Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Buflea ..putintel obosita,nu am inca retentie...am inceput reducerea drastica a sarii...fac mincare dar pun piper si mult patrunjel marar verde ca sa fie mincabila
Acum de miine i au betablocante 8mg zilnic, 6 gr pastile pt reducerea tensiunii(perindopril parca ii zice),pt colesterol....pt reflux ,pt reducerea
singelui,magneziu
Daca imi e rau am n de urgentza
Deci bag pastile de mai multe ori dar inca nu am facut aritmii sau sincope
Miine iar sun la spital sa vad daca a mai intervenit ceva in irm ul meu caci nu am avut rezultatul la aceasta analiza
Asta e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Alizee, e a 3-a oara and merge. Celelalte dati au fost: un bal al bobocilor si un banchet.
Prietena asta a ei sta cu noi in bloc, si o iubeste mult pe fii-mea.
Mama a zis ca le aduce acasa cu taxiul pe la 1, da' nu imi vine sa o las asa mult.

Buflea, valeu, ce facusi? Treci fuguta si impaca-te cu domnul Buflea. V-ati chinuit atatita ani sa incepeti o viata noua! Cand iti era greu cine a fost langa tine? Ipad-ul? Nope, domnul Buflea.
Cand a fost sa-ti tragi braziliana cine te-a sustinut? Domnul Buflea.
Pai se poate?

Stii si barbatii astia le au pe ale lor. Cateodata mi se face si mila de ei. Celcesforaie nu poate sta la masa fara tv. Sa-l vezi cum intoarce capul si isi lungeste gatul numai ca sa prinda cu colt din haina prezentatorului. Alteori se scoala in picioare cu lingura de supa (plina) in mana.
Il las in pace. Si stii de ce? Pentru ca si mie imi place sa mananc in pat.

Ce voi eu sa spun e ca si noi le avem pe ale noastre.
Ei le au tot pe ale noastre.
asa ca mai inchidem cate o pleoapa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Intelept VIVIANA!!!Fetelor ..buna dimineata
Am o problema si nu stiu s o rezolv....am cumparat de la olandeji...o bila imensa de brinza cu cumin
S a facut beton ...nu izbutesc s o tai nici cu cutitanul ajutat de ciocan.....drujba,baroase nu am
Daca o incalzesc se topeste si pojghita aia exterioara.....s o arunc????????

O sapt frumoasa calma norocoasa si sanatoasa va urez....eu de vineri voi fi mai" tinerica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

'neata pingunici ....si Rufus (ca n-am gasit masculin pt cuvantul nou inventat).

Buflea dulce rau fiica-ta .
Sa spun drept si noi ne certam rar de tot si cand o facem in fata copiilor mai ales a celor mari astia se cracaneaza de ras ,cica nici sa ne certam nu stim ?! asa o fi .

Viviana te inteleg chiar daca momentan doar cu baietii am trecut prin emotiile primelor iesiri.Chiar daca-s baieti si ai mei se moteaza de numa'.Ieri Robert a plecat dimineata la 9 la antrenament si dupa a bantuit prin oras cu cativa coechipieri sarbatorind ziua unuia dintre ei,s-a intors la 19.00 super fericit .Il manca limba sa-mi povesteasca ce si cum dar prezenta ursului l-a retinut,isi scoate parleala astazi,mi-a soptit doar ca a incercat narghilea si ca nu i-a placut.

Carmaw forta fata draga,esti puternica si nu te lasi tu doborata cu una cu doua.
Branza nu merge sa o tii un pic in apa?Poate sa inmoaie.

Raportez gramezi de mucenici facute si impartite .

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Special pentru buflea (sa i se atenueze invidia).
Eu cu Tora ma cert rar. Probabil ca ne ajung frustri diverse si atunci ne certam si noi, ca asa ce face, nu?
La noi copiii nu sunt de fata, pentru ca o tulesc care pe unde apuca. Cunosc bine conceptul de "victime colaterale" si nu se risca sa caste gura.
Aproape intotdeauna sfarsitul de la cearta ne prinde fara elan, ca intre timp ne trec nervii. Eu amenint ca plec si le las pe toate, ea (probabil mascandu-si zambetul) ma ameninta cu o leuca imaginara, cu care imi baga mintile in cap. Eu fac pe suparatul, ea vine sa ma impace si-mi spune sa termin cu prostiile, ca n-avem timp de asa ceva.
Si gata.
Adevarul ca din cand in cand merita o cearta buna, un plans zdravan, se mai lamuresc niste lucruri, se mai descarca din energii. Totul e sa nu o luati in (prea) serios. Asa ca nu te acuza prea tare, chiar daca te simti vinovata ca au fost si copiii de fata. E viata pura, ei nu cresc in glob de sticla. Sau crezi ca daca va certati in spatele casei si intrati apoi in casa, copiii nu stiu ce ati facut...mai, tine minte, copiii astia sunt cu mult mai inteligenti decat am fost noi, as zice ca pastrand niste proportii asta inseamna ca sunt mai inteligenti ca noi chiar acum. Mesajul fetitei tale a fost clar: ok, va certati, dar nu uitati ceea ce conteaza in viata: dragostea.
Deeeeci, va certati, va caftiti...dar nu tineti supararea, doar atat cat ii sade omului bine sa fie imbufnat. Apoi o luati iar de coarne, ca n-aveti timp fratilor de prostii...servicii, copii, o gramada de treaba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Neata buna

