Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~40~

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcoca

Citat:
citat din mesajul lui simcri

Pai ala l-am pus in termen, am trimis actele si tot mi l-au trimis inapoi, de fiecare data tot a mai trebuit cate o hartie. Iar cu primitul de la caf m-am lamurit nu cred ca o sa primesc nimic, ca stiu ca e o prima de nastere sau ceva genu eu depasesc plafonul lor. Oricum am niste nervi pe ei de nu mai pot, le platesc o caruta de bani si tin toti drogatii si cmu dar cand ai nevoie de ei ai draq ce ritm de melc au si iti pun o grmada de bete in roate, din octombrie anu trecut am trimis declaratia de conjoint colaborator pentru sot sun peste o luna si cica nu o gasesc, pe urma ma duc si le-o depun personal, si dupa ce am sunat saptamanal si mereu veneau cu scuza ca au avut atat de mult de lucru in fin d'année, saracii erau debordati si ultima data i-am facut ca pe draq, cand imi trimit hartia de plata o fac in secunda 2 si daca intarzii o sapt ma trezesc cu majorari la plafon, dar sa inregistreze un kkt de hartie le ia 4 luni, si abia saptamana asta mi-au trimis-o inregistrata.
Nu hai ca ma apuca pandaliile :)


Lol asa am patit si eu la Maya

Da, nu ptimesti prima, e clar, vei primi insa ajutorul pt nounou


Vicky, Printzesone and BB (31+)





Ar fi bine sa primesc ceva, ca de luat stiu sa-mi ia, sa-mi dea si in schimb :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Citat:
citat din mesajul lui simcri

Uff deci ce le-as mai zice ca pe romaneste, dar nu-mi iese :)


=)) te inteleg


Vicky, Printzesone and BB (31+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Uita te pe site sa vezi plafoanele. Nu o sa fie mult, 100 si ceva, dar na, c deja ca :). In plus platesc ei darile.


Vicky, Printzesone and BB (31+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Sarumana Vicky pentru informatii , o sa ma apuc sa vad ce si cum e si cu astea, pana acum nu m-am gandit chiar asa departe la nounou si toate cele, si nici prin cap nu mi-a trecut ca e asa complicat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmy spune:

Astazi este 8 Martie!
La Multi Ani, Doamnelor!
Sa ne-ajute Dumnezeu sa fim sanatoase si sa ne aducem cu bine pe lume minunile!


Cosmy30+Anastasia&Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

LA MULTI ANI MAMICI!!!!

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Buna dimineata, fetelor! La multi ani!!

Felicitari pentru vestile de la eco!
Am facut si eu aseara, am un bebe pregatit de primavara la vreo 650gr fara circulara si un bebe pentru care inca e iarna, cu circulara lejera si aprox 700gr

Stau transversal, dar cat am fost pe spate la eco au stat la barfa fata in fata, insa pelvian. Am stabilit cu doctorita ca daca se intorc putem incerca nastere vagi cred ca nu spera sa se intample asta de aia a zis-o.

Buzele sunt de la tati, dar forma gurii e a mea la nas nu prea ne-am lamurit, zicese ca e al meu... eu zic ca e al mamei mele

In rest, numai cu manutele langa fata, aruncari cu cordonul ombilical, cascat lenes

Cine stie ce inseamna "LA in cont N" ? Mereu imi scrie asta dar eu uit sa intreb

Cam atat, mi-a zis prin sapt 27-28 sa revin la control, iar tot pe atunci o sa repet cateva analize de sange si urina.

Sa aveti o zi frumoasa frumoasa!!



24+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

La multi ani doamnelor si domnisoarelor! Sa aveti o primavara plina de bucurii!

Irina care e diferenta intre sling si wrap, care se manevreaza mai usor? As vrea sa imi achizitionez si eu ceva care sa fie potrivit de la nastere dar nu stiu ce sