LMA!! Ghiocei martie-aprilie2009 *459*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Buna dimineata

Si eu l-am admirat pe Luc, pe Simona si pe toata familia! Sunteti frumosi! .

Floric vezi ca exista un sirop de la Plantextrakt "Sirop din ridichie neagra" (dar mai are si altele prin) care functioneaza de minune pe orice tuse. Iar daca nu il gasesti, cumpara pus si simplu o ridichie neagra si pune miere... La noi a functionat la orice tuse, in ultima vreme...

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Fetelor multumesc pentru incurajari si pentru vorbele frumoase! Va iubesc la fel de mult!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

LA MULTI ANI!, Lucian

Simona, l-ati sarbatorit frumos pe Luc Bunica e asa tanara, iar tu parca esti sora mai mare


Gina, sa va jute Doamne-Doamne sa faceti cat mai repede bb! Imi pare bine ca domneste armonia si dragostea in casa


Novus, cum sinteti? Ati iesit din spital, Ada e bine, tu esti sanatoasa?


Pe mine ma cam doare gatul, nu pot sa inghit/vorbesc, am fost ieri prin oras la St.Patricks's Day cu o multime de irlandezi, am baut si bere Guiness de-a lor, buna, insa m-a luat raceala Dan e cu stomacul in pioneze, bine ca macar Ianis e sanatos.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Silvi, asta e. Petrecere frumoasa!

Gina, cu ridichea nu da roade. Caci el are tuse seaca, uscata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Salutare!!

La multi anisori minunati pentru sarbatoritii de azi!!
Calin Cristian
Maria Teodora
Anastasia
Andrei

avem ghiocei mari de tot!!!!!!!!mamici de copii fericiti!!!!!!



www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 38
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

noi suntem bine, am ajuns acasa pe 11 martie, dupa cum stiti am nascut exact pe 8 martie, cu un col cacacios, dar contractii bune si dese, ce s amai in 7 ore am anscut, vreo 4 in travaliu in spital, cu peridurala, mult mai repede ca la prima nastere.
In ciuda faptului ca dr mea voia sa plece la coafor, apoi la concert cu NICU Alifantis si la restaurant, a mai amanat putin treaba si m-a cusut jos de am zis ca imi ies okii cand era sa ma asez pe o parte in patul ala ff confortabil de spital, conditii de 5 stele, toaleta in salon, fara lumina, apa calda sau oglinda, de seara ne auzeam susurul pipilonului fiecarei mame, 4 la nr; era una penala rau de tot, pe la 44 de nai, nu s evaita deloc si o intreaba una bucata asistenta la sala de tratament, dc a dat partzuri, dc a avut scaun, iar ea a raspuns ca 3nu, ca a nascut normal!!!"
alta zicea la tel ma-sii ca ii curge "colastra", deci eram inconjurata numai de dive, parca eram in vreun film de groaza si asteptam sa ma trezesc...
in fine... bebelina e bine, suge la san;, deci e exact ce mi-am dorit, eram singura mamica cu unghiile facute corai, spre disperarea mea, ca uitasem sa le sterg, ca eu aveam in plan sa petrec de 8 martie seara, dar iata ca Anastasia a fost mai iute; pana la urma nici fetele mele din gasca nu s-au mai intalnit din varii motive, eu am ras de ele ca fara mine nu au putut si d-aia, m-asteapta la o bere neagra dupa ce ma refac.
Ariana o iubeste mult pe surioara, insa mai si exagereaza cu pupatul, dusul la patut si efectiv trezitul ei, ca sa vadaxe face surioara, tipa si canta tare la chitara, ca a dormit destul, sau tipa dupa vreun ruj, la baie o spala pe picoare de zici ca a stat in mocirla, insa am grija s-o implic in tot cefacem noi, baita, schimbat scutec sau imbracat, si incerc sa am timp si pt ea, sa pictam, lipim, sa stam de coafat, ca pe vremuri, sa nu o neglijez, incerc da?
fetele cu 2 copii stiu cum sta treaba, 2-3
Tati e ff mandru de fetele lui si mereu se ocupa cu dragoste cand de una cand de alta, iar eu am ajutor de la bunicute cu mancarea si menajul sa le dea Dumnezeu sanatate

sper ca nu v-am plictisit, o seara linistita si sanatate bolnaviorilor

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 Anastasia-Mihaela
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

ah uitasem cireasa de pe tort cu numele fetitei, aveam in plan DElia-Anastasia, insa nasii au avut pretentie la un nume , asa ca am ales Anastasia-Mihaela, ; m-am enervat, insa oricum nu-i spun Mihaela niciodata, asa ca am zis asta sa fie necazul; mi s-a parut asa de moda vecheeeeeeeeeee si chiar aiurea, insa m-am gandit la lucrurile cu adevarat importante , asa ca let it go si asta e, noi sa fim sanatosi

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 Anastasia-Mihaela
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Bebe, bine ai intrat la noi. Ma bucur ca sunteti bine si de primirea ce ati avut-o acasa. Cat despre nume, stiu ca e naspa situatia dar asta e un fleac.

Numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Heeelooooo !!!

Bine v-am regasit fete dragi !! Multumesc pt gandurile bune, au avut efect , suntem acasa, Ada e fresh si pregatita de actiune, a avut pneumonie mixta, nu stiu cum vine asta dar asa e diagnosticul
In spital a fost ok, am avut o rezerva pe care am umplut-o de carti si jucarii, ieri am plecat cu bagaj ca dupa o luna de vacanta

In rest, toate bune !! va pup cu mare drag si va servesc cu o cafea !!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Bine ai revenit Gina , sper sa faci poze cat de curand

Bebestrumpf, welcome home !! ma bucur ca Anastasia si-a facut aparitia taman de ziua mamei , ce cadou mai frumos iti puteai dori ?!

Asta cu pretentia nasilor la un nume, mi s-a parut ceva de neimaginat in zilele noastre !



Mergi la inceput