Copilul isi surprinde parintii facand dragoste :)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Poate era viitorul sot?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Off topic....Violetan cel mai cel cabinet de gineco...primul cabinet de la intrarea in spital, usa vizibila de afara, din strada, masa de cosultatii aproape de usa fara niciun fel de paravan, si bonus, in cabinet exista o chiuveta cu oglinda orientate astfel incat oricine era pe hol avea vedere panoramica.... In conditiile astea nici nu mai contau celelalte 2 paciente din cabinet...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Poate era viitorul sot?




Viitorul sot al melteanului de doctor, poate, ca al prietenei mele in nici un caz. Desi ar fi fost interesant un final fericit gen Sandra Brown, este?
Pe mine m-a scos rau din sarite atat povestirea, cat si prietena care n-a reactionat, cica, "de jena". (?)
Imi si imaginez discutia despre constructia casei, materiale, gresie, feronerie, timp in care mai facea si-un control, c-un drum...chiar ma intreb daca o fi dat si mana cu ruda, asa, din incheietura, ca zugravii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Off topic....Violetan cel mai cel cabinet de gineco...primul cabinet de la intrarea in spital, usa vizibila de afara, din strada, masa de cosultatii aproape de usa fara niciun fel de paravan, si bonus, in cabinet exista o chiuveta cu oglinda orientate astfel incat oricine era pe hol avea vedere panoramica.... In conditiile astea nici nu mai contau celelalte 2 paciente din cabinet...




Iti dai seama cat s-au chinuit aia la decorare? Strategic au gandit toate detaliile. Eu ma umplu de nervi numai cand ma gandesc si se dezvolta in mine asa un spirit de mahala, ceva de neimaginat. Cui pe cui, probabil, sau stiu eu...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_b spune:

Adica de fata cu neamurile ne dezbracam si la propriu si la figurat de toate cele,lasam eticheta deoparte asa ca putem sa plescaim, ragaim, scarpinam, umbla dezbracati...etc.
Chiar asa, de ce ar soca un copil acea Bijou ca-si arata pasarica cand o vede bine merci pe-a mamicii in detaliu si cand totul e firesc si lipsit de puritanism?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

puritanismul este o extrema care duce, in timp la angoase, la ura fata de propriul corp, al pierderea respectului de sine.
a aparut in sex XIX cand tinerele nu trebuiau sa stie nimic despre propriul lor corp,pt a fi cat mai neintinate, in noaptea nuntii.desori duce la frigiditate.
trebuie sa iti iubesti propriul corp, insa nu trebuie sa defilezi cu el gol prin casa.clar.


eu cred ca aici , aisiaticii au mare dreptate in tot ceea ce ei au creeat despre modul de a privi sexualitatea. ma refer in primul rand la tao.

desigur, eu respect si pe al unui puritan,dar nu mi-as educa copilul asa.
fireste ca nu umblu dezbracata prin casa,si numai un descreierat ar face asta.
de dormit, cred ca e un loc in care fiecare alege cum ii e mai comod.la fel si la modul in care face plaja la mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

iulia, nu stiu de ce le pui pe toate in aceeasi oala? corpul omenesc e un lucru firesc si e o aberatie sa construiesti tabuuri in jurul lui. ba chiar daunator, daca e sa vorbesc din experienta proprie, la cite tabuuri am avut in cap mi-au luat vreo 30 de ani sa ajung la orgasm.

deci faptul ca o persoana priveste corpul ca pe ceva firesc, asta nu inseamna ca nu stie sa se poarte si arunca eticheta la gunoi. ba chiar ma simt jignita de afirmatia ta, eu si sotul dormim dezbracati si mergem la sauna chiar cu tot cu copii, dar asta nu inseamna ca ragaim, partaim, plescaim etc. Educatia elementara nu are legatura cu firescul corpului uman. Noi nu ne scarpinam in nas, fund si alte locatii in public, nu ne scobim in dinti discret cu scobitori, nu purtam ciorapi in sandale, nu ne ratoim sau zbieram unul la altul, vorbim cu "te rog" si "multumesc" intre noi si cu copiii ... si stam de multe ori la masa cu persoane de singe albastru fara a ne face cumva de ris.

Da, corpul uman e ceva firesc, nasterea e fireasca, chiar si sexul e natural, normal. Nu facem sex in public, nici macar cind sunt copiii prin preajma, e un lucru intim. Deci nu facem spectacol dar nici sa ne albastrim de rusine cind ne surprinde cineva intr-o situatie absolut normala. Daca intra soacra peste mine si eu sunt in chiloti ... pai nu imi cer eu scuze, cel mult soacra. Dar nu si-ar permite niciodata sa intre fara sa bata la usa, asa cum nici noi nu o facem. Cind am alaptat am facut-o firesc, de fata cu toata lumea, cu oricine. Daca s-a jenat cineva, nu am fost eu acela, poate altii s-au jenat sa priveasca, dar e fix problema lor, nu s-au oripilat ca fiind ceva anormal, doar s-au jenat sa priveasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

fireste ca nu umblu dezbracata prin casa,si numai un descreierat ar face asta.



De ce? Atita vreme cit nu deranjeaza pe nimeni, de ce e musai sa fie descreierat? Daca nici in intimitatea propriei case nu e ok, atunci cei care fac nudism ce sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia_b

Chiar asa, de ce ar soca un copil acea Bijou ca-si arata pasarica cand o vede bine merci pe-a mamicii in detaliu si cand totul e firesc si lipsit de puritanism?


Tu vorbesti de doua extreme.
Hai sa mergem pe calea de mijloc. Adica nu ne aratam cu generozitate organele intime(ca de aia-s intime) dar nici nu ne speriem sa vorbim despre corpul omenesc, sexualitate, nevoi, samd.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina



eu cred ca aici , aisiaticii au mare dreptate in tot ceea ce ei au creeat despre modul de a privi sexualitatea. ma refer in primul rand la tao.




Nu spui si noua despre ce e vorba?

Mergi la inceput