Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hai maaa ...perele alea coapte se fac greu, sau sunt glazurate ? Sau vrei sa ma pui pe cura de slabire, ceea ce nu mi-ar strica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, eu am facut piersici coapte...si nu cred ca e mare diferentza.
le-am taiat pe jumatate si le-am pus la cuptor cu scobitura in jos cred ca 15 min la 350.
le-am serivi cu inghetzata...un deliciu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

sa vedeti ce le-a mai dat prin cap la astia mici...
dimineatza cand am dus pe fiu-meu la scoala cu fetitza vecinilor, vorbeau ca vor sa schimbe cainii intre ei pt o zi...

gata, plec cu Pepper la plimbare...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aqai, soro, unde ai fugit asa ...

Baga un raport complet ...ce ai facut in ultimii 5 ani, in afara de copiii, nebunatico !!!

Ce mai face Canada ?
Cum mai e viata in Canada ta ?
Mai e viata in Canada ta ? Sau sunteti toti congelati ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

sa vedeti ce le-a mai dat prin cap la astia mici...
dimineatza cand am dus pe fiu-meu la scoala cu fetitza vecinilor, vorbeau ca vor sa schimbe cainii intre ei pt o zi...

gata, plec cu Pepper la plimbare...



michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"


da te intorci tot cu el , nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

micky, eu sunt mai practica.
parerea mea e ca atunci cand sunt probleme finaciare, fiecare banutz e important.
mie asta cu onomastici facute te miri unde...cu copii invitati, mi se pare potrivit doar cand stai cat de cat bine financiar.

daca nu, poti sa faci o onomastica si cu 2-3 fetize acasa...si tot sa fie frumos....si cu banii aia sa cumperi ceva ce au nevoie.

de ex noi, in decembrie am avut cheltuieli neprevazute mai mari ca in intreg anul...si asta ne-a facut sa renuntzam la multe...
eu am renuntzat la un dining set si fiu-meu la petrecere mare de ziua lui.

i-am explicat lui fiu-meu ca de ziua lui nu putem invita vreo 10 beieti sa mergem la bowling , asa cum vroia el.
a inteles si nu a facut caz din asta.
i-am serbat ziua acasa, cu doar 2 copii invitati, am facut eu tort pizza si hamburger asa cum m-a rugat si toata lumea a fost multumita...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

sa vedeti ce le-a mai dat prin cap la astia mici...
dimineatza cand am dus pe fiu-meu la scoala cu fetitza vecinilor, vorbeau ca vor sa schimbe cainii intre ei pt o zi...

gata, plec cu Pepper la plimbare...






da te intorci tot cu el , nu-i asa?

alina


sper, Doamne ajuta! la cum trage de lesa...daca-l scap ...dus e.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

de fapt de aceea am intrebat-o pe rall ce mananca de obicei , pentru ca dupa cum scrie si starea de zen care o inconjoara eu o banuiesc vegetariana cu mari tendinte de raw... sunt curioasa de mor!


Din toate, cu moderatie. Asta e noua mea mantra
Oricum, sunt foarte departe de vegetarianism ori raw.

Mie comunitatile raw si cele fitness mi se pare, culmea, printre cele mai incrancenate. N-am vazut mai multe femei rele / frustrate / invidioase adunate la un loc decat pe forumurile de body-building / sport E doar o observatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

site-urile de raw pe care le-am "cunoscut" mi se par exceptionale, exact in ideea ca nu se impune absolut nimic, vezi singur starea de bine. si nu ma refer la forumuri de genul asta ca fugi mancand pamantul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

sa vedeti ce le-a mai dat prin cap la astia mici...
dimineatza cand am dus pe fiu-meu la scoala cu fetitza vecinilor, vorbeau ca vor sa schimbe cainii intre ei pt o zi...

gata, plec cu Pepper la plimbare...



michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"


da te intorci tot cu el , nu-i asa?

alina


sper, Doamne ajuta! la cum trage de lesa...daca-l scap ...dus e.


michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"


cred ca ideea era sa nu te intorci cu fetita (catelusa) vecinilor

Mergi la inceput