LMA!! Ghiocei martie-aprilie2009 *459*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

La multi ani Isa, David si Radu!!! sa fiti sanatosi, sa cresteti mari!!!

Pup si toti sarbatoritii din urma si pe mamicile lor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Isa- La multi ani!
David- La multi ani

Silvia- Ne-ai facut o descriere de vedete (glumesc). Oricum, de acum esti prietena copiilor:-)) (si lor le-a placut plimbarea)...
Ce mare si frumoasa e Natalia.

Noi tragem de sambata de o febra incapatanata (i se trage de la alergatul dupa oua de cioco prin frig). Din fericire, nu are alte simptome.Acum dardaie cu o gaine (jucarei) in brate. I-am pus o poveste (nu DVD) cu Scufita Rosie si ii e frica de lup...M-am tot gandit si cred ca povestile "scultate" dezvolta mai bine imaginatia decat filmele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Haideti la cafea fetele !! azi la noi e un soareeeee de iti vine sa stai numai pe afara, de la noapte iar au anuntat ploi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salut!

ieri, in prima zi de gradinita altfel, au fost la plimbare prin cartiersi la un parculet.
astazi au iesire doar in curte sa deseneze cu creta. maine iesire la teatru si apoi nu mai stiu...

roro, de astazi au la libertatea povestile de la disney carte +poveste audio (citita de stela popescu)vrei sa ti le caut? eu am sa i-au doar numerele unde nu avem deja cartile, de exemplu Bambi. primul numar e cu cartea junglei...sper sa scapati repede de febra



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Silvi, da de stire te rog, ce carti mai apar. Ma intereseaza si pe mine cateva.

Si acum anunt nr 1: are cineva de vanzare " Cartea cu povesti a lui Mickey/ Minnie"?

Anunt nr.2: vand " Regele leu", " Wall-E", " Incredibilii" sau le schimb cu cele de mai sus sau pe ceva enciclopedii ilustrate ( pt copii) sau altceva de genul asta. ( Doar foliile le-am dat jos, in ideea de a le citi, dar nu l-a interesat nici macar pe poze sa ne uitam, asadar sunt ca noi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

La multi ani, Izabela!
La multi ani, David!
La multi ani, Radu!
Sa fiti sanatosi si fericiti! Pupam si mamicile, ca toate 3 imi sunt tare dragi! " Trag o fuga" pe fb ca sigur au pus poze. Si ma duc s-o trag si pe Manu de maneca.

Magdy, cum v-ati chefuit? La noi a venit duminica dimineata socru-meu pe post de iepuras. A, nu, inainte de a veni el, l-am trimis pe barbatu-meu in gradina sa ascunda oua de cioco si bomboane. I-am dat multe, ca sa apuce si baby sa culeaga. Daca il vedeati cum le arunca, zici ca semana grau! S-au dus, le-au cules, am facut si niste poze cam intunecate si strambe ca in acelasi timp si filmam cu alt aparat. Spre seara am fost la socrii, a doua zi am fost sa stropim cumnatele, apoi la niste prieteni, aia de care v-am zis ca au casa muzeu si copilul statueta. Pt mine e un soc sa vad ca un copil (fetita) se poate juca 2 ore in acelasi loc, cu aceeasi jucarie. Ai mei au alergat vreo cinci minute pe acolo si tipul ne-a spus ca acum sigur o sa se planga cumnata( care sta sub ei) ca ce galagie i-am facut. Na, deci eu iar nu mai calc pe acolo vreo 3 luni pana mai uit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Silvi, da de stire te rog, ce carti mai apar. Ma intereseaza si pe mine cateva.

Si acum anunt nr 1: are cineva de vanzare " Cartea cu povesti a lui Mickey/ Minnie"?

Anunt nr.2: vand " Regele leu", " Wall-E", " Incredibilii" sau le schimb cu cele de mai sus sau pe ceva enciclopedii ilustrate ( pt copii) sau altceva de genul asta. ( Doar foliile le-am dat jos, in ideea de a le citi, dar nu l-a interesat nici macar pe poze sa ne uitam, asadar sunt ca noi.



Keutu cheliutu


pai eu le stiu pe toate care apar dar nu stiu in ce ordine
Asadar>
Cartea Junglei
Aladin
Frumoasa Adormita
Tinker Bell
Alba ca zapada si cei 7 pitici
Bambi
Frumoasa si Bestia
Peter Pan
Pinochio
Mica Sirena
Aristocratele
Regele Leu
Cenusareasa
Doamna si Vagabondul
101 Dalmatieni
Dumbo
carte+cd audio 19 lei
va anunt ce urmeaza saptamana viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Multumesc, Silvi. Mi-a luat sora-mea Cartea Junglei, iar sapt viitoare e Alba ca zapada. am gasit pe net ordinea aparitiei.
Ma duc sa iau copilul de la gradi, ca-i treaz de la 6.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Ziceti-mi si mie cu ce zir/revista luati cartile astea. Unde le gasesc?

Kea ce frumos e obiceiul cu cautatul outelor de cioco. Cred ca i-ar placea tare si lui David :)
Sa pui poze!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Cu ziarul Libertatea apar cartile + CD , Olga



Mergi la inceput