Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ca sa-i tin isonul vivianei,am o durere de cap cumplita ,vad in ceata si am dor ochii.....presiune atmosferica...sta sa ploua si nu vrea.

Roxanaz,e vorba de stick pentru net...am vazut ca nu are 3,4G...

Mickyyy, 500 ron platiti jumatate de bunici nu e un efort chiar asa de mare....e totusi un copil...copilul tau..

Asa ca raportu` meu e scurt...sunt epuizata si cedeaza bateriile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

o dupa amiaza minunata! la noi tot mai pica cate un fulg asa, e frig,
din 0 grade nu se ridica temperatura, dar e martie in calendar si asta conteaza cel mai mult!

buflea, nu exista posibilitatea sa te duci tu cu fata la baby shower si domnul buflea cu baiatul la soccer? pe la noi la baby shower sunt numai femeile , barbatii sunt ocupati pe la vreun bar cu cate o vorba -doua

mickky , si eu zic ca faci foarte bine, indiferent cat gresesc copiii ( oare noi ne-am nascut adulti , nu ne-am necajit parintii niciodata?) o singura data in viata implinesti o anumita varsta! si sa porti ca amintire o viata intreaga ca la implinirea varstei de nu stiu cati ani ai fost pedepsita nu e o amintire deloc placuta. tu fa asa cum iti spune intuitia, si vad ca iti spune bine

denisam, sa inteleg ca a fost si ziua ta? am simtit eu ca incep aniversarile, mai ales acum ca intram in zodia berbecului
La Multi Ani ! si tot ce iti doresti sa ti se implineasca! dar nu ne mai spune asa pitit in mesaj ca nici ca ma prindeam

viviana, respira adanc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

rall, de mult vreau sa te intreb si nu gaseam prilejul, nici acum nu l-am gasit dar fiind pe ghetar suntem ca acasa, nu-i asa?
tu ce mananci in general , fata frumoasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hello, Hellou, Hellolou,

Azi nu am sefi, si-au luat liber ...yeah baby !!!

Afara e zapada, a nins jumatate de noapte si apoi a plouat, exact cat sa faca ciorofleasca.

M-am gandit si eu la varianta asta - sa stea barbatul la soccer si noi fetele la baby shower ... desi toata lumea o sa vina cu familiile. Stiu ca aici se face numai cu gagici, dar asta este doar un motiv sa ne intalnim ... copilul e nascut deja, are 3 luni si nu l-a vazut gashca . Bine, de intalnit ne-am intalnit si sapt trecuta, dar daca afara tot ploua si e urat, ne-am gandit sa bifam si saptamana asta. Am in vedere planul asta cu baietii la soccer si fetele la baby ...s-ar putea sa convina la toata lumea.

Aseara s-au sculat muschii pe mine ... Deci fiu-meu are de facut o compunere, pe 2 pagini despre Henry Ford. A venit de la scoala cu o carte cu vreo 10 capitole, din ea trebuie sa spicuiasca ce e mai important si sa scrie o mica biografie. Scopul acestui proiect este sa ii invete sa extraga dintr-un text lung, ideile principale, sa faca un rezumat mai pe romaneste. Are 3 sapt pt proiectul asta, au trecut 2, mai are 1. Sigur, ca sa stii ce sa scrii, trebuie sa citesti cartea aia, in amanunt, sa stii ce elimini si ce e important. Fiu-meu a citit-o o singura data, de gura mea, probabil pe diagonala ... s-a apucat sapt trecuta si cum va spuneam ca scrie usor, a umplut o pagina cu tampenii. M-am apucat sa ii corectez, sa ii explic ce e important ...a rescris o pagina si de atunci feerie. Vad ca e foarte relaxat, desi sapta asta are de doua ori antrenament de soccer, o data de hockey, sambata are hockey si soccer si duminica are un turneu de hockey care se va termina la ora 15:00.
Nu imi dau seama daca nu are notiunea timpului sau se bazeaza ca vin eu si ii spun ce sa scrie ...ei bine, aseara, dupa ce l-am trimis de 4 ori sa isi scrie cealalata jumatate si ba vrea inghetata, ba se duce la kk, ba il apucase cititul din alta carte ...i-am spus foarte calm, ca eu nu il mai ajut si nici nu ii amintesc de proiectul asta ... puah, a inceput sa planga, ca el nu stie sa faca, ca are nevoie de ajutor. Bun, pai daca vii cu ceva la mine, te ajut ...dar eu nu iti dictez ce ai de scris, ca asta inseamna ca iti fac eu proiectul ... moamaaaa, isterie, isterie ...s-a dus teatral in camera, urla de acolooooo de i-a rupt inima Flaviei, a venit inapoi si mi-a spus "You are killing me, literally you are killing me" ... s-a dus iar sus, a mai stat ce a mai stat si a venit jos cu caietul si cartea si umflat de plans s-a apucat sa citeasca si sa scrie ...deci se poate, dar dupa ce se da cu fundul de pamant.

N-a terminat, tot mai avem, am ajuns acolo unde Ford pleaca de la ferma in Detroit ... sper sa mai lucram ceva in seara asta ...mai, dar nu vreau sa-i fac eu compunerea asta. Si asa i-o cam fac eu, ca el scrie ceva si eu sterg si ii spun s scrie altceva ...eu nu imi mai aduc aminte, cum am invatat noi in Romania sa facem rezumate ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Roxanaz,e vorba de stick pentru net...am vazut ca nu are 3,4G...


are wifi si 3g (eu am 3-ul, nu asta mai nou si am 3g). www.emag.ro/ipad-generatia-a-4-a-ecran-retina-cellular-16gb-4g-negru-md522hc-a/pd/EYCSKBBBM/?ref=vp_ap_assocnoLaptop" target="_blank">ete aci

bufleo maica ce teatru are si fi-tu in cap!!! auzi la el, drama queen "you're killing me" (Numa tu esti de vina, ca il duci la pestacole pe broadway )

Kari, io crez ca e primavara de vina. trec si nervii.. ete ca si Viviana e la fel. io-s sfatoasa azi, ca nervii mei si-au facut de cap saptamana trecuta, imi da mana sa teoretizez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ah ! Si sa nu o uit pe Denisam ...

Draga mea,

Iti doresc sa fii sanatoasa, sa iti vezi copiii mari, sa ajunga acolo unde le doresti tu, sa te bucuri de ei, sa fii iubita si sa iubesti la randul tau si cand o sa mergi in baston ...
Ah ! si sa stai cu noi pe ghetar pana cand o sa te intrebam noi ce brand de baston folosesti ... noi oricum o sa avem sute de sfaturi legate de baston, ca noi o sa fim la al treilea cand tu il vei incerca pe primul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Si nu am terminat show-ul de aseara ... cand se ne pregatim de culcare, i-a ascuns Flaviei 2 catelusi de plus cu care doarme ea si ii iubeste si ii dragaleste ...i-a ascuns nene sub salteaua de la pat. Aia au alunecat intre pat si perete ...ce sa va spun, ca sa-i scoatem de acol a trebuit sa rotim mobile prin camera, sa tragem patul ...balamuc.

Eu: De ce mai i-ai ascuns catzeii
Alex: Am vrut sa vad daca plange
Eu: De ce mai vrei s-o faci sa planga
Alex: Pentru ca si eu am plans in seara asta

Spuneti mai si voi ...ce replica sa-i mai dau ? Ei bine, barbata-meu, cu nervii mai fresh decat ai mei, ca el nu participase la primul show, i-a luat Pokemon Cards ... moaaama, alte plansete ...

Vreau sa va spun ca dimineata era mielusel ... eu cred ca copilul asta al meu aduna asa niste energii negative si periodic ne aduce la exasperare, se face scandal, el plange de se rupe in doua, mai nou vad ca scoate replici din astea teatrale "you are killing me, nothing is fair in my life, nobody loves me, everybody loves Flavia ...etc, etc, etc" ...dupa care se linisteste si te poti intelege cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

buflea, cand povestesti de feciorul tau, o si vad pe cea mare a mea, singura diferenta e ca ea nu ma complimenteaza in engleza . Dar replicile sunt identice pana la virgula, atunci cand e suparata.
O fi varsta probabil, ca la noi erau mai frecvente anul trecut crizele astea, acum parca s-au mai rarit.

