Bulgarasi: La multi ani, Cristian! (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Buna, tuturor!
Sincer, inainte sa intru aveam emotii ca v-ati mutat la blugi.... insa m-am bucurat sa va regasesc aici!!!
Si ariana recunoaste pregatirile de plecare si ne aduce papucii, iar de plans nu plange dupa noi, insa ramane mereu cu unul dintre noi. Nu stiu cum ar reactiona daca am pleca amandoi...
Lexi - e zapada dintr-aia urata, sau se poate iesi la joaca in zapada?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Adevar ai grait, ce ne plangem noi dar saraca Lady......

Nu sunt pregatita sa plecam din casuta asta. Parca e prea devreme si simt ca parca abia ieri am scris pentru primele dati la odisee, parca abia ieri v-am cunoscut si e prea repede sa inchidem capitolul asta. Sunt putin trista. Inainte abia asteptam sa raman insarcinata si dupa abia asteptam sa nasc iar acum imi pare rau ca a zburat timpul. Daca fac al doilea bebe o sa ma bucur de fiecare secunda.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Daca e zi de dc, hai si eu!

Luiza, Cristi face febra in continuare, dar nu are decat muci transparenti, si aia cand plange. M-am saturat de m-as tot duce... si noi intre 2 si 4 ne-am plimbat cu el in brate pt ca nu am mai sportat sa ma suga orbeste... dar n-am facut nimic cu asta, a urlat intr-una cand il luam de la san, si tot la mine a adormit pana la urma. L-am mai tinut si pe tat'su treaz degeaba niste ore bune, e in concediu medical si el...

Nu mai pot sa intru de pe laptop, cred ca de data asta l-am virusat, dupa ce acum 2 saptamani am dat cu el de pamant si l-am terminat. Zic si eu ca Forrest Gup, shit happens.

Nu stiu daca ma insel, dar eu nu am mai vazut-o pe Lady in listuta de inceput de capitol. A cerut ea sa fie scoasa sau e o greseala? Ca daca nu mai intra pe dc o cam sustinem degeaba aici...

Sanatate bolnaviorilor! Hai ca ne revenim toti pana la urma. Si ne mutam sanatosi la "scutece". Repede a trecut, frate, primul an de bebeluseala!

Nu stiu cat de des mai intru pe fb de pe desktop, merge groaznic, cred ca am configurat ceva aiurea la IE si sta o vesnicie pana imi incarca wall-ul. O sa intru, dar mai rar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Adc, dar daca ii dati un biscuite si-l puneti in patut nu se linisteste?
Eu am vazut cand am fost la Olga in vizita ca Tudor se calmeaza instant la biscuite si daca plange si plange rau noaptea ii dau unul sa-l molfaie pana adoarme. Evident, stau langa el si-l pazesc ca vulturul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Offf Amelia...cred ca s-au povestit amandoi azi noapte...Eu ti-am zis ca i-as da nurofen 5ml de 3 ori pe macar 3 zile sau sa aiba cel putin 24 de ora fara febra, nu e ok nici asa azi are maine nu si apoi sa o iei de la capat.
Vlad s-a trezit azi noapte de la tuse, dar in ultima perioada nu se mai trezea noaptea sau ma rog..nu mai statea treaz in schimb avem o mare problema cu adormitul seara...nu vrea nicicum sa se culce, aseara era nedormit de 8 ore si era high...a plans o ora in continuu pana am reusit sa-l adormim. Azi sper la o zi mai usoara ca as vrea sa trag si eu un pui de somn pe langa el, dar daca nu va vrea sa doarma va fi crunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

salutare mamici!

lexi, inca ninge la voi? la noi a fost asa o vreme frumoasa sambata, au fost 20 de grade, acum s-a mai stricat, dar oricum nu cred sa mai ninga.

dr anca imi pare rau de pisoias, dar poate se intoarce. l-am batut si eu la cap pe barbate-miu ca vroiam pisoi, dar mi-a dat ca exemplu exact ceea ce ai patit tu, pentru ca daca stam la curte sigur va iesi si il vor prinde cainii, asa ca m-am linistit. nu mai vreau.

adc eu ii dau nurofen cand vad ca plange atat de mult noaptea. e clar ca il doare ceva. abia astept sa vorbeasca sa-mi spuna ce il doare ca numai ghicitoare nu sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Eu dau panadol cand plange mult noaptea, nurofenul il cam deranjeaza la stomac.
Uf ca mi-e groaza cand ma gandesc ca abia avem 5 dinti. Si astia cu chiu cu vai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Hello! eu ii dau cu gel pe dinti cand plange noaptea si nu poate sa suga ,sau ii dau extract de muguri de brad ca e si antiinflamator. MATZO nu -i mai dabiscuiti noapte lui Tudor , sunt cel mai rau dulce ca se lipesc de dinti si face ravagii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Hello! eu ii dau cu gel pe dinti cand plange noaptea si nu poate sa suga ,sau ii dau extract de muguri de brad ca e si antiinflamator. MATZO nu -i mai dabiscuiti noapte lui Tudor , sunt cel mai rau dulce ca se lipesc de dinti si face ravagii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Hello, hello!!
Abia acum am intrat in casa de azi dimineata de la 8.
Am mai rezolvat una alta cu magazinul, dar ieri a, fost la vaccin si avem urmatoarele date:

9.800 kg si 72 cm (nu bagati in seama centimetri fiindca nu ii vin hainele de 74 cm, e calr ca nu a masurat-o cum trebuie).

Abia astept sa se definitiveze ceva cu magazinul ca nu mai am nici nervi, nici rabdare sa lupt pe 10 fronturi. Asa natie de oameni prosti, n-am vazut in viata mea. Atata le place sa lungeasca vorba, sa barfeasca, sa se invarta in jurul cozii, de ma doare capul. Si mai rau e de Theo ca el tre sa le tina piept cu povestile si barfele, ori noi nu sunte la curent cu mondenitatile si radio shantzul lor.

ADC in urma unui conflict, care a avut loc acum cateva luni, Lady a decis sa se stearga din lista, dar a spus atunci ca va continua sa scrie si sa citeasca. Asa a si facut, doar ca nu a mai vrut sa o trecem pe prima pagina. Cred ca o mai putem intreba o data, poate s-a razgandit

Ioi ce m-am bucurat sa vad 4 pagini pline de la ultima mea vizita aici.
DC-ul mi-a mai adus o cunostinta, o fata de aici din Limassol, insarcinata in 22 saptamani, cu care ma voi intalni maine.


Mergi la inceput