Burtici de noiembrie-decembrie 2013

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Buna fetelor ! Bun venit Mariell si sa dea bunul Dzeu sa fie cu noroc de data asta si sa nu mai treci prin alta pierdere. Va fi bine, trebuie sa fii optimista.

Eu vorbesc, ca ma gandesc zi lumina daca se va opri din evolutie, daca nu e ok, daca si cu parca ... Off, maine am programare , Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata

Zic asta ca numai ce m-am trezit din schimbul 2 de somn, evident tot cu greata in barba
Kmy Black, multumim de tort, sa-ti traiasca feciorul si sa creasca mare si sanatosEu v-am urat ieri dincolo la fluturasi de 2011, dar nu cred ca mai intri acolo

Mariell, bine ai venit in club si sarcina usoara.Acum daca ai descoperit problema trebuie sa ai convingerea ca totul va fi bine din moment ce esti pe tratamentul corect, cel putin mie asa mi s-a intamplat, dupa 3 sarcini pierdute in sapt 6-8 a venit si mandretea de flacau din semnatura si acum suntem din nou pe caiTu la ce hematolog mergi in TM? Eu mi-am facut programare la dr. Ionita Ioana la Medlife peste o saptamana ca momentan sunt pe schema data de dr. Uscatescu la sarcina anterioara, dar as vrea sa ma vad la fata si aici in TM cu un hematolog. Tu iei Clexane sau doar Aspenter? Vad ca ai 4 mutatii heterozigote, eu am doar 2 , factorV Leiden si una in MTHFR, si iau Aspenter pana in sapt 28 si apoi incep heparina.Asa a fost la sarcina trecuta schema, sper sa se pastreze si acum. Cu cine o sa nasti?Eu merg la Bacila, cu el am nascut si prima data, si cred ca o sa nasc la President ca si data trecuta.

O zi buna tuturor



fericita de Alexandru (11.04.2011) 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Uuupss, e marti, deci mai adaug o saptamana la semnatura

fericita de Alexandru (11.04.2011) 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariell spune:

drianny, anaraluca83 si anda15 multumesc frumos! sper din suflet ca de data asta va fi bine, imi doresc si eu tare mult un copilas

anda15, hematologul meu este mama doctoritei la care vei merge tu - Hortensia Ionita, chiar aseara am fost la ea; merg pe clexane de la inceput, pentru ca asa cum ai zis si tu, eu am un buchetel mai mare de mutatii ; clexane am inceput sa fac de o saptamana, de cand am avut primul beta pozitiv
cand am fost prima data la Ionita mi-a spus sa imi cumpar 10 fiole sa am in casa, in caz ca raman insarcinata sa fiu acoperita pana ajung la ea, si acum ma chinui sa gasesc clexane si nu reusesc - in Timisoara se pare ca nu se gaseste deloc; si iau si aspenter 1/zi.
eu merg la un medic mai putin cunoscut, Daisa Miriam se numeste, e la Medicover si cum am abonament de la compania sotului meu acolo, am ales sa merg la ea pentru ca e totul gratuit; si nu in ultimul rand mi-a castigat increderea pe parcusul ultimelor luni f dificile pentru mine
la Bacila merge si sora mea, ea va naste in iulie, si va fi tot a doua nastere cu el, a fost si ea multumita de el

sa ne ajute Dumnezeu sa avem toate sarcini usoare si sa aducem pe lume copilasi sanatosi!
o zi frumoasa!


PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Fibrinogen 455 G>A heterozigot, 2 sarcini pierdute la 5-6 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Mariell, da, este o problema in a gasi Clexane. Eu la sarcina anterioara nu am gasit si mi l-a inlocuit cu Innohep cu care am mers pana la final(adica inca 6 saptamani dupa cezariana).

fericita de Alexandru (11.04.2011) 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

buna fetele!

Azi am sarit peste mersul la analize,probabil vineri!Trebuie sa il i-au si pe copil cu mine,apoi sa reusesc si sa il aduc in timp la gradinita.
Azi am ceva stari naspa in gura...tot inghit in sec scuipatul,plus ca am si o tuse seaca pe care o tratez cu oscilo.
La multi ani cu sanatate puiut de KMY!!!
Vad ca ne inmultim,ce se mai aude cu deschiderea oficiala a odisei?deja trebuie sa ii dam si nume!!!!
Sa ne gamdim la un titlu frumos!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Buna dimineata fetelor . Azi e ziua cea mare, ma duc iar la eco sa vedem daca a evoluat, daca ii bate inima, am niste emotii, am dormit foarte prost. Doamne ajuta sa fie bine! O sa revin cu detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Buna dimineata! AnaRaluca trebuie sa fii increzatoare ca bebe este bine, ai savezi ca e bine merci acolo in burtica si ii vei auzi si inimioara. Succes la marea intalnire cu bebelusul!! Ne sa fie totul bine!!!! Te asteptam cu detalii si cu vesti bune

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Neata!Bafta Ana la eco!
M-au sunat cei de la spital pt o prima eco pentru saptamana viitoare.Eu atunci voi avea 6 sapt.Am refuzat si am cerut alta zi si mi-au dat 2 mai!!!la 8 saptamani!!!
Restul fetelor ce mai fac?A inceput si la mine operatiunea "somnul" dupa pranz as adormi un pic...si la 9 iarasi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Multumesc de incurajari fetelor . Doamne ajuta ! Eu am cam 7 sapt.

Mergi la inceput