Copilul isi surprinde parintii facand dragoste :)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Izabela, lipsa chefului poate fi cauzata de stres, hormoni sau psihic. Cel mai bine mergi la un doctor.

buflea, normal ca si aici pune lumea un prosop, halat, ceva pe ei, nu defilam in fundul gol de dragul exhibitionismului, dar ideea este ca in apa si in sauna se intra gol. Cristina, nu stiu unde ai dat tu peste sauna cu textile, eu pina acum n-am descoperit, cel mult cu program de ziua X de la ora ... la ora... Si nici cu acces restrictionat de virsta nu am vazut. Cei care merg cu copiii o fac pentru ca e apa calda, iar la piscinele normale ti se albastresc copiii la fata in 20 de minute sau pentru ca nu au alta varianta. Si in general e liniste si ace chiar si asa cu copii.

L-am intrebat pe sit el cum vede lucrurile si a zis ca atita vreme cit copiii nu ii vor cere sa se schimbe el nu are de gind sa schimbe ceva in cum se imbraca sau defileaza in casa. Acum mi-am adus aminte si ca am fost cu soacra la piscina, eu, el, soacra si cei doi copii si ne-am schimbat la comun ca alta varianta nu era. Si nu am vazut-o nici pe soacra sa dea din colt in colt. Deci cred ca are legatura cu societatea. E firesc ca in America unde aproape orice legat de corp e tabu sa fie pudiarea super in floare, pe cind aici totul e mult mai firesc, pudoarea are alte limite. Acum ma intreb prin diverse tributi din Africa unde stau goi toata ziulica, adolescentii lor oare cum nu sunt traumatizati ca isi vad parintii goi? Sau sa le trimitem mai bine niste psihologi decit alte ajutoare, ca si-asa am dat-o in bara cu paturi si pulovere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns horgaalina spune:

cred ca as incerca sai expic ca asa lam concetut si pe el ,cred ca asta as face ce ros are sai mintim pe bieti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Probabil ca nu s-a inteles. Cu "textila" noi frecventam alte zone. Normal ca la sauna nu se poarta dar, in exemplul dat de mine, la sauna este acea restrictie de varsta ( 16+). Sigur ca sunt locuri unde se intra si cu copiii, dar nu le-am cautat pentru ca nu ne intereseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Completez de pe site-ul lor. La ei nu se poate sub 16 ani, dar iti ofera alternativa:

Wir bitten um Ihr Verständnis, dass Babys, Kinder und Jugendliche nicht mit in das Sauna-Paradies sowie in die Vital-Oase mitgenommen werden dürfen, da diese Bereiche erst ab einem Alter von 16 Jahren zugänglich sind. Für einen entspannten Saunatag mit der ganzen Familie empfehlen wir Ihnen den FamilienSamstag in unserer Partnertherme Bad Wörishofen. Dort können Sie jeden Samstag von 9 bis 18 Uhr Saunavergnügen für die ganze Familie erleben.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Si la sauna unde mergem noi, accesul copiilor e restictionat tot de la 16 ani in sus.

Cristoiueu cred ca generalizezi un pic cu deschiderea nemtilor catre FKK .
Nu multe nemtoiace sunt gata sa se dezbrace la pielea goala de fata cu fiul adult. Si FKK nu e un stil de viata practicat in Germania ci in unele zone - la fel ca si swing. E un stil de viata, un alt mod de a vedea lumea insa nu e musai o caracteristica pentru Germania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta
Si FKK nu e un stil de viata practicat in Germania ci in unele zone - la fel ca si swing.

Imi place exemplul asta ...
Cred ca nudismul in general (in casa, in somn, la sauna) este o alegere personala care strapunge normele societatii. Argumentele lor (cunoasterea corpului uman) mie mi se pare destul fragil ...pentru ca te poti cunoaste si singur in baie, sau cu barbatul cand faci sex, nu trebuie sa-l expui familei sau partenerilor de sauna ...

Discutia asta aproape m-a convins ca nudismul intra in aceeasi categorie cu tatuajul, piercing-ul, swingul, imbracatul extravagant ...etc. Nu e nimic rau in nici una dintre ele ... in afara de a-i multumi pe cei le practica, nu au nici o contributie, si ma indoiesc ca vor reusi sa se impuna ca trend.

Totusi eu nu pricep de ce se sta in saunele germane despuiat, pe prosop ? Fara a lua in discutie nuditatea, nu vi se pare mai util sa transpiri intr-o costumatie de bumbac bine absorbant ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Totusi eu nu pricep de ce se sta in saunele germane despuiat, pe prosop ? Fara a lua in discutie nuditatea, nu vi se pare mai util sa transpiri intr-o costumatie de bumbac bine absorbant ?



Buflea nu se sta despuiat ci te poti infasura in prosop. Interdictia se refera la purtatul articolelor de imbracaminte (cum ar fi constum de baie). In Germanika sunt, spre ex., multi turci ale caror femei poarta voal. Ca atare, la piscina - ar intra (acaolo unde li se permite) cu hainele in apa.
Pentru a evita confuziile sau aluziile discriminatorii de orice fel, exista regula ca la sauna se intra fara haine. Asta insa nu exclude un prosop si nu te obliga nimeni sa iti expui balcoanele - decat daca te simti confortabil. Eu intru la sauna fara haine insa cu prosopul pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Citat:
Buflea: Totusi eu nu pricep de ce se sta in saunele germane despuiat, pe prosop ? Fara a lua in discutie nuditatea, nu vi se pare mai util sa transpiri intr-o costumatie de bumbac bine absorbant ?


Cred ca te-ai topi de caldura daca ti-ai mai pune nu stiu ce costum absorbant. Eu stau in costum de baie (n-am mai fost de un milion de ani la sauna ).

PS. Bufleo, vezi ce mai scrii pe aici, ca sint la servici si nu ma pot da cu cracii in sus de ris.

Pardon, cred ca stateam in prosop.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Inteleg, deci pana la urma, in loc sa fii infasurat in tricou si pantaloni de bumbac, esti infasurat in prosop de bumbac ...

Nu mori de cald Letitia ... adica intr-o sauna foarte fierbinte, cred ca si gol mori de cald, nu cred ca mori mai repede imbracat. Oricum saunele astea coreene nu sunt foarte fierbinti, ca de asta sunt de aur, ametist, lut, gheata ....bla bla ...ca sa intre aerul ala emanat de substante in tine, deci nu fierbi in ele ...si bumbacul imi da mie impresia ca e mai absorbant ca un prosop.

O singura sauna la coreeni este foarte fierbinte, foarte, foarte ... intrii acolo cu niste saci speciali pe care stai, ca frige totul, podeaua, peretii ... in sauna asta, sus de tot, in niste cosulete atarnate din tavan, pun astia oua, care se coc ...apoi le vand la barul de afara. Va dati seama, o gaselnita din care sa mai scoata bani ... am mancat si eu ca sa nu ratez experienta. Au exact, dar exact acelasi gust la cele fierte, numai ca in loc sa fie albe sunt maro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui pitzinuca
Cine e Alina? Poate eu?

Da, tu (parca erai Alina Iulia mei demult) :)



Offtopic:
O matusa (Dumnezeu s-o ierte, a murit intre timp) a venit in vizita si s-a repezit la vara-mea (confundand-o cu mine) care era la mine si i-a strigat: AAAliiiiina! Ce mare te-ai facut! (nu ma cheama Alina, dar e ceva pe-aproape), dar nici ea nu isi mai amintea exact Mereu rad cu vara-mea cand ne amintim asta.
Numele meu este cu "d", nu cu "l".

Mergi la inceput