LMA!! Ghiocei martie-aprilie2009 *459*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Salutare!
Avem si astazi sarbatoriti:
LA MULTI ANI!!!
Anastasia, ghiocel de Andiaroro
Andrei,ghiocel de Anaan
Calin Cristian,ghiocel de Mababei
Maria Teodora,ghiocel de Mititica82

Novus, sper sa fiti bine. sanatate multa ADEI si multi pupici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi8

Salutare!
Avem si astazi sarbatoriti:
LA MULTI ANI!!!
Anastasia, ghiocel de Andiaroro
Andrei,ghiocel de Anaan
Calin Cristian,ghiocel de Mababei
Maria Teodora,ghiocel de Mititica82

Novus, sper sa fiti bine. sanatate multa ADEI si multi pupici



silvi mama CRINEI

august2012

Povestea CRINEI


La multi ani si de la noi, cu mare drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pupici multi si toate urarile de bine si de la noi pentru dragii nostri: Anastasia, Maria Teodora, Andrei si Calin Cristian
La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi8

Salutare!
Avem si astazi sarbatoriti:
LA MULTI ANI!!!
Anastasia, ghiocel de Andiaroro
Andrei,ghiocel de Anaan
Calin Cristian,ghiocel de Mababei
Maria Teodora,ghiocel de Mititica82




La multi ani si de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Cati sarbatoriti astazi!!!

La multi ani cu sanatate si multe impliniri doresc grupei de 14 martie. Parintilor le doresc sa aiba viata indelungata si sa se bucure de ghiocei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Buna si LA MULTI ANI sarbatoritilor!

Anastasia, ghiocel de Andiaroro
Andrei,ghiocel de Anaan
Calin Cristian,ghiocel de Mababei
Maria Teodora,ghiocel de Mititica82

In cateva luni parasim si Clubul scutecelor...

Multa, multa sanatate Adei si o imbratisare pentru Monica

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Si pentru ca ramasesem datoare cu niste "explicatii" am intrat sa va mai spun despre noi.
Despre Calin... as putea povesti o saptamana fara pauza. E cel mai scump, destept si frumos copil din lume (devin din ce in ce mai cioara...). Am sarbatorit frumos cei 4 ani si a fost prima aniversare pe care stiu ca a savurat-o 100%, pentru ca a fost prima in care a turuit si inainte ("cand incepe petrecerea mami?", "petrecem deja?") si dupa. L-am serbat si la gradinita. Insa n-avem poze nici de acasa, nici de la gradinita. Novus, nu da!
Cu imbolnavirile stam mult mai bine decat anul trecut. Numa' trei mai nasoale si vreo 2-3 raceli banale (din septembrie, da?). Ceea ce inseamna progres.
Am avut serbare de Craciun la gradinita; invatam engleza si invatam sa cantam. La ultima masuratoare avea 106 cm si 17 kg. Maica-mea zice ca "a slabit enorm", dar analizele sunt bune. E un scump, e super dragastos si ii multumesc Cerului zi de zi pentru el. (e, de mai multe ori pe zi, dar nu ma spuneti ).
Ne pregatim sa mergem la Disneyland de Paste. Poate reusesc sa ma intalnesc cu Roro in sfarsit...

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Despre mine... am facut acea histeroscopie si chiuretaj biopsic in decembrie. Au trecut sarbatorile si abia la inceput de ianuarie mi-am luat rezultatul la biopsie. Rezultat care zice ca am o hiperplazie de endometru gradul I. Asta inseamna ca e bine, inca nu e cancer! Riscul de cancer e de doar 1%. Insa e o boala care necesita monitorizare permanenta, care poate evolua in 5 ani sau in 3 luni... O chestie superstresanta de care m-am hotarat sa scap cat de repede. Si planul de actiune discutat cu doctorita mea (ce m-as face fara ea?) este inca un bebe repede (sau cat de repede vrea Doamne-Doamne) si apoi o histerectomie partiala. Si asta pentru ca am plecat de la un banal polip pe endometru care trebuia operat si am ajuns la mai multi polipi (care nu au putut fi vizualizati la ecografie pentru ca erau mici) + un fibrom mic + o zona de 2 cm si ceva "polipomatoasa". Adaugand la asta uterul fibromatos si diagnosticul... rezulta ca trebuie sa scap de stresul ca intr-o zi... cand nu sunt atenta, ma pot trezi cu Doamne-fereste, caci nici nu vreau sa pronunt!
Am avut o perioada groaznica. Perioada in care mi-am dat seama ca toate evenimentele, stresul si supararile din ultimii 2-3 ani s-au "canalizat" in asta. Si ca trebuie, cumva, sa-mi regasesc linistea interioara si sa ma bucur mai mult, de orice.
In casa noastra e mai multa bucurie acum. Al meu sot s-a speriat cumva si el atunci, amandoi am fost pusi pe ganduri de stilul de viata pe care l-am dus. Si aici ma refer strict la discutii, certuri, stres. Stiti toata povestea. Sper sa ne fie tot timpul cum ne e acum, caci e bine. El e super fericit la gandul ca vom mai face un bebe. Sper sa ne ajute si Dumnezeu si sa fim toti sanatosi.

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!

Mai vrea cineva o cafea ?!

Sper ca dau sarbatoritii o felie de tort ca tare pofta mi-e !!!

ANDREI

ANASTASIA

CALIN

Sa fiti sanatosi copii dragi si mereu voiosi si tare norocosi !!!

Anaan, Andiaroro sa va bucurati de minunile voastre

Mababei, sper ca nu ne-ai parasit de tot !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

La multi ani, Anastasia!
La multi ani, Andrei!
la multi ani, Calin!
Sa cresteti mari, sanatosi si norocosi! Pupam si mamicile ca si ele ne sunt tare dragi!
Gina, ma bucur mult ca s-au limpezit apele si ca va e din nou bine! Si hai, ca lista gravidutelor, e goala-goluta!


Mergi la inceput