cafea vs ness

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

amaroy-ul nu va place?!!!o prefer dar dupa jacobs...restul imi par ca au iz de mucegai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ba da,imi place,mie cel putin foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

cat ness cu cola bagam in mine in clasa a 12a, pe furis..mi se parea oribil la gust, dar stateam treaza cat aveam nevoie. acum parca nu as mai avea curaj sa fac combinatii din astea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aleniram spune:

Un coleg a facut infarct in timpul serviciului ,cu noi in jurul lui.Cand a ajuns la cardiolog la Bucuresti,prima intrebare care i-a fost pusa a fost daca consuma ness.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aleniram

Un coleg a facut infarct in timpul serviciului ,cu noi in jurul lui.Cand a ajuns la cardiolog la Bucuresti,prima intrebare care i-a fost pusa a fost daca consuma ness.


a fost doar prima intrebare, nu si singura... o fi avut cardiologul acela o prioritate sau a fost doar o intamplare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

imi place cafeaua, aromata of course, eventual espresso. dar pt ca u agreez bauturile/alimentele fierbinti imi fac ness.
fiind hipotensiva, pot bea aproape oricite cafele... am atins limita cind dupa cafeaua de dimineata (o cana, caci nu am ce alege dintr o ceasca) pe la amiaza am bagat 2 espresso duble si un machiato (de la ikea) atunci mi a luat o inima oleak la trap.
in tinerete beam ness.. frecat, cu cola, tare "de statea lingurita batz", cred ca puneam 3-4 lingurile la o cana. o perioada lunga nu l am mai suportat.. de cite ori beam ness, ma apuca tremuratul, ca si cind m ar fi apucat frigul (efectul era f rapid). de ceva ani m am intors, din comoditate mai mult, la el, ness ul.
cred ca este mai "tare" decit cafeaua fiarta/oparita si certamente mai putin aromat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Eu am inteles ca a mai sanatoasa este esspresso. De la Montignac cetire. Pare tare caci pastreaza toata aroma cafelei. Ceea ce imi vine perect la costum, nimic nu este la fel de bun ca un esspersso! Vara mai ma dedau si la frappeul cu cafea solubila, dar nu exagerez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruta1 spune:

mie de la ness mi se face rau, adica imi bate inima mai tare si incep sa-mi tremure mainile; dar cafeaua imi place! nu reusesc sa ma trezesc dimineata pana nu-mi beau cana de cafea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Nu stiu care e mai nociva
Eu nu beau nici una nici alta... sincer aproape ca nici nu stiu ce diferenta e intre ele

Mergi la inceput