Bulgarasi: La multi ani, Cristian! (44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

eu m-am cam saturat de FACEBOOK asa ca voi scrie cat de des pot, aici.

si cred ca e vremea sa trecem la scutece si sa predam stafeta, nu?

Lexi, te ocupi tu?

Cand am timp, revin cu detalii, despre noi..si alte cele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mai stam pana pe 18 sa faca 1 anisor si Cristian si apoi trecem la scutece lady...sanatate multa puiutelor!

io-s usor cu fundul in susus azi...o sa stau aici pana la noapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Mey, sa opreasca cineva ninsoarea asta, ca nu mai suport!!! Cand vad atmosfera de Craciun de afara, ma apuca toate alea, nu ca as avea ceva cu Craciunul, dar bate Pastele la usa (cel catolic, desigur)...
Matza, acolo unde stam noi zapada e faina, alba si multa, bucuria copiilor. In oras e nasol ca se face mazga din cauza chestiilor cu care dau astia pe sosele. Masina mea arata ca dupa o cursa off-road.
Multa sanatate puilor bolnaviori. A mea a dormit mai bine azi-noapte dar haraie rau in gat, sper sa nu coboare spre piept.
Alexa, m-ai intrebat cum mai papa Jo, nu se omoara cu cantitatile dar sunt cateva chestii care ii plac f mult: ciorbita/bors sau supa cu galuste (am ajuns sa-i fac aproape numai supe si ciorbe si pun de toate in ele, legume, carnita, taitei sau galuste...), paine prajita cu unt, piure de cartofi...Cam astea ii plac, asa ca i le alternez. Dar nu mananca mult deloc. De exemplu la o masa ii incalzesc 2 polonice de ciorba. Mananca ce mananca din legume si carnita si la un moment dat nu mai vrea decat zeama goala. si nu se lasa pana nu o termina pe toata. Dar atat. Eu sunt multumita si doar cu atat, weekendul trecut am fost la finuta noastra si am cantarit-o si pe ea cu ocazia asta, avea imbracata in jur de 9200 gr deci cred ca a ajuns si ea la 9 kg... E ok avand in vedere ca la 1 an avea 8 kg 200.
Lady, ma bucur ca ai intrat. Exact cum spunea si bulinutza, dupa ce implineste si ultimul bulgaras 1 anisor, trecem la scutece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Lady, pai atunci o sa scriu si aici, nu-i problema.
Bulinuta,ca mare adevar graiesti, mai avem insa putin de tot. Sunt curioasa insa celelalte mame de bulgarasi, de anul asta daca asteapta sa le predam stafeta sau deja au inceput capitolul lor? Cum se face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Lady, ma bucur ca scrii. Eu credeam ca ai renuntat de tot la dc

Letitia

Luiza, Dari, Cristi s-ar putea sa aiba otita. Desi nu s-a vazut mare lucru, urechiusa e plina de ceara si s-a zbatut rau cand s-a uitat dr acolo. si cand il apas si nu e atent se stramba. In rest gatul, plamanii sunt ok, nici muci nu prea are, iar acum 3 zile nu era nimic in neregula nici la ureche. Pacatoasa viroza!
Cum dr nu e de specialitate ne-a dat trimitere spre orl, dar abia maine. Tin pumnii celor doi Vladuti sa se recupereze complet

Alexa, Mihaela, toate insemnarile mele de cand am aflat ca sunt pregnant erau in laptopul al carui hdd l-am distrus. Inclusiv povestea nasterii va trebui sa o recuperez de aici sau de pe fb. La Andra notam totul pe caiet, si il am si acum. Am mai pierdut evolutia lui C in greutate, cand au aparut primii dinti cu exactitate, si o gramada de alte amanunte. De poze nu mai pomenesc, inclusiv cea de la avatar nu mai exista

Asa ca Lali zi-i retrogradului ala de Mercur sa se alinieze mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Dragele mele, chiar se simte ca isi mai revine DC-ul
Matza si eu ma gandeam cum se preda stafeta acum
Lexi mama draga, Iris nici in visele mele cele mai indraznete n-ar manca/soarbe 2 polonice de supa Felicitari!! Eu cred ca sunteti pe un drum bun. Mai greu va fi cand se va plictisi de supe
Fetelor si bulgarasilor bolnavioare/bolnaviori, va doresc insanatosire grabnica
ADC Tare rau imi pare de tine si de "pierderile" tale. Eu am un caiet in care ii scriu, dar mi s-au sters si mie poze de pe laptop. Noroc cu Fb si Picassa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

offff Amelia tare nasoale viroze, mare grija cu otitele ca sunt tare periculoase...Pana mergi la orl poate ar fi bine sa-i pui niste otocalm in urechi, e pe baza de plante.

