Buburuze!Bravo IoanaNae,Rossane,Felicitas,liza79!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Felicitari Liza!Multa fericire va doresc!


Casandra imi pare rau pentru tine,sincer si mie imi este frica de treaba asta avand in vedere ca la primul bebe am facut o mastita foarte urata dupa ce mi s-a interzis sa alaptez,sper si ma rog sa nu mai fie cazul de data asta!


Octavian 09/12/1995
Sarah 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Emilia iti multumesc pentru raspunsul detaliat! Maine am intalnire cu medicii(o parte din ei)si o sa pun intrebarile care nu-mi dau liniste.
Apoi sambata am intalnire cu doctorita din orasul meu(ea ma supravegheat inca de la inceput,in ea am cea mai mare incredere si cred eu ca si datorita ei sarcina mea a ajuns aici si o sa ajunga si la un final fericit)si cu siguranta ei o sa-i pun toate intrebarile care ma macina. Crede-ma ca am vazut multi medici in viata mea,mai ales in ultima perioada dar in foarte putini am incredere(avand in vedere antecedentele)...de fapt sunt numai trei,doi profesori extraordinari de la Montpellier si ea,o doctorita de origine germana asa cum nu am vazut in viata mea,extraordinar de sufletista si in plus si un bun psiholog!
Offfff,este cumplit sa mergi saptamanal la eco,si eu am mers asa pana in luna a 5 a(acum merg la doua saptamani plus monitorajul de doua ori pe saptamana),este cumplit sa inchizi ochii plini de lacrimi de fiecare data cu gandul ca poate inimioara a incetat sa mai bata si sa astepti cu infrigurare sa mai treca o zi si apoi inca una.....
In privinta anticoagulantului si sotul imi spune sa stau linistita pentru ca si el il opreste brusc,ce-i drept dupa cure scurte si nu la gravide ci la pacienti cu flebite. Se pare ca aici cam asta este practica,din ce am vazut si am testat pe pielea mea si cu prednisolonul/cortizonul fac la fel;In romania cand faceam cure cu prednisolon la sfarsit il reduceam dupa o schema bine stabilita de medic,aici mi se pune sa-l intrerup si gata;Este drept ca depinde de durata curei si de doza;

Ehhh,mai avem putin si se termina si aventura noastra,sper sa ajungem cu bine toate la momentul mult asteptat!



Octavian 09/12/1995
Sarah 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Pfffff,iar nu pot sa dorm,am incercat de toate dar nimic,nimic
Cred ca ma duc sa calc putin si sa fac o musaca ca si asa pierd timpul degeaba....si cand ma gandesc ca maine voi pleca la spital la 11 chiar ca-mi vine sa ma urc pe pereti!
Si astazi ne-am schimbat si semnatura,am intrat in 36 de saptamani!

Octavian 09/12/1995
Sarah 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Gabi mersi de raspuns.Daca e de bine atunci tot inainte,vroiam s-o sun pe nesuferita de dr a ei dar nu o mai "deranjez".
Mara se simte cel mai bine cand o doare burtica in brate pe burtica si cu mana mea o masez usor la burticuta.Puii mici abia astept sa scapam de dureri si sa dam de gangureli


Casandra,pup o mami suparata.Imi pare tare rau ca nu mai poti alapta dar cel mai important este ca puiul tau este sanatos si creste frumos.


Iulia,eu nu stiu ce sfaturi sa iti dau,ma depaseste subiectul, dar ai incredere ca totul ve fi bine si bb Sarah va veni pe lume cu bine.
Tare buna trebuie sa fie musacaua ta in miez de noaptecred ca bag si eu una astazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Liza, felicitari! Bine ai venit Teodora! Mult laptic, bebelina mancacioasa si mami linistita!

Mami de bebe Tudor Alexandru ( 1. 03. 2013 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Liza felicitari mami draga ! Sa-ti traiasca printesa si multa sanatate!
Am fost la maternitate la control cu icterul.Este bine. Ma duc ca plange i s-a facut fomica.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
38 saptamani+ AMR 2 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Felicitari noilor mamici, sa fiti sanatoase impreuna cu bebelusii vostri si sa va bucurati de ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Katy,ce baiat superb ai tu acolo

Am mai pus si eu cateva pozici cu buburuza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Liza,iata ca bebelina a iesit la lumina cu bine!Horeyyyy!
Ce bine ca e mancacioasa! Sa va fie primavara marelui eveniment,MINUNATA!

Pup mamicile si burticile!

Happy37+ cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Casandra te rog nu te intrista. Ai facut ce ai putut.Si Milupa este foarte bun. O sa vezi ce o sa creasca piticul tau.
Bine ca este bine. Zilele cat am stat la maternitate am vazut cata grija are Dumnezeu de noi. A fost transferata o mamica de la contagioase in coma, bebele era mort, i-au facut cezariana si se zbateau pentru mamica sa o salveze. Mamica mai are doi copiii acasa. Sper sa traiasca. Asta este necaz.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
38 saptamani+ AMR 2 s

Mergi la inceput