MONTIGNAC (185)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata

Caress, musai volum. daca pui 100g faina atunci sa ai si 100g tarate.

Puisoaro un' sa pun retetele? dai asa mura in gura?

si eu mananc mult. si am si mancat aiurea, macar de azi incerc sa ma tin de trebi. ceeace va doresc si voua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

neata neata

Caress, musai volum. daca pui 100g faina atunci sa ai si 100g tarate.




M-ai lamurit! :)) Deci, 100 g tarate au volum mai mare decat 100 g faina.Ori volum ori grame, hotaraste-te.Musai volum inseamna o cana de faina la o cana de tarate, ceea ce ca gramaj inseamna faina mai multa, cred ca dublu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

E vorba de greutate, Caress!
Folie din-aia de silicon era pe la lidl.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Caress, e vorba de cantitati egale, nu de volume egale. Adica cantaresti 100 de gr de faina si amesteci cu 100 de gr de tarate. Nu te supara, dar eu cred ca ai exagerat. O lingurita de faina la o mancare intreaga inseamna foarte putin. Mai ales ca nu ai mult de slabit. Important e sa tii dieta a la long chiar daca mai relaxat, decat 3 luni de superconformitate si apoi renunti si dai in balarii.

Diana, eu presar fructe de padure peste fiecare strat de crema. Fara fructe, mie mi se pare foarte fad.

Lorelei, are dreptate Carres, nu e buna ciocolata daca ai hiperaciditate.

Roxana, intri pe 4shared( linkul de pe prima pagina), te loghezi si pui linkul sau copiezi reteta in folderul de retete. Asa nu se pierde.

Din pacate am luat viroza de la Stefi asa ca sunt cu gatul in pioneze si ma simt ca lovita de tren Singurul lucru bun e ca merge cantarul in jos. Ca melcul, dar coboara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Puisorul, ma bucur ca am exagerat, urzicile sunt disponibile si astazi, si sunt absolut delicioase...am mancat din aceeasi sursa exact inainte sa ma apuc de Monti.Asa ca nu am de ce sa ma supar, dimpotriva!!!!

M-ati lamurit si cu faina, e ok, va apare un nou borcan cu eticheta la mine in dulap!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Buna dimineata , va puppp

puisorule multa sanatate draga mea
hmm, sunt in dilema ... la reteta pe care am facut-o in we de saratele erau volume egale de faina si tarate ... era o cana de faina integrala si o cana de tarate sau nu am inteles eu bine ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da, am zis tampenie, normal ca greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii

Buna dimineata , va puppp

puisorule multa sanatate draga mea
hmm, sunt in dilema ... la reteta pe care am facut-o in we de saratele erau volume egale de faina si tarate ... era o cana de faina integrala si o cana de tarate sau nu am inteles eu bine ???

andanii

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Andanii, daca tu inca ai dileme, ma simt muuult mai bine!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

caress mdaaa .... suna aiurea ca eu sa nu stiu dupa atata timp de monti , iti dau dreptate .... hai sa-ti explic cum sta treaba la mine .... eu slabesc si am slabit foarte greu din cauza ca m-am apucat de monti dupa ce organismul meu a fost praf facut de zeci de cure absurde si medicamente care mai de care mai distrugatoare .... eu de cand sunt alaturi de monti niciodata nu am facut combinatie care sa mearga cu lipide pentru ca mi-era teama ca nu voi slabi ... pentru mine a fost foarte clar : painea integrala cu tarate o manancam cu chestii degresate si legume ..... acuma cand sunt cat de cat normala si sa zicem ca incep sa ma accept desi as mai vrea sa dau jos, a fost pentru prima oara cand am facut combinatia de faina integrala + tarate + branza telemea (deci combinatia de fainuri care ar merge mancata cu lipide) ... eu am avut de dat foarte mult jos si atunci tineam varianta mai stricta fara ca sa mananc d'astea pe care eu si acuma le numesc rasfaturi ... eu nu o sa slabesc niciodata mancand painici, biscuiti drept dovada ca ma mentin eroic mancand in acest stil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Am vazut pozele...si inteleg ce spui.Si eu cred ca toate aceste retete minunate, blaturi, fursecuri,prajituri, briose, saratele, creme,torturi, etc, sunt de rasfat si nu trebuie facut abuz de ele, ca Monti sau ne Monti tot ingrasa.Ma gandeam ca stii cum se face faina de la paine,nu de la dulciuri...Eu nu intentionez sa fac paine, sunt super multumita de turtitele mele facute cu tarate,si sunt si foarte satioase (ca nu degeaba se zice ca ,, s-a umflat tarata in tine'', nu? )

Mergi la inceput