Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui delia_timpau

abia astept sa vina iunieee

delia, soacra-mea face mucenici

betty, tipa mi s-a parut ca se amuza si ea de faza..e clar ca nu are de gand sa faca bebe prea devreme :)))

19+ , mami de Mircea


Ce faaaiiin

Va invidiez pe cele care aveti o mama sau soacra langa voi. Sau poate aveti bunicute


viitoare mamica de hocheist 19+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

ele, si noi asteptam sa vina la 12 pateurile si praji..e ziua unui coleg

cu dulciurile nu ma omor, dar pateuri cu ciuperci as manca o groaza

19+ , mami de Mircea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Delia, noi ne-am cumparat apartamentul ff aproape de socri (vis-a-vis), pt ca ne-am inteles foarte bine si in plus soacra-mea e infirmiera la cresa si pana nasc o sa iasa la pensie. Si e o femeie dintr-aia placuta si rabdatoare, nu dinr-aia care bate copiii :)

Si mama abia asteapta sa se faca navetista sa aiba grija de bebe, ca e primul nepot :)

Deci din pct asta de vedere ma declar un caz fericit. Sa vedem dupa ce nasc cum o sa fie, ca am auzit de tot felul de pov cu mamici care nu lasau pe nimeni sa se atinga de bebe..deh, tot hormonii

19+ , mami de Mircea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui delia_timpau

ele, si noi asteptam sa vina la 12 pateurile si praji..e ziua unui coleg

cu dulciurile nu ma omor, dar pateuri cu ciuperci as manca o groaza

19+ , mami de Mircea


Pofta buna


viitoare mamica de hocheist 19+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

si eu vreau pateuri cu ciuperci... , lasa ca ma duc si-mi cumpar aluat foitaj , cumpar ciuperci si imi fac la cuptor...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

23 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

aoleu, am uitat sa pun "reclama" cu INTERZIS POFTICIOSILOR!!

olimp, au fost naspa :))))

19+ , mami de Mircea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

delia t

nu mai are rost sa scriem INTERZIS POFTICIOSILOR oricum nu cred ca suntem vreo una genul aici care sa ne dam cu fundul de pamanat daca nu papam ceva anume...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

23 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

No, am terminat cu imparteala florilor. Totul s-a desfasurat conform planului, doar cateva flori nu au ajuns f intregi la destinatara. Asta e!!
Ieri mi-am trimis barbatii sa cumpere flori, cu specificatia flori de primavara, care miros frumos - zambile, frezii, etc ( adevarat ca nu am mentionat numele florilor, am zis doar flori de primavara). Si cu ce credeti ca imi vin acasa? Cu trandafiri si cu garoafe. Ce i-am mai certat

Sa nu uitati, prima data, cand ne intalnim ca eu sunt cea oropsita, care face capitole mai mereu, da? Eu o sa beau vin rosu. Glumesc, dar chiar nu e mare lucru.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 21+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Hop si eu
Sunt asa happy am golit camera lu bebitza acum ne putem apuca de pus tapet abia astepttt
Legat de mucenici la mn face sotu . Daca eu tot fac mereu mancare si alte alea macar o data pe an sa faca si el ceva desi maine vine si mama si soacra in vizita si sigur vor venii si cu mucenici
Cu Interzis pofticiosilor pt mine una puneti degeaba pt ca eu sunt tare curioasa si citesc oricum

21+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Fetele am venit si noi suntem suntem 2 fetite avem 417 gr si 432gr si suntem perfect sanatoase si ne am emotionat amandoi si eu si tati

amalia tsakoniati
22+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput