Burtici de noiembrie-decembrie 2013

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Si nu am pus la socoteala Papanicolau, dublu si triplu test

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_Alacran spune:

Usor Drianny :))
Mai intai analizele primului trimestru :))
Mai e pana la dublu/triplu test ...

Cum e la voi vremea?
La Iasi bate vantul si e mohorat ... A plouat ... Maine speram sa vedem un pic de soare ...
Pupici la burtici!

Mami fericita de Maria Alexandra (17.11.2010), 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anima_79 spune:

La mine e in sfarsit vreme frumoasa
E senin si cred ca sunt in jur de 15 grade...
O zi frumoasa!

mami de domnisoara Bianca si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Pai dublu test se face in jur de 11 saptamani, deci in cazul meu peste 3 saptamani, iar eu nu am facut inca restul de analize si am zis ca le fac inainte sa merg la urmatorul control, deci pana la urma fac toate analizele cam in aceeasi perioada...deci o gramada de bani
Eu momentan sunt la botosani in vizita si aici ploua. si noi vrem soare si caldura....

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anima_79 spune:

Din pacate exact in perioada in care trebuie sa fac dublu test sunt plecata afara
Se pare ca nava ajunge pana la Cernavoda pe 24 aprilie pentru 2 zile....deci l-as putea face atunci in Constanta, dar as avea 11 saptamani si 5 zile
oare e prea devreme?
nu stiu cum o sa fac....daca nu reusesc probabil ca o sa fac direct triplu test :(


mami de domnisoara Bianca (15.11.1999) si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anima_79 spune:

Buna gravidute si....un Paste fericit la cine sarbatoreste!


mami de domnisoara Bianca (15.11.1999) si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Buna fetelor! Paste fericit celor care sarbatoriti !

Analize fac saptamana viitoare sper. Mi-a dat doctorita de familie carnetul gravidei si tot ce am de facut. Doctorita ginecolog care urmareste sarcina mi-a luat lama pt. secretie si Papanicolau, rezultatele le iau marti dupa amiaza. Analizele de baza sper sa le fac saptamana asta ca sa ma duc cu ele la gine pe 10 aprilie. Daca ne ajuta Dzeu si e totul bine cu bebe , dupa data de 10 o sa fac si alea care tin de complexul Torch care am inteles ca sunt mai scumpe.

In rest sa trecem toate cu bine de trimestrul 1
Apropo, stiind ca trebuie mare grija la alimentatie acum cand se dezvolta bebe si organele lui pana la finalului primului trimestru, ce consumati, ce nu consumati? Mie imi e destul de greu, mai ales dimineata pt ca mai mancam si pastrama etc, acum nu mai mananc asa ceva, insa nu am optiuni foarte multe. Mai mananac cate o banana cu lapte, biscuiti Bel Vita cu fibre, iaurt , omleta, ou fiert etc, branza dar ma plictisesc. Noi suntem si mari mancatori de carne, probabil de aia imi e si asa greu Voi cum faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenutsa spune:

Buna tuturor ! cum va mai simtiti?
Acum cateva zile l-am vazut si eu pe bebe,si cum ii batea inimioara
Voi ce presimtiti ca o sa aveti?eu am visat ca o sa am baiat,dar mi-ar placea sa am o fetita ,dar tot ce conteaza e sa fie sanatos.

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Anima eu stiu ca dublu test se face intre saptamanile 11- 14, deci eu cred ca e ok al 11 sapt si ceva.

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Elenutsa, noi avem deja un baietel si ne-am dori o fetita dar pana la urma nu conteaza, sanatos sa fie,asta e cel mai important.


Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 8+

Mergi la inceput