Tabieturi de cititoare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:


nu mai am tabieturi, am doi copii si o casa pe cap . fur timp de citit cel mai des din timpul de somn. citesc ghemuita in fotoliu sau in pat.
daaa, pe plaja e cel mai bine , dar asta se intampla doar cateva zile pe an...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

iarina_r, uite si aici cateva coltisoare de citit - desi recunosc ca cel propus de tine e cel mai cel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Mai devreme am vrut sa scriu: Galisia: inmpartim laurii ca ideea iti apartine.

Am simtit nevoia sa corectez ca ma aflu intre persoane citite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

iarina_r, uite si aici cateva coltisoare de citit - desi recunosc ca cel propus de tine e cel mai cel

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!


Sunt foarte faine si cele pe care le-ai postat tu. Prima imagine cu locusorul mansardat mi se pare ideala, datorita luminii naturale. Eu port ochelari si de asta imi place sa citesc la lumina zilei.



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

Locul preferat de citit e vara in gradina din spatele casei(in imagine).In restul anotimpurilor ,seara in pat sau cand mai prind putin timp liber ziua,dar cum spunea si galisia, in starea psihica adecvata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

Citat:
citat din mesajul lui iarina_r


Nu stau la casa, stau la bloc, dar ma gandesc ca mi-ar placea sa am o casuta si sa-mi amenajez vara in gradina un loc de citit sau chiar in casuta, ceva de genul acesta http://www.toane.ro/wp-content/uploads/2013/02/loc-pentru-citit-7.jpg





Ar fi locul ideal de citit in iernile noastre lungi si friguroase



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui iarina_r

Mie imi place sa citesc la lumina naturala a zilei, insa de multe ori cititul are loc seara in pat din lipsa de timp. Ziua imi trag fotoliul in dreptul geamului de la sufragerie si imi ridic picioarele pe caloriferul de langa el. Geamul meu e aproape ca un perete de sticla si are vedere spre lac, iar cand citesc imi ridic din cand in cand privirea spre lac. Uneori atunci cand ma intrerup o clipa din citit pentru a contempla lacul incep sa visez cu ochii deschisi.

Un alt moment placut pentru citit a fost intr-o vacanta in Turcia, absolut banal hotelul chiar si plaja, insa sub umbrela de lemn si stufaris, pe sezlong cu o bere si o carte mi s-a parut cea mai frumoasa vacanta. Plaja era aproape goala pentru ca toti se ingramadeau la piscina, liniste, briza marii si toata oboseala de la serviciu s-a dus departe. Moment de relaxare maxima. Mai vreau...

Nu stau la casa, stau la bloc, dar ma gandesc ca mi-ar placea sa am o casuta si sa-mi amenajez vara in gradina un loc de citit sau chiar in casuta, ceva de genul acesta http://www.toane.ro/wp-content/uploads/2013/02/loc-pentru-citit-7.jpg



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.


Locul acela e minunat.
Mie mai imi trebuie un stor ptr putina intimitate si o patura calduroasa + o perna mai mare la spate. N-as mai misca de-acolo o luna.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Locul pentru citit merge amenajat asa cum viseaza fiecare.

Si eu in loc de pernele acelea i-as pune o salteluta si o perna mare drept spatar, iar dedesubt ar fi neaparat un calorifer care sa dudie atunci cand e frig. Apoi as adauga si o masuta pentru ceai verde sau cafea.

Hmmm mai e pana acolo ...



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

In pat, in toate pozitiile posibile
Ma simt chinuita daca n-am loc sa ma-ntind in toate directiile. Imi mai trebuie lumina buna si, neaparat, liniste.

Articole citesc oriunde, oricand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Tabieturile mele sint bine batute in cuie.

La masa citesc carti rascitite, super usoare, pentru care nu-mi trebuie concentrare.

La baie ma culturalizez cu L'Express (n-apuc sa-l citesc altfel) sau, de cind sintem in lucrari, cu reviste de bricolaj si amenajari interioare.

Seara, in pat, ma apuc de carti pe care nu le-am mai citit.

Imi place sa merg cu trenul si sa astept la doctor. In primul caz pt ca am intotdeauna o carte de citit in geanta si, in cazul respectiv, am si timpul necesar. Iar la doctor, sau la coafor, de altfel, ma pun la curent cu revistele feminine.

Ioana_Pos, merci pentru poze, asa de mult mi-a placut a treia fotografie, incit l-am convins si pe barbatu-meu ca asa trebuie sa amenajam biroul.

Mergi la inceput