Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *11*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Buna fetelor!!!
mi-a fost dor de voi , noroc ca mai dau si eu pe la munca ca mai am timp sa mai intru sa mai citesc .

Oana ,Lali ,Mihaela felicitari pt noile joburi, sper sa fie ce va doriti.
Mihaela bravo pt bona, ma bucur ca pana acum ti se pare ok .

eu am stat acasa saptamana trecuta cu Iancu ca a foscut brosiolita(cred ca asa se scrie)acuta. Tuseste ca un magarus , si bineinteles ca nu i-a trecut nici dupa o saptamana de aerosoli , azi i-a prelungit trattamentul inca trei zile, dar eu nu mai stau acasa , sper sa se descurce bona singura.

Ma uitam azi pe calendar si am observat ca mai e tare putin pana la iesirea la munte , deabea stept , sper sa nu intervina nimic, dar ma gandesc ca daca e racit acum pana atunci ii trece si clar nu are voie sa mai raceasca .


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 24+ http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=anca&year=2013&month=7&day=8&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare fetelor!

Lali, Oana felicitari pentru job!

Anca, si eu astept tare iesirea! Sigur o sa fie bine Iancu! Ma bucur ca i-a trecut!

Jade, eu iti tine pumnii! Sigur o sa fie bine, ma bucur ca esti asa curajoasa cu dentistul! Eu doar la un control trebuie sa merg si-l tot aman... poate imi fac curaj si merg saptamana asta.

Mihaela, si eu sunt tot in domeniul tau, eu lucrez de acasa. Am momente in care ma gandesc ca ar fi bine si la sediu... dar sincer nu duc lipsa de socializare asa ca am zis ca mai raman momentan la jobul asta.

Noi am fost plecati in weekend, Dani a fost foarte sociabil! Am revenit mai obositi decat am plecat dar asa se intampla cand sunt multe rude de vizitat.

Sei, voi unde ai luat bilete? La mercur minerva? Cum e acolo?

Va pup pe toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

FETELE S-A REZOLVAT PUTEM VENI LA MUNTE ...DACA NU ESTE PREA TARZIU


Nu am putut sa anunt mai repede ...
Sotul meu mi-a promis k isi rezolva si gata a rezolvat ...si-a luat concediu de urgenta

Astept raspuns ...sper k nu este prea tarziu si imi pare rau daca v-am incurcat!

Si apropo: nu trebuie sa aducem nimic cu noi???
Si din ce orase veniti?Noi suntem cei mai departe????

PUSICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

athosik super ca s-a rezolvat.

Noi data trecuta am luat ceva pt micul dejun fiecare, dar am mancat la gramada, apoi pt gratare am procurat de acolo si am inpartit banutii. Din punctul meu de vedere nu cred ca trebuie sa ne stresam ff tare, fiecare cum se administreaza, restul le mai vedem si la fata locului.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 26+ http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=anca&year=2013&month=7&day=8&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

atoshik ce bine ca s-a rezolvat!
pinky ce fain ca poti lucra de acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Atosik, ce bine ca ati rezolvat! Ma bucur mult! Si noi venim de departe... din Cj.

Michella, da este bine sa stii... adica sunt si parti mai putin bune, dar clar am mai mult timp, oricum pe Dani il ducem la bunici, atfel nu as putea lucra. Dar incep mai repede si termin mai repde deci imi ramane mai mult timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Pinky: Mama ce-as vrea si eu sa lucrez doar de-acasa. Dar pe moment ne chinuim cu ratele de casa, sa scapam de ele. Cand om scapa de datorie, poate o sa caut un job mai prost platit dar cu lucrat de acasa. Acum criteriul e sa fie cat mai bine platit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

doar eu fug de stat acasa , cred ca ceva nu e in regula cu mine.
Le-am zis azi la colegi ca le donez zilele mele de concediu daca se poate.
In ultimul timp sunt atat de intoarsa ca ma cert cu toata lumea de acasa si nimic nu imi convine, asa daca sunt plecata , nu am timp sa ma cert deci e super .
Clar sunt defecta

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 26+ http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=anca&year=2013&month=7&day=8&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Hello girls,

Ma bucur ca a venit un iz de primavara

Toata lumea se mira de vocabularul lui Andrei, ma intreb daca trebuie sa fac ceva in sensul asta. Poate am un mic geniu .

