Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei
Serios acum,eu mi-am obisnuit baietii (cei mari ,momentan) sa trateze aceste probleme firesc,adica daca am avut nevoie de tampoane nu m-am sfiit sa-i trimit sa cumpere si nici lor nu li s-a parut iesit din comun ,cum nici cand nu gaseam sterilet nu a fost extraordinar pt cel mai mare sa conduca prin diverse colturi ale orasului in cautarea unei farmacii care sa-l aiba pe stoc,tac-su cauta in directia opusa.

...hahahaha, imi dau seama ce panica, cred ca nu se mai gandea nimeni in familie la jena, erati toti, inclusiv cel mic, pe alarma de gradul 3 ...

Dar chiar, unde sunt pinguinele noastre dragi ? Kari, aqai si Julia ?
Unde este tiza mea din Rom, Androix ?
Ioana de ce nu mai scrie pe aici ?

PS. Roxana, intrebarile alea fac parte din survey-ul subievtului romanului usurel, de plaja, Sotia 22 ...Sunt interesante, nu-i asa ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

O, aici sunt. Citesc si ... nu pot sa ma laud cu cine imi cumpara tampoanele ca eu folosesc o chestie si mai revolutionara si nu mai am nevoie de tampoane dar n-o sa va "ofilesc urechile" cu detaliile. Mai bine va povestesc desi stiu ca nu vreti sa auziti d-astea, dar daca una doua ii dati cu pinguinii vs. randunicile ma provocati, ca e absolut neaparat sa ma pun iar pe facut sport

Ziceam acu cateva pagini de macinici. N-am scpat, soacra-mea s-a dat lovita ca a facut intr-o oala mica Ma rog, sa zic mersi ca mi-a dat opturile la punga de hartie homemade. EDIT: adica opturile sunt homemade punga de hartie e doar reciclata de la un kil de faina. Pana la urma am tras eu o ditai oala de 6 litri cu care inca ne luptam.

In rest ma lupt cu teme, ma lupt sa-l invat pe fi-miu sa citeasca si merge greeeeeeu de tot. Nu mai cred ce tot zic unii ca sa nu stresezi copilul ca se plictiseste la scoala daca il inveti de-acasa. Pe dracu! Tot acasa il inveti dar mai stai si stresat ca nu reusesti sa-l inveti in timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ei na ! Auzi la ea "o chestie revolutionara" si nu vrea sa ne ofileasca urechile ? Stii cum am palnia ? Ca antenele alea de satelit, aud si daca soptesti ... Stii cum faci ? Scrii "Rufus nu citi" si ne spui si noua ... mi-a placut solutia Ralucai

Si eu, si eu, daca ajung ai mei cu bine aici, din a doua zi pa pun ori pe boabe, ori pe Rina ...n-am decis inca.

La mine e soare si primavara azi, dar cica vineri se face iar frig si ninge ... nu ma deranjeaza, mai am un bilet la ski.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si barbatu`meu stie ce a cumpere..cand e vorba de tampoane...plus ca daca sunt pe mai multe culori,suna si intreaba de care......vad foarte multi barbati la rafturi...eram odata in Kaufland la raftul cu tampoane....un domn bine,la costum cravata,cu o geanta smechera vorbea singur..."oare de care mi-a zis?Care or fi cu patru picaturi?Se vede pe ele?Mai sa fie,iar am uitat...mai bine sun."

Ma puse naiba si-mi luai perie de aia rotativa..Rowenta...cu patru accesori...bla bla...da` cred ca nu prea ma descurc cu ea....ce mi-o fi trebuit?Mi se electrizeaza parul dupa ce o folosesc,nu radeti dar se scoala pur si simplu....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Bufleanope ce alarma ca astia sunt inconstienti stii vorba aia 100 la c.ru altuia e simplu,incepand cu ursu si terminand cu Edy toti ar fi super mega incantati de aparitia inca unu(e)i membru(e) in familie.Eu eram turbata si il si amenintasem pe ursu ca daca misca-n front risca o amputare.

Androix eu iti fac galerie ,macar sa ne urasca pe amandoua Buflea pentru ca facem sport .

Cu invatatul cititului am dat piept pana acum de 3 ori si urmeaza a patra .

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
Ma puse naiba si-mi luai perie de aia rotativa..Rowenta...cu patru accesori...bla bla...da` cred ca nu prea ma descurc cu ea....ce mi-o fi trebuit?Mi se electrizeaza parul dupa ce o folosesc,nu radeti dar se scoala pur si simplu....


Rad,nu te supara,dar mi te si inchipuiam cu parul sculat mai ales pe ceafa ca si asa esti tu o fire mai razboinica

Pai eu is asa de cate ori ma spal pe cap nici nu vreau sa ma gandesc cum as arata dupa folosirea unei asemenea perii

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai mie la coafor imi aplica inaintede a-l aranja un spray cu ceva de volum si contra electrizarii....eu nu am asa ceva,tre` sa cumpar..dar nu stiu ce...asta e problema."Cainele cand nu are ce face se suie pe prispa...si ....."..e un proverb care mi se potriveste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Du-te la un salon si intreaba sau la un magazin specializat in produse de gen (ex:Kallos).Produse la vanzare am vazut si in saloanele de coafura.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mai Ralu, cum inca unul ? Tu ai 3 sau 4 ?

Orice mi-ai raspunde mi se pare mult ...

Fetelor, am si eu o intrebare trista ... care este nickul Dianei careia i-a murit baietelul ? Nu cumva este pe lista mea de la Secret Bunny ? Eu nu am citit povestea ei pentru ca imi tai venele, dar cred ca au trecut ceva inf. pe la urechea mea ... prin urmare am o banuiala ca este pe lista mea de la Bunny. Vreau sa stiu ca sa ma gandesc ce fac cu ea ? Oare o mai avea chef de prostii din astea ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Sa inteleg ca Rowenta numai mie mi-o blegeste? (podoaba capilara, of course)
4 accesorii nu-i de ici de colo.

Am gresit. Nu o am pe Rowenta, am pe Babyliss. Da' tot 4 accesorii are.

Androix, nu ne tine un suspans ca o sa fac ca Michelle. Nu am sa mai dorm la noapte tot gandandu-ma la solutia ta.
E vorba de cupa menstruala?

S-ar putea ca Ioana sa fie in vizita prelungita pe la aspirante. Daca am inteles bine, ii tin pumnii. Daca nu, tot ii tin pumnii.

Mergi la inceput