Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

buflea, ce crezi ca te-am uitat cu cele 3 pagini scrise de fi-tu?!
nee...mai scrie-mi tu de astea...sa-mi strici ziua! deci vrei sa-l faci si pe fi-tu doftor?!
de ar stii william ce i-am pregatit in weekendul asta...si cui sa-i multumeasca...

a avut si al meu de scris 1 paragraf (ca daca le dadea o pagina tuseau...) pe toata saptamana...si ma intreba cum se face "J" mare de mana ...
pai de 4 ani de cand scrie cursive...a uitat frate?! abia, m-am abtziunt...il lasasem moale cu scrisul de mana de vreo citeva luni, dar vad ca nu am facut bine.

la matematica e la fractii...ce credeti ca fac, cand e el la scoala? invat fractii!

cat despre cele 6 fete a le lui fi-tu...sa le pastreze sanatos... desi, sa stii cand e vorba doar de una...parca mai mult iti da de gindit. pt william sunt doar partenere de sport...daca stiu sa joace fotbal basket si sah sunt bune....mai sta de vorba cu ele...daca nu, nu...


Hahahah ..Michelle ce ma mai distrezi. Ia sa-ti mai pun sare pe rana ca eu si acum sangerez de la zecile alea de carti pe care le-a citit William in clasa a 2 a., comparativ cu fiu-meu care citeste cu forta. Deci fiu-meu scrie foarte natural ...ca mine, nu vezi. Eu nu prea am probleme, vorbesc in scris ca si pe gura. Asa si el, cred ca o sa fie bun de jurnalist sau de avocat. El cand are de facut o propozitie, face o frazaaaa lunga pe jumatate de pagina ... noi cu cititul avem probleme, inca mai avem si probabil ca asa o s-o timen toata scoala. Are 8 ani si nu pot inca sa zic ca ii place vreun gen de carte, vad ca si cu benzile desenate a lasat-o moale.

Deci fac fractii si in clasa a 3 a ? Ca si al meu acum face tot fractii ... astea de clasa a 2 a sunt usoare.

Cat despre fete ... pe mine nu ma deranjeaza ca il plac, ma deranjeaza ca a devenit el constient de asta ...si ii place, il preocupa ...vrea sa se imbrace la scoala numai cu camasa, vrea gel in cap. Eu vreau sa inteleaga ca lumea il place pt ca are note bune si daca vrea sa ramana popular asta trebuie sa faca. Dar nu-mi pare ca au ecou cuvintele mele ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Multumesc de urari fetelor...da am o cifra de 2 ori gravida.....sau lata n solduri
Acus am venit din diverse ...miine ne intilnim in F cu o dna proprietara...sa vedem...
Rufus..i a ceva fa ceva pt raceala asta.....in rest va pup si cumparati va sutien pe masura...ca asa i la tinerete!!
Gasca vesela...pupicei!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Rufus, ii timen pumnii Ioanei ...dar sambata se dau examenele in Romania acum ?

Mada, lasa-le draga in pace, ca creasca ... daca nu stii ce sa mai faci cu ele, intreaba-l pe barbata-tau ...in mod sigur are cateva idei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Da, sambata in general, sunt activitati extra.
Si olimpiadele la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

eu numai cu amentinzari l-am putut face sa isi ia camasa alba la o prezentare.
asa si eu, ii spun ca e popular, ca are multi prieteni, pt ca invata bine, dar sa vedem cat imi mai merge.
ieri imi spunea ca nu are chef sa-si faca tema iar eu m-am facut ca nu aud...
boi, daca nu stai gramada pe ei...se puturosesc.

eumada, ba ii spui lui rufus sa stea in pat la caldura...ba sa iasa la aer...
si auzi,tu esti prea tinara sa te vaiti de dureri de spate si articulatii!
eu va las pt o perioada...scurta. ies cu Pepper la plimbare. ..roade zgarda doar sa-mi faca in ciuda.

rufus, parca tu stiai...cum se afuma carnea? in afumatoare din aia ca gratarul(nu afumatoare -casa) si ce mai putem pune la afumat, in afara de: cirnati, sunca, macrou...
asta-i proiectul de weekend, mai ales ca i-au iesit testele bune...cica inaugureaza.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

ii ziceam sa aeriseasca des camera...si dupa baia fierbinte sa se bage la cald.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, ti-am zis de cartile astea cu: Skippyjon Jones ? sutn f. funny...o sa-i placa.

deci cu scoala imi declari razboi pe fatza...
hai sa-ti dau si eu cu putzina sare...asa ca pt weekend...fiu-meu la citit pe trimestul trecut a depasit nivelul, a avut 150% si daca ma supar iti spun si notele din report card...sa nu mai ai nici tu somn.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Rufus...bafta maine....si sa invete cat e tanara.Multe.De toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Michelle, nu stiu cum ii aia ca gratarul.
Dar...afumatoare sa fie (nu poti pune o poza? Ca-s curios, de cand ai zis ca ti-a venit afumatoarea).
Eu mai afum oase (ma rog, cu ceva carne...), coaste pentru ciorbele mele cu zeama de varza si mancarea de varza. De asemenea, felii subtiri de jambon (sau pulpa de porc), insirate pe sfoara, pentru omlete si alte gustari.
Regele este muschiul file, daca nu-l lasi sa se usuce prea tare si este sarat/afumat constiincios, e bun ca mezel dar si fript.
N-am afumat dar vreau s-o fac: ciuperci, peste mic (sprot), branza, pastrama de oaie...si ma mai gandesc.
Ce lemn ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

La report card rezist, fac fatza, nu mi-e teama ...dar la citit, puroi curge din rana mea. Daca mai continui mult, ma vezi cu cangrena.Te urc din start pe podium.
Acum are de facut proiectul ala cu biografia unei personalitati ..el si-a ales H.Ford si i s-a dat de la scoala o carte despre el de vreo 20 capitole.Eu i-am spus ca trebuie sa o citeasca de 3 ori ....valeuuuu ce jale, cat a mai negociat, era in stare sa renunte la orice ... Cu chiu cu vai a citit-o o data si a zis ca el e gata sa faca compunerea.

Mergi la inceput