Burtici de noiembrie-decembrie 2013

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns drianny spune:


Bine ai venit Andreea, ne bucuram ca ni te-ai alaturat, e bine ca wuntem din ce in ce mai multe. Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen!!!!

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:


Bine ai venit Andreea, ne bucuram ca ni te-ai alaturat, e bine ca wuntem din ce in ce mai multe. Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen!!!!

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Buna fetelor , ,ma numesc Raluca, am 29 de ani si se pare ca sunt insarcinata in aproape 5 saptamani.

UM: 17.02.2013 / 28.11.2013

Am fost deja la control, mi-a dat doctorita Femibion I, urmeaza sa merg din nou pe 10.04.2013 sa vede embrionul si sa ii auzim inimioara. Din pacate stau cu un stres imens sa nu se opreasca din evolutie, mai ales ca am auzit/citit de atatea cazuri si am si o amica care a patit asta.
Ne rugam insa la Doamne Doamne sa fie bine si sa creasca bobita cea mica :P

Sarcina usoara tuturor si sa dea Dzeu sa ne citim cu bine aici !

Aaa de simptome. In afara de intarzierea ciclului, de durere si sensibilitate a sanilor si zona ovare/uter, somnolenta si balonare maxima, altceva nu prea am. Adica nu am greturi :D Ceea ce e important, sau vorba doctoritei, nu am inca. :P Sa ne auzim cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anima_79 spune:

Bine ai venit, Raluca!
Sarcina usoara in continuare!

mami de domnisoara Bianca si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Bine ai venit Ana Raluca. Problema cu stresul o am si eu. De cate ori merg la baie ma uit sa nu fi sangerat. Sper sa trecem cu bine de perioada asta. Sarcina uoara si bebe sanatos!!!!

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Multumesc de primire fetelor ! Asa fac si eu, la baie ma uit sa vad daca nu am sange si de fiecre data cand am impresia ca mai curge ceva, ma duc repede. Pe 10 aprilie abia astept sa ma duc sa ii ascult inima si sa imi spuna doctorita ca e ok. Va doresc tuturor ca si mie sa trecem cu bine peste perioada asta si sa intram toate in trimestrul 2 cu vesti bune si sa vorbim curand despre nastere :) La mine e pirmul, am vazut ca majoritatea dintre voi aveti experienta, asa ca sunt sigura ca veti fi de folos cu sfaturi Va pup, noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_Alacran spune:

GabiIuli, multa putere!
Anima, bun venit! Bianca ta e nascuta in aceeasi zi cu mine si se pare ca bebe 2 va avea ziua apropiata de a Biancai, exact ca in cazul copiilor mei (ce fain suna la plural, "copii"!)
Sunt si eu foarte stresata de crampe, si eu verific sa nu am vreo sangerare. :(
La controlul de acum 2 sapt dr mi-a dat UTROGESTAN (progesteron) cu recomandarea administrarii orale, nu vaginal (asa cum scrie in prospect ca e recomandabil in primul trim). In fine, iau cum mi-a recomandat dr, am incredere mare in dumneaei. :)
Am vazut doar sacul embrionar acum doua sapt. Ma duc iar la control peste 4 zile, atunci voi fi la inceputul saptamanii a 8a si sper sa aud inimioara.
Am o stare de usoara greata, cam toata ziua, nu prea am pofta de mancare (si nici de dulce, din fericire!!!) si sunt foarte obosita!
Voi cand faceti analizele? Costa destul de mult, cam 350 ron ...
Ati anuntat prietenii, sefii? Eu inca nu, doar familia!
Multa sanatate la burtici!
P.S.: abia astept sa se vada burtica! :)

Mami fericita de Maria Alexandra (17.11.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Dupa calculele mele analizele ajung vreo 500 ron( complexul Torch, analizele de sange, urina, HIv si restul) ,teoretic o parte din ele ar trebui sa fie gratuite, dar daca stai sa le faci gratuit s-ar putea sa le faci cand nasti .Eu merg saptamana viitoare sa le fac, sper sa iasa toate bine.

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_Alacran spune:

Oooofff!
Ce banca jefuim? :))

Mami fericita de Maria Alexandra (17.11.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anima_79 spune:

Ina Alacran....da... bebe 2 va fi destul de aproape de Bianca dar si de tati (30.10.2013)...deci voi avea viata grea cu 3 scorpioni
Vorbind de stres eu sunt "mama" lui dupa 4 sarcini oprite in evolutie....imi verific de 20 ori pe zi lenjeria si sanii...
La ecograf am fost deja de 2 ori...prima data la 5 saptamani si s-a vazut doar saculetul, iar a 2-a oara la 6 saptamani si 6 zile cand i-am auzit inimioara
Eu iau 3/zi utrogestan.cetebe,magne B6,elevit,acid folic si o data la 2 zile aspenter
Pana acum decurge totul bine....urmatorul ecograf va fi luni....unde sper sa fie totul ok
Ca simptome am doar dureri de sani si dureri mari de cap
Analize am facut deja extrem de multe avand in vedere trecutul....m-au costat in jur de 1300 ron....dar sunt norocoasa pentru ca am o asigurare facuta afara....mai precis in Elvetia care imi deconteaza tot
Weekend frumos,fetelor!

mami de domnisoara Bianca si 8+

Mergi la inceput