Lady, asteptam cat mai multe povesti de la voi, bineinteles ca toate pozitive.

Lexi...si eu astept vara ca m-am saturat de viroze.

Nu stiu daca aici trebuie predata stafeta sau plecam direct la scutece...am vazut ca bulgarasii de 2013 si-au deschis casuta aici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
-8 grade avem. Frumos, nu?
Miha, eu sper ca Jo nu se va plictisi prea repede de supe si ciorbe, ca pe urma nu prea stiu ce sa-i mai dau. Aseara a papat un ciocanel de pui, intreg.
Mai fetelor, eu nu prea stiu cum e cu predatul stafetei, adica e un gest f frumos, desigur, dar eu nici nu le am cu intorsul din condei si nici nu stiu daca mai e cazul din moment ce mamicile de bulgarasi 2013 si-au facut deja casuta aici. Eu una zic pas. Daca vreuna din voi doreste sa le lase un mesaj frumos, cu atat mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

buna!
Lexi hai ca trece si vremea rea.... Daca alternezi supele / ciorbitele nu cred ca se va plictisi JO.
Adc sa inteleg ca ai dus HDD la reparare si nu a mai putut recupera nimic.... Eu am ales varianata agendei pentru ca 'moasa' lui Alex m-a sfatuit... oricum sigur as fi uitat toate detaliile.... gipsuri, dinti, pana si monitorizari de febra am trecute acolo.. primele zambete, gangureli..
Lady te asteptam oriunde... sa ne spui ca sunteti bine... si ca a-ti scapat de virusul urat...

Zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Sper si eu sa se reanime DC-ul, si cum speranta nu este o strategie (cum zicea cineva), uite ca pun si umarul

Lady, ma bucur sa te regasesc! Povesteste-ne despre voi!

Lexi, -8 grade??? Eu nu ma suport +6... sper sa treaca repede! Pe de alta parte, imi aduc aminte de iarna trecuta, aproape toata luna februarie am fost izolata in casa din cauza viscolului! Aveam momente cand credeam ca n-o sa mai vad soarele niciodata!

Felele cu fete delicate la mancare, nici nu stiti cat va inteleg! Sofia si acum are gag reflex, mananca doar santajata sau pacalita. E drept ca a trecut prin diverse perioade, mai bune si mai proaste, si una peste alta e un copil sanatos, chiar daca ma intep in coastele ei cand o gadil.

Alexa, vroiam sa-ti zic cat de baietel mi s-a parut Alex dupa ce l-ai tuns, eu cu imaginea asta de aici de la avatar sunt obisnuita, de bebelus vesel, nu de baietel smecher! Minunat oricum in ambele ipostaze!

Adc, sper sa nu aveti otita, dar oricum la ce spui, si sa fie otita, nu pare o forma severa! Pe de alta parte si mie mi se pare ca Tudor are multa ceara in urechi, dar la control e ok, asa ca nu cred ca e neaparat un semn asta. Cu jurnalele nu le am, dar iti inteleg supararea... Singurul loc in care am scris mai organizat a fost aici.

Bulinuta, apropo de munca pana-n noapte, sunt cat de cat fericita ca reusesc sa nu ma mai streseze ideea, macar atat! Ceea ca-ti doresc si tie!

Dari, voi cum mai sunteti?

Aveam foarte mult de munca astazi, dar cum mi-am dat seama ca nu am nici o sansa sa termin, m-am gandit sa renunt, nu au intrat zilele in sac! Va scriu voua, apoi ma voi duce acasa sa ma joc cu copiii mei!

Sa aveti un week-end minunat!


Mergi la inceput