May
, vroiam si nu vroiam sa fiu insarcinata. Imi doresc mult inca un copil, o fetita, dar parca e putin cam devreme. Pe de alta parte, la cat de mult l-am asteptat pe Andrei, m-as bucura sa vina asa repede bb2.
Ce fain ca doarme toata noaptea Bea. Andrei doarme si nu doarme. Mai are treziri, doar asa maraieli, dar a avut si nopti in care a dormit full. Ca si program de somn, ar fi: 21:30-22:00 pana pe la 6:50 sau 08:15, asta noaptea, iar ziua de pe la 13:30 pana pe la 16:30-17:00.
Wow, spun si eu ca fi'miu, ai parte de relaxare, nu gluma, ma bucur.

mihaela_i, bafta la noul job!

raluca050
, sa-ti traiasa finutza, sa fie sanatoasa si norocoasa!

Helenuta,ma bucur sa te revad pe aici!

athosik, imi pare rau ca nu puteti ajunge la munte...

nanna, am vrut sa iau si eu pui asa, dar am mai primit de la niste amici si am renuntat. Daca ti se par ok sa-mi dai si mie link-ul, te rog. Am auzit de indulcitorul xylitol ca ar fi natural, dar nu m-am documentat.
Parca mi-a spus mie cineva de un homeopat bun. Revin cu detalii cand imi revine si memoria.

Lali, ma bucur ca ai gasit jobBravooo!!! Wow, tura de noapte, cred ca este dificil. Intereseaza-te in legatura cu stimulentul, parca stiu ca se acorda daca incepi serviciul pana intr-un an, dar nu sunt sigura de informatie. Te sfatuiesc sa incerci si la celalat loc de munca, unde e mai aproape de casa si primesti mai multi bani. Chiar daca ai semnat contractul, poti renunta.

Michella, Bafta Teodorei la serbare!

Jade, mersi de raspuns. O sa caut in Cora. Eu ii diluez sucul de potrocale ca am citit pe undeva ca ar fi prea acid pentru somacelul lor. A mai venit si o prietena care a primit informatia asta de la pediatru si m-au convins ca sa zic asa.
Incaltaminte ii iei lui T de la ortopedia? I-am luat si eu o pereche si sunt tare mandra de cum ii vin.
Bafta si curaj la stomatolog!
Chiar asa sa va povestesc, vineri seara am venit eu cu sacosica de la shopping, pentru Andrei mai mult decat pentru mine, si i-am dat punguta. A inceput vesel sa scoata din ea cutia cu pantofi, sosete si o camasa. Striga si alerga prin toata casa: "mami, wow, mami". A stat vreo ora incaltat cu pantofiorii, era atat de faina bucuria lui.

oanaiasi, esti un adevarat dictionar!!! Felicitari pentru cat de informata esti si ca mai si share-uiesti cu noi ce sti.

anca_toma, astazi ma gandeam si eu ca mai e putin pana la minivacanta de la munte. Abia astept!
Cred ca de la hormoni este treaba cu certurile, imi amintesc cat de dificila era eu in sarcina, nu stiu cum m-a suportat sotiorul meu .

atoshik, cool ca ati rezolvat si veniti la munte!

Noi astazi avem asa in meniu:
MD-paine prajita cu unt si rosii cherry
gustare-fructe - niste pepene galben
pranz-fripturica de curcan cu cartofi la cuptor si salta de sfecla cu lamaie
gustare-gris cu lapte
cina-iaurt

O saptamna minunata va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Anca: Pai tu esti angajatul ideal! Dar colegele tale cred ca nu te plac pentru ca dai un exemplu greu de urmat

Mergi la inceput