Am intrat doar sa semnez condica si sa va salut, am o zi full la munca, si mai sunt si zombi de oboseala, am toti copiii raciti/gripati (sau cine stie, poate ne paste o varicela, ca tot e sezonul.....febra foarte mare, dureri de cap si niciun fel de alte simptome de gripa sau raceala). Asa ca de 2 nopti fac 13-14 prin casa, ca noaptea ard ca niste cuptoare incinse si stau treji, iar eu tre sa stau la povesti cu ei, sa-i doftoricesc, sa le dau din 5 in 5 minute apa....parca ar fi niste bebelusi....credeam ca acum daca's mari am scapat, da' de unde.

Azi n-a mers niciunul la scoala sau gradi, le-am lasat pe toate 3 singure acasa, si-am plecat la munca. O sa vina bona sa stea cu ele, dar ceva mai tarziu, n-am chemat-o dimineata ca speram sa o pot duce pe cea mica la gradi, si sa stea doar alea mari (care ar fi stat 3 ore singure fara probleme), da' n-am avut cu cine sa ma inteleg dimineata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
Kari, asta cu anghinare: http://www.doppelherz.de/produkte/alle-produkte/doppelherz-artischocke-mariendistel-kombi-kapseln.html
si asta cu omega 3: http://www.doppelherz.de/produkte/alle-produkte/doppelherz-omega-3-seefischoel-1000.html
la noi e si varianta cu amandoua in aceeasi capsula, o fi vreun produs mai vechi ca vad ca pe site in germania nu mai e trecut.

Carmaw, sanatate multa. (sa stii ca nu se merge pe bajbaite, dar trebuie sa se personalizeze medicatia. nu exista schema standard pentru toti pacientii si crede-ma ca e mult mai bine asa)


bufleo, ce sa zic maica? v-a dat mandra o lectie, poate o tineti minte data viitoare. si noi evitam cu tot dinadinsul sa spunem ceva de fata cu copiii, mai ales ca Patrick e sensibil pana la luna si inapoi.... na. n-o mai faceti, ok?

Micky, sanatate multa fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neatza pingu

Am citit ca pinguinii sunt randunicile ce au mancat dupa ora 18.

Fata mea a fumat narghilea. Abur + ciocolata. Cica i-a placut.
Asta a fost primul lucru pe care l-a spus cand a intrat in casa. Apoi mi-a dat sa-i adulmec pulpa - mirosea a ciocolata.
Nu stiu ce treaba are pulpa dreapta cu narghileaua, dar o sa o intreb.
Cert e ca s-a distrat extraordinar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitzica spune:

Nu am timp sa citesc tot ce ati scris dar raportez ca sa nu fiu maturata de pe ghetar!
Plodul a inceput hochei anul asta.Nu e foarte talentat dar patineaza mult mai bine,ceea ce a fost singurul motiv ca eu sa imi las odrasla la hochei.
Nu e asa matinal intotdeauna;joaca in fiecare simbata si duminica dar baieti buni astia rotesc echipele intre 6.00am si 4.00 pm asa ca ne-am sculat cu noaptea in cap doar de vreo 5 ori.
Nu sint hockey mom.
Sotul mi-a zis prin septembrie ca sa-l mai duc si eu pe plod nu numai el;eu am zis ok,ca eu simbata spal rufe si duminica gatesc,dar daca il duc simbata cineva trebuie sa spele rufe.La care domnul a zis pai nu putem sa luam mai multi chiloti si sa ii spalam la 2 saptamini!!!!!Asa ca are hockey dad.Dar ieri am fost si eu la meci ca ce naiba poti face cind te scoli la 5.30 dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eu ADMIR TOATE pinguinele ale caror copii joaca hochei, pentru ca se scoala atat de devreme.


Cand pleca fii-mea in vreo excursie si intalnirea era la 6.30 (departe tare, tocmai in curtea scolii, la coltul blocului) ridicam si eu 2 degete: "Nu se poate la 7?"

Mergi la inceput