Burtici de noiembrie-decembrie 2013

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Hop si noi de la eco,bobita e bine, in grafic conform ultimei menstruatii,adica 9 sapt si o zi,are 2,43cm si 169 batai pe minut.mai merg in 30 aprilie pt eco ala de dublu test.
AnaRaluca, gata,ai trecut cu brio de primul stres,adica ai vazut inimioara lui bebe.acum merge sa pui o semnatura faina de graviduta,nu?
Drianny,treaba asta cu stresul ma termina si pe mine,credeam ca la a 2 a sarcina o sa fiu mai relaxata,dar nici vorba.Asta e, sa fim sanatoase...

o seara frumoasa tuturor

fericita de Alexandru (11.04.2011) 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Vai ce bine ca aud vesti bune . Ma bucur tare mult si pt voi si pt mine. SA DEA DZEU SA AVEM NUMAI VESTI BUNE! Pai daca voi care sunteti la a doua sarcina sunteti paranoia, inseamna ca eu nu am de ce sa ma plang

De acum am stabilit dupa Paste sa ne vedem. Cand o sa fiu in 12 saptamani pt. dublu test. Intre timp o sa fac analizele pt complexul Torch si merg la ea sa vada ce si cum si daca e ok, ramanem dupa ce am stabilit. Iau Femibion in continuare si cam atat. Mi-a zis sa am grija de Paste sa nu fac vreo toxinfectie alimentara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariell spune:

Fetelor, e bine ca nu mi-am schimbat semnatura, a tinut o saptamana bucuria mea.
Sarcina s-a oprit din evolutie.
Am mai facut ieri un beta HCG, si trebuia sa fie aprox 1000, dar era 237.5; am repetat si azi si e 224.2.
Si acum nu mai inteleg nimic. Primele 2 le-am pierdut din cauza trombofiliei care nu era diagnosticata pe atunci.
Dar acum, cu Clexane de la 4 sapt, aspenter, acid folic, utrogestan, vit C, no spa - la fel.

Va doresc sarcini usoare, la termen si copilasi frumosi si sanatosi!
Numai bine!


PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Fibrinogen 455 G>A heterozigot, 3 sarcini pierdute la 5 sapt. A treia cu Clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Mariell imi pare foarte rau pentru tine, desi cred ca iti este foarte greu, nu-ti pierde curajul si credinta in Dumnezeu, si vei vedea ca intr-o buna zi iti vei tine minunea in brate.

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Kmy si anda ma bucur ca v-ati vazut bebelusii, Kmy eu zic sa stai fara grija ca nu i-ai auzit inca inimioara mai ales ca ai avut ovulatia mai tarziu

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Imi pare tare rau Mariell . La fel zic si eu, nu-ti pierde speranta si increderea in Doamne Doamne si in fecioara Maria. Capul sus !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

buna fetele!
Mariel ne pare rau pentru tine.Poate totusi trebuie sa mai faci ceva teste,eu stiu...iti doresc din toata inima sa reusesti sa iti ti puiutul in brate intr-o zi
Ma bucur pentru mamicile care si-ai vazut comorile la eco.Eu mai am vreo 3 sapt.
Deja am greturi,si trebuie sa tot mananc pentru a-mi trece cat de cat.Aseara dupa 4 ore de la cina inca stomacul meu digera,eu in fund dormeam!
Cine isi doreste greturi nu cred ca stie ce vrea!!!
Ce nume ii punem odiseei?Imi pare rau ca desi suntem un numar mare de mamici intram doar cateva...Mai intrati si voi cu noutati despre orice nu numai despre sarcina,despre copii,reduceri,medici buni sau rai,intamplari,eu sunt deschisa la orice discutie noua.Ce mancaruri mai faceti?Unde mergeti de paste?Sa ne cunoastem un pic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Mancare? Hmmm, toata ziua imi sta mintea la mancare. Astept sa iasa buruienile de primavara sa bobinez . Papadia , hatmatuchiul, patrunjelul , leusteanul ... sa fac salata cu oua si cu buruieni. Sa mananc urzici, spanac . Eu sunt mai mult fan carne , dar primavara simte organismul nevoia de detoxifiere probabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Cu pipi am eu mai mult treaba. Non stop fac pipi, mai ales seara si noaptea. Vroiam sa va zic , ma refer la cele care au probleme cu constipatia , ca o metoda excelenta care la mine functioneaza perfect e sa mananc biscuiti Bel Vita cu iaurt dimineata pe stomacul gol, sau fructe daca va priesc. Biscuitii astia au fibre si ajuta foarte mult digestia. Eu nu am probleme cu iesitul afara. Asa ca daca aveti asa ceva, puteti incerca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Eu inainte pentru slabit foloseam asa:seara mancam cateva prune(uscate nu stiu cum sa l spun din comert) apoi un pahar cu apa noaptea daca imi era sete iar apoi de dimi 1 cana cu apa calda pe stomacul gol si dupa nu papi nimic juma de ora.Asta inainte de greturi...probabil voi lua si eu ceva biscuiti de acum incolo sa-i am langa pat.
O da cate verdeturi spui tu acolo,hatmatuchiul?!Nici nu am auzit.Si cum se face salata asta?din ce zona a romaniei se trage?Eu pap spanac dar fr rar fac din cauza ca sotul meu nici nu vrea sa auda iar fiumeo nu prea papa decat fr putin ,amestecat cu niste legume,stil pireu...
Eu am luat o vitamina multicentrum si deja am iesit mai greu la wc din cauza fierului....hm...

Mergi la inceput