Burtici de noiembrie-decembrie 2013

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hermelina spune:

Neli ma treci si pe mine pe listuta, te rog?
UM 27.02.2013
DN 06.12.2013

Mai am o fetita de 10 anisori.

"Daruieste dragoste si vei fi binecuvantat cu dragoste"

Hermelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anima_79 spune:

Buna fetelor!
Eu am inceput serviciul,asa ca imi va fi din ce in ce mai greu sa scriu
Sunt rupta de somn...probabil si din cauza utrogestanului pe care il iau pe cale orala si se pare ca cel putin 2 saptamani voi lucra de noapte
Dar asta este...trecem si peste asta...
La mine cred ca a inceput sa se vada efectul vitaminelor...caci desi mananc extrem de putin....am luat deja 2 kg...dar nu conteaza...totul ca bebe sa fie bine
O seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Anima 79 ,parca spuneai ca nu ai luat in kg....Spor la munca,oricum e dificil sa lucrii 12 ore pe zi,departe de casa..
Referitor la greturi: ceva homeopat nu luati?eu m-am inarmat cu de toate,acum asteptam...Am cumparat centrum matena,niste pastilute negre mici si cu exterior uleios,sper sa alunece repede si sa ramana acolo.Vad ca in ele au si acidul folic de 400 deci nu trebuie sa mai iau acid folic?
Eu vreau sa le iau prin rotatie,am un grup de b-uri plus ginger pt greata plus acid folic si a doua zi pastiluta de centrum care contine si fier,calciu,minerala....plus homeopate.
Maine merg la analizele de sange,si sper sa ma sune cei de la spital sa vad cand voi face prima eco.
Larisa,felicitari pentru sarcina gemelara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui anima_79

Buna fetelor!
Eu am inceput serviciul,asa ca imi va fi din ce in ce mai greu sa scriu
Sunt rupta de somn...probabil si din cauza utrogestanului pe care il iau pe cale orala si se pare ca cel putin 2 saptamani voi lucra de noapte
Dar asta este...trecem si peste asta...
La mine cred ca a inceput sa se vada efectul vitaminelor...caci desi mananc extrem de putin....am luat deja 2 kg...dar nu conteaza...totul ca bebe sa fie bine
O seara frumoasa!

mami de domnisoara Bianca (15.11.1999) si 9+


starea de somnolenta este accentuata de utrogestanul luat oral, iti spun din experienta ca in sarcina trecuta luam cate 5 pe zi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

fetelor eu am fost azi la eco si avvem doi saculete cu doua inimioare...deci sarcina gemelara. S-a uitat destul de bine si sunt doi...acum sa vedem cum evolueaza sarcina...exista si pericolul sa se resoarba unul si sa ramana doar unul.....suntem destul de entuziasti asa dar si speriati....ca nu ne prea asteptam:) Bunica mea a avut gemeni,

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006) si 4+

https://picasaweb.google.com/roparo/Vara2011#


felicitari si sarcina cat ma usoara!!!
miercuri am si eu programare pt inca o eco, sper si ma la D-zeu sa fie totul bine, sa vad nibubea in uter!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui drianny

Fetelor, eu abia am ajuns la serviciu si mi-e un somn....noroc ca nu am multi pacienti astazi, incerc sa-i pun mai mult dimineata cand am capul odihnit ( ma dispera programul de dupa amiaza). Abia astept sa ajung acasa sa ma pun in pat. ... Voi cum va simtiti la munca? Nu va e somn?

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 9+


parac al prima sarcina nu am avut atacurile astae de somn!!!sunt mom cand am senzatia k daca nu pun capl pe perna simt k ma duc din picioare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

ufffffffff, m-am luat cu raspunsurile si am uitat s ava servesc cu si de la aniversarea juniorului!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Multumim kmy pentru bunatati, cred ca stii ca ne gandim toata ziua la mancare.
Eu mi-am propus sa o las mai incet cu dulcele, sper sa reusesc (oricum mi-am propus sa fac in weekend un tort de biscuiti, imi facea mama cand eram mica)

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariell spune:

buna fetelor
ma primiti si pe mine printre voi?
sunt insarcinata in 5 saptamani, dar pana astazi nu m-am gandit sa imi caut odiseea, tocmai pentru ca sunt inca in asteptare...
am un istoric nu prea placut (se vede si in semnatura), 2 sarcini oprite in evolutie intre 5 si 6 saptamani - una in iunie 2012 si cealalta in decembrie 2012; dupa a doua pierdere m-am pus pe facut analize si se pare ca am o trombofilie de toata frumusetea (tot la semnatura se vede...)
martie a fost prima luna in care ne-am propus sa 'muncim' din nou, dar cum am un ciclu f neregulat am folosit teste de ovulatie- si bine am facut- pentru ca am avut ovulatia in ziua 20
la o zi de intarziere am facut un beta hcg (stiam de la hematolog ca trebuie sa fiu atenta la asta, pentru ca avand in vedere ca sarcinile mele s-au dus ff devreme trebuia sa incep anticoagulantul cat mai rapid in cazul unei noi sarcini- cred ca anda15 stie despre ce e vorba...) si am avut un beta de 63; la doua zile s-a facut 126.7; am mers la ginecolog ziua urmatoare sa imi dea medicatie pe partea de ginecologie, dar nu se vedea nimic - atunci erau 4 sapt si 3 zile; ginecologul spunea ca sunt 5 si 1 zi - dar cred ca ecograful era pus pe ciclu de 28 zile si ovulatia la ziua 14, ceea ce la mine nu a fost deloc asa
asa ca ginecologul mi-a spus sa revin peste 10 zile, adica pe 15 aprilie, sper ca va fi totul bine de data asta

am scris mult! nu pun inca semnatura si nu spun nici date pentru listuta, pana luni - cand sper ca voi veni cu vesti bune

va urez sarcini usoare la toate


PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Fibrinogen 455 G>A heterozigot, 2 sarcini pierdute la 5-6 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Buna Mariell, bine ai venit printre noi!!! Iti uram sarcina usoara si la termen si la eco de pe 15 aprilie sa auzi inimioara#9825;#9825;#9825;!!!! Sa dea Dumnezeu sa nu mai treci prin ce-ai trecut

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 9+

Mergi la inceput