Cat despre rezumate...aoooleeu ce-am mai tras si noi cu asta. Nu stiu in afara, dar la noi nu se prea pune accent la scoala pe rezumat, ca alta explicatie nu am, fie-mea efectiv nu era capabila sa scrie in jumatate de pagina ideile principale dintr-o poveste la alegere. Povestea cu lux de amanunte anumite chestii si se trezea ca nu mai are loc sa scrie despre celelalte, nu era capabila sa faca o sinteza a ideilor principale/actiunii. Nici acum nu stiu daca poate face, ca vad ca n-au mai avut asemenea teme, de fapt nici atunci nu fusese chiar tema, ci un fel de concurs extrascolar cu premii, la care fiecare copil putea participa cu oricate rezumate dorea, cu conditia sa nu depaseasca o anumita lungime.

Denisam, cred ca am ratat mesajul cu ziua ta , La multi ani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Buflea, pai l-a apucat plansul cand a vazut cate pagini are de citit.

Drama Queen... Stai sa-ti spun cu printesa: mi-a declarat ca orice as face, orice as spune, oricum as pedepsi-o, ea, anul asta, nu vrea sa invete. Ca a invatat destul in I-VIII. Si-a luat liber. Ea vrea sa invete sa lucreze in photoshop. Ei nu-i pasa sa citeasca in engleza (ca are si eaa examen Cambridge prin iunie - acu sambata a avut mock exam si a dat oralul) ca citeste destul pe internet. Ca are o prietena cu care vorbeste numai in engleza asa ca sa nu o f la cap.
Ar vrea sa se faca paleontolog (asta vrea de cand e mica) si sa sape dupa fosile de dino sa gaseasca una fosila rara si sa se faca bogata.


Roxanaz, si tu cand erai plina de toate ale spume, tot asa aveai impresia ca toti din jurul tau sunt batuti in cap si tu esti cea mai cea?


Celcesforaie cauta dintii fii-sii. I-a pierdut. Nu stie unde i-a pus. So?
Ca sa-i mai treaca durerea i-am dat o maselutza rupta din colectia mea. Avea o carie mare. A lipit-o. Maseaua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Starlet spune:

Bine v-am regasit!
Precum va spusesem data trecuta am avut si inca am o perioada super incarcata. Foarte mult de lucru!
Cu toate ca lucrez de acasa imi este greu sa intru pe D.C.
Ce sa faci asa este cand lucrezi pe cont propriu. O super mare diferenta fata de cand esti angajat si lucrezi pentru altul .
Deci.... cu intarziere spun si eu La MUlti Ani sarbatoritelor(carmaw si Denisam) Multa sanatate va doresc !
Raportez ca astazi avem o super mega furtuna de zapada . Se vor acumula intre 30- 50 cm. de zapada. Sper sa fie ultima.

MSL- la o scurta cautare pe net am gasit asta-
Head On Migraine Pain Relief - CanadaDrugs.com





www.canadadrugs.com/.../Head%20On... - États-Unis

Nu stiu daca o sa reusesti sa cumperi medicamentul caci vad ca inceput sa fie blamat si pe aici.

Pana acum il gaseai si in wallmart dar vad ca sa scos, iar pe amazon vad ca-s teribile de scumpe.Altceva nu poti sa iei?
Ai grije de tine , multa multa sanatate.

Micelle super afumatoarea ta. Eu am una minuscula. Este ca o oala sub presiune, unde pui 2-3- bete , le dai foc si in maxim 30 de minute afumi tot ce vrei. Este super buna dar nu poti afuma mai mult de 1-2 kg.Pana acum am afumat Carnati, somon, sunca, si pulpe de curcan.





Mergi la inceput