Acum 30 de ani ...

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Militia, Dana, militia! Militian, militieni. 'Ti-ar romantismul sa-ti fie, astazi si maine si toujours! =))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mais biensur.....esti cumva scriitoare?Ai un talent fantastic....stilul tau e cumva apropiat de al Cellei Serghi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Citat:
citat din mesajul lui karula

Militia, Dana, militia! Militian, militieni. 'Ti-ar romantismul sa-ti fie, astazi si maine si toujours! =))

Era politia, jur! Intentionat nu am zis cand s-a intamplat minunea, pentru ca e asa... atemporala pentru mine, dar acu, ca ai mentionat, nu mai exista militie. Era intrarea la Tineretului 5000! Ia sa vedem, cand zici tu ca a fost? :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Mais biensur.....esti cumva scriitoare?Ai un talent fantastic....stilul tau e cumva apropiat de al Cellei Serghi

Madalina


Copiii gasesc de toate īn nimic. Adultii, nimic īn toate."


Mais non, pas du tout :)) Mai cochetez si eu, adevarul e ca imi place din cand in cand sa ma copilaresc. Nu am pretentia ca fac mai mult de atat, dar iti multumesc mult pentru aprecieri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Citat:
Ia sa vedem, cand zici tu ca a fost? :)))


Acu' 30 de luni?

(oricum, studentele de la filo aveau renumele lor si acum 30 de ani, stiu eu bine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Cred ca prin anii `92-93.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Citat:
citat din mesajul lui karula

Citat:
Ia sa vedem, cand zici tu ca a fost? :)))


Acu' 30 de luni?

(oricum, studentele de la filo aveau renumele lor si acum 30 de ani, stiu eu bine)


Ntzzz... mult mai demult. Nu cred ca-i multiplu/submultiplu de 30.
Nu stiu cum e cu renumele filoloagelor in urma cu 30 de ani, eu am inaugurat o traditie in cercul meu de cunoscuti, ca sa zic asa :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Cred ca prin anii `92-93.



Madalina


Copiii gasesc de toate īn nimic. Adultii, nimic īn toate."

Aproximtiv. Un picut mai tarziu. Era vara "Macarenei" :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Eida, asta da traire in Costinesti.
Chiar daca cu 10 ani mai tarziu decat povestea Capcaunului.
ddana, m-a incantat povestirea ta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

ddana, ce frumos ai povestit
Cred ca Costinestiul a fost, pentru mai multe generatii, locul cu vacante pe care nu le uiti niciodata.
Prima vacanta la Costinesti am avut-o cand voi probabil considerati ca (,) Costinestiul nu mai e ce a fost , dar va zic, a fost minunat, si zic si eu acum, de atunci sigur nu a mai fost asa.
Astia mai mici habar nu au ce au pierdut

Am trait, la ani distanta, aceleasi promisiuni facute-n gara, acelasi blat pe tren,acelasi dormit gramada si spalat la dusurile improvizate in curtea gazdei(cu apa rece, evident)

Cum era melodia aia de la Voltaj? ““ca la 20 de ani““- asta mi-a venit in minte citindu-va.

Mergi la inceput