Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Olimp sper ca nu . si tu ai dureri de "pasa?"
Ele uite site-ul unde scrie de exercitii kegel si de centuri

http://imidoresccopii.ro/?p=3187

Si uite tipul de centura pe care l-am gasit la noi

http://www.euromedicagrup.ro/torace-abdomen-102700.php

E singura. Eu tot strang din bucute disperata poate nu o sa fie necesara


23+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

graphistar am uitat multumesc

23+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Citat:
citat din mesajul lui graphistar

Olimp, am fost sfauita de o amica ce a nascut acum 1 an: cumpara din timp, pt ca daca stai sa cumperi tot odata, va fi mai greu, financiar vorbind (asa "nu simti" cand mai pui cate ceva in cos), plus ca e mai bine sa fii pregatita cu tot ce trebuie cand aduci copilul acasa. Daca iti trebuie ceva si-l trimiti pe sot sau pe altii dupa ce nasti, te trezesti cu cine stie ce, plus ca ai posibilitatea sa alegi chiar tu, poate prinzi si ceva promotii. Bun sfat, asa ca l-am urmat

19 + Alexandru
Laura



Asa este. Eu deocamdata am 10 costumase, 5 caciulite, 5 perechi de botosei, un prosop de baie si o suzeta cu termometru. Dupa 4d incep sa cumpar pt camera. Restu hainutelor le cumpar pe la 8 luni.

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

diana vulturica mea , caci "pasa" nu-i mai pot zice nu ma deranjeaza doar bazinul simt ca parca se crapa de la spate

grapy bun sfat ...e de urmat , dar supersitiile mele nu ma lasa..

dana nu te mai stresa , nu are sens crede-ma , daca erau probleme iti spunea doctorul , daca ai dubii mergi si la un altul sa vezi daca remarca ceva , eu zic sa stai linistita , ia vitamine daca crezi ca te-ar ajuta...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

23 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Olimp tocmai din acest motiv am spus ca, chiar daca doc mea avea 4d nu il faceam la ea. Fac 4d la doc Meclea la Sanador ( cik este directorul Sanador). Mai bine sa vada 4 ochi. Am inceput sa iau vitamine pot sa ma ingras si 50 kg important e sa fie bebe bine.

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Oanka, sa te faci bine repede!!!

La noi la serviciu e epidemie de viroza de-asta care o da in pneumonie

Happy_Ama 22+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Dana incerca sa te linistrtesti pt ca nu ai absolut nici un motiv de ingrijorare o sa vezi ca or sa iti dea o gramada de masuratori la 4D si la unele o sa fie mai mare si la altele mai mic. Si e perfect !

23+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Oana, sa te faci bine in proportie de 100% repede. Si pitica a scapat?

Dana, tu la ce zici 4d?

Maine am si eu morfo cu dr noua. Sunt curioasa daca suntem pe o frecventa, ca daca nu, nu stiu ce fac...

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 22+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Olimp si cumnata mea si-a luat doar pt spital si acum alearga toti sa cumpere. Eu una nu cred in superstitii pt ca daca doamne fereste e sa se intample ceva se poate intampla si la o saptamana si la o luna dupa ce nastem. Eu prefer sa le am pe toate mai ales ca nu vreau sa ii dau altcuiva placerea de a cumpara dar fiecare cum vrea important e sa fie toti bebeii sanatosi ca nu o sa ramana dezbracati in nici un caz

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Paula la morfo. Asa m-am obisnuit nush de ce. De la alta prietena care tocmai ce a nascut cred

22+
Dana

Mergi la inceput