa vezi ce si cum..
mama si frate-miu au fost la recomandarea cuiva care tot asa a scapat de niste dureri de oase cumplite, umblat pe la n doctori la osteopat..e un doctor din elvetia care vine o data sau de doua ori pe luna in tara si da consultatii/face proceduri..ai mei au fost la el si fratele meu care are probleme mari si dureri la coloana deja se simte mai bine dupa o sedinta..maica-mea si-a miscat niste degete care nu le mai misca de ani..
nu stiu cum e cu lichidul ala si daca se potriveste, ca din ce am inteles metoda s bazeaza pe anumite miscari de oase..insa poti cauta/intreba..cabinetul este osteosan.ro si e in militari..
pupici si ma bucur ca sunt bine copilasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Hello, mamici!!!

Eu de luni merg la lucru, Roxy parca intrebai de ce nu-mi iau medical, nu vreau sa mai umblu pe la dr si la comisie ca ar trebui sa-mi iau risc maternal, mai am ceva pana pot intra in prenatal si mai bine merg la servici, nu fac oricum mare lucru pe acolo, nici nu ajung bine sa ma acomodez ca dupa cateva luni o sa plec iar plus ca si banii sint mai multi si voi avea nevoie acum, prefer sa merg la lucru pana in ultima zi si sa iau tot maternalul dupa nastere!



Happy Mom si S24+


eu zic ca e mare greseala cu maternalul dupa nastere..in prenatal iei grosul din cate stiu eu, si acel gros ti se va lua in consideratie la calculul CIC ( ti se va calcula din nou pe baza ultimelor 12 luni, nu ?)..eu asa am procedat si am avut de pierdut..


Mergi la inceput