Buburuze!Bravo IoanaNae,Rossane,Felicitas,liza79!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

Felicitarii mami. Eva !

Emotionanta si frumoasa povestea nasterii, felicitas!

Sanatate si fericire mamicilor si buburuzelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Elena e periculos sa ti bebele cu tine in pat, esti atat de obosit cu bebe mic acasa, eu nu recomand. Dar in camera ta e bine sa-l ti, daca se ineaca sau plange si esti prea obosita, nu-l auzi din alta camera.
Casandra eu folosesc tot Lactana de la Topfer.
Ioananae felicitari pt bebe, sa creasca mare si sanatos.
Aruam si noi tot bonisan si espumisan folosim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

Lume, lume ] !!!

Astazi o fetita preaminunata si mult asteptata a venit pe lume:

" a venit pe lume bebe Teodora, o grasunica de 3860 si 52cm, cezariana la 9,10. Suntem bine si ea e o mancacioasa"

Semnatar al vestii fumoase: Liza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Veve tot torticolis are si bebele nostru. N-am inceput Inca masajul. Cautam pe cineva sa vina acasa daca nu tb sa-si faca tati timp sa ne duca.
Liza felicitari
Mai am careva pagini de citit dar ma bag repede la nani cat doarme Tudor. Nu prea doarme ziua asa ca tb sa profit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Felicitari LIZA , bravo mami,recuperare rapida si mult laptic pentru printesa


[b]La multi ani Teodora[/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Katy si Mara doarme ff prost de vreo 2 zile si nopti, dar mai ales noaptea.

I-am dat si eu espumisan dar cred ca mai are si putin narav pe langa durerile de burtica.Azinoapte a fost micuta si deranjata la burtica,dupa ce i-am dat pampersul jos am luat-o putin in brate ca tare se agita si a facut kk si pe mine si pe jos,si cu o viteza mama mama si nu inteleg de ce ca sunt tare atenta la ce mananc.
Fetele care alaptati exclusiv la san, voi aveti probleme cu burtica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara-i

Katy si Mara doarme ff prost de vreo 2 zile si nopti, dar mai ales noaptea.

I-am dat si eu espumisan dar cred ca mai are si putin narav pe langa durerile de burtica.Azinoapte a fost micuta si deranjata la burtica,dupa ce i-am dat pampersul jos am luat-o putin in brate ca tare se agita si a facut kk si pe mine si pe jos,si cu o viteza mama mama si nu inteleg de ce ca sunt tare atenta la ce mananc.
Fetele care alaptati exclusiv la san, voi aveti probleme cu burtica?


Si eu am patit ceva asemanator ... Cand ii schimbam scutecul a facut un kaki cu preisune si viteza de a ajuns pe mine, pe pereteeee - indeajuns cat sa stam o ora sa il curatam- pe mocheta alba si pana pe hol apoi am mai avut episoade. Se pare ca se intampla cand e " la aer" si nu conteaza ceea ce mananc eu. Moasa mi-a zis ca e absolut normal, ba chiar e semn ca functioneaza bine sistemul :)

Am patit- o de doua ori mai tare cu colicile ( am mancat eu fara sa imi dau seama conopida fix cand am iesit din spital si o data ardei gras de mi-a fost rau si mie) . Am tratat-o cu multa rabdare, am tinut-o pe burtica mea goala, sub plapuma la caldurica si tzitzi de consolare / alinare si a trecut.
In rest la episoade de colici o tin pe burta , o mangai, ii dau san si se linistetste. Nu i-am dat pana acum nici un siropel sau ceai.

Acum suntem la faza in care are puseul de crestere si iar ne-am inarmat cu rabdare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

Apropo de " evenimente explozive" si nu numai

Dupa eliminarea completa a meconiului bebelusii alaptati la san vor avea scaun la fiecare masa. Normal este sa aiba si mai multe decat atat. Scaunele sunt de culoare mustar si pot fi moi, abundente si explozive sau doar vor murdari scutecul.

http://clubulbebelusilor.ro/articol/41/luna-1.html

Si ce scrie mai jos la noi se aplica si este intocmai.
http://clubulbebelusilor.ro/articol/415/scaunele-bebelusilor-alimentati-cu-lapte-formula.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Noi din pacate am fost nevoiti sa renuntam la san . luni spre marti noaptea am facut abces la sanul stang si am ajuns iar la ablactare . cred ca sunt blestemata. am plans cat Dunarea si cel mic se uita la mine si la san si plangea si el de parca simtea mititelul....n-am avut incotro . am trecut acum 7 ani printr-o mastita asa ca tura asta dr nu mi-a dat nici o sansa la alaptare dar am reusit macar 2 saptamani sa simt si eu ce inseamna sa alaptezi. continuam cu Milupa - vad ca nu se constipa si a luat in greutate. De Lactana n-am cum sa ma apropii fiindca in Galati la farmaciile Dona nu aduc produsul asta si pe net este undeva la 62 de ron cutia la care se adauga si transportul si in felul asta devine prohibitiv pentru mine.
Pentru colici eu ii dau numai noaptea Sab Simplex cate 6 picaturi la fiecare biberon- acum mananca 90ml la o masa si noaptea mananca cam pe la 12,03 si 05.
Bafta multa fetelor care urmeaza sa nasteti! va tin pumnii !

[mami de Radu Tudor -2013 si Alla Bianca -2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Felicitari Liza!!




Casandra, imi pare rau ca nu mai poti alapta!

37+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput