Bulgarasi: La multi ani, Cristian! (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Altesa( ce ciudat mi se pare acum sa-ti scriu asa) nu ii dau in fiecare noapte biscuite. Doar in alea in care tipa de parca s-ar sparge si asta de la dinti. Am intrebat doctorita zi a zis ca e ok daca nu fac asta zilnic sau saptamanal doar in cazuri extreme.
A sunat tatal matzului, cica ajunge la 10 in seara asta si daca am chef de melcuiala. Cum nu, ca de o mana prinsa in sertar!
Mihaela, mi-e si nu mi-e dor sa fiu gravida. Imi place insa sa ma intalnesc cu prietene gravide desi ma trezesc facand ceva ce eu uram si adica sa dau sfaturi. dar e asa greu sa-mi tin gura inchisa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Buna seara si de la noi!

Si noi bolnavi ...Eu tusesc intruna, de cateva zile, inca siropurile si acc nu au dat nici un rezultat ... Vladut cu o viroza eruptiva, care e pe final din fericire, a avut 3 zile de febra mare, azi a facut bubite, deci de maine ar trebui sa fie bine. Doar ca e ffff marait, plange si se matzaie din orice, nu prea imi dau seama daca il deranjeaza si dintii, sau o fi gatul...ufff nu-mi place sa-l vad asa, el e vesel si rade intruna... si eu abia astept pe de o parte sa zica ce il doara, dar pe de alta parte n-as vrea sa treaca timpul .

Luiza, Amelia, cum sunteti? Lavi zice ca Andrei e ok momentan...sper sa nu fi luat de la noi virusul urat.

Dr_anca, si noua ne-a plecat pisoiul de mai bine de o luna si eu tot sper ca e inca perioada caldurilor si ca se va intoarce. Pe de alta parte, el e pisoi de curte, asa ca e obisnuit sa se plimbe pe afara, dar niciodata nu a lipsit asa mult .

Fetelor a trecut timpul asa repede, nu-mi vine sa cred ca imediat ne mutam in casuta noua si ca avem bulgarasi mari. Si eu sunt nostalgica, imi amintesc cu drag de burtica si de bebe mic.

Va . O noapte linistita si multa sanatate puiutilor bolnaviori!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Fetele mele, îmi peste mâna sa intru aici de pe telefon :(
Într-adev#259;r are si forumul farmecul lui#351;i ne treze#351;te amintiri.
Nu îmi amintesc ce întrebare aveam pentru voi azi...
Irisucu e foarte ambi#355;ios, m#259;i se t#259;v#259;le#351;te pe jos la propriu cand nu îi convine ceva, ceea ce se întâmpl#259; foarte des.
Cu iesitul afar#259; si la noi e la fel: gr#259;mad#259; pe u#351;#259;. Si nu prea ie#351;im ca e frig #351;i bate tare, tare vântul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Buna seara, fete dragi!

Nu am vrut sa mai treaca o zi de 13 fara sa scriu si eu.

Intai un raspuns pentru ADC : sa stii ca si eu am observat ca avem multe in comun, poate cel mai rar e ca am nascut natural 2 copii conceputi prin FIV nu tocmai la prima tinerete! Si chiar daca nu am facut ER pe 14 mai, ci pe 10, tot simt ca avem multe in comun, nu doar legate de soarta ci si de mod de gandire si filozofie de viata.

Acum despre noi: suntem bine, avem muci cate 2 sapt pe luna, dar fara alte complicatii, din fericire. S-a intarcat de cateva saptamani, nu am vrut neaparat, dar nu am mai luptat sa intorc laptele, nu am mai avut energie... de atunci doarme mai bine, se mai trezeste de 1-2 ori pe noapte, dar e parfum fata de o data pe ora ca inainte!

La un an Tudor avea 3 dinti, de ieri are 5 , este foarte vesel, ne pupa (pune gura pe noi si zice "pup"), zice mama, tata, apti (lapte), apa, papa, cecei (cercei), am (catelul), mau (pisica), face precum magarul "i-ha", precum calul, ca puiul ("pi-pi" in loc de piu-piu), ca rata "ma-ma". Cand vrea sa ne arate ceva zice "iete", se urca peste tot, pe scari pana la mansarda, pe scaun, apoi pe masa, apoi pe pervaz... de o sa ma lase inima intr-o zi!

Mananca de toate permise varstei, chiar nu ne-am grabit cu nimic - inca nu i-am dat ou intreg, branza din comert, miere, am zis ca daca mananca bine nu are rost sa il incerc cu altele, are tot timpul sa experimenteze.

As vrea sa pot scrie mai mult, poate din aprilie cand ar trebui sa mi se mai termine ceva proiecte pe la birou si sa am mai mult timp.

Va pup!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Sanatate bolnaviorilor!
Bianca, Letitia
Inainte de a face un an si dupa si acum uneori... ma incearca sentimente de nostalgie, au trecut cele 365 + de zile prea repede....
Eu pentru Alex tin o agenda... din prima zi... si pana in prezent are notate mesele si alte evenimente ....
Mi-am propus ca dupa aniversarea de 1 an sa nu mai scriu.... dar imi e greu ... am zis ca astept sa mearga singur si chiar nu mai scriu.....

O seara linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Buna seara si de la noi.Desi fac parte din codasele grupului sper totusi sa ma primiti si pe mine cu 2-3 randuri acum la finalul celor 365 de zile .Sau dus ca vantul si ca gandul ,mai ieri nasteam si acum gaza fuge dupa noi prin casa.Nu scriu ce face ca sa facut transferul datelor de pe fb si cu ocazia asta multumiri mamicii ce sa ocupat(scuzati dar mie greu sa imi amintesc nickulnu va suparati ).
Sa fiu sincera nici nu imi gasesc cuvinte sa scriu ceva,ma simpt atat de ciudat si in acelasi timp cu atat de multe emotii si sentimente rascolite atunci cand intru aici.Am salvate paginile unde m-am inscris prima data pe DC SI paginile cand am nascut si mereu plang cand le citesc.Aici am intalnit cred eu cele mai multe prietene si persoane dragi chiar daca totul e online,cu toate astea fiecare faceti parte din gandurile mele si fiecare mia dat puterea si curajul ,increderea si ambitia de a merge mereu inainte.

Va poop si va trimit imbratisari pt fiecare si sa dea domnu sa ramanem in continuare un grup frumos,
O seara buna,cu somn linistit si odihnitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Matza aceeasi problema o aveam si eu cu prietena mea, dar problema s-a remediat cand a nascut. De atunci, ne auzim la telefon, printre somnuri de copii si altele. Mai, dar mi-era greu sa nu impartasesc si experienta mea, mai ales ca mi se pare ca n-am vorbit suficient despre sarcina mea frumoasa, despre nasterea grea, despre noptile nedormite. Dar si daca spun cuiva, le pot reinvia sau sterge?! Nu, asa ca nu mai povestesc nimanui nimic daca nu insista

Leti ce surpriza

Alexa_G Si eu tin un jurnal de cand am aflat ca sunt gravida. Am scris acolo tot, absolut tot: liste de nume, cadouri primite, vizite la spital, evolutia ei ca bebe, mesele, sentimentele mele in fata etapelor parcurse impreuna. Oare daca as face al doilea bebe, as face la fel pt el/ea? Eu continui sa ii scriu atat cat voi simti, poate pina se marita.

Ma duc la somn ca imi pica ochii in gura. Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Buna dimineata! Veniti la cafea? Sa aveti o zi senina si implinita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Miha, multumim de cafea!! Ma bucur sa vad atata activitate pe forum, pacat ca tine doar o zi .

Noi in continuare ne luptam cu raceala, mai tusim destul de rau amandoi dar sper ca pe final de saptamana sa fim mai bine si sa nu raceasca si tati ca o sa fie greu cu toti 3 bolnavi in casa. Vlad de cand umbla sau mai bien zis alearga in picioare nu vrea sa se mai culce seara, ar umbla non stop, teleghidat de zici ca e robot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Multumim de cafeluta!

Noi am avut o noapte tare agitata. inca avem probleme la burtica daca mananca seara portocala....

Suzieq.... eu am probleme cu somnul de peste zi.... nu stiu cum sa fac sa nu il mai legan... am incercat sa stau in pat cu el nimic cu muzica, fara, cu desene, fara..... vrea jos.. chiar daca i se inchid ochii de oboseala....


Mergi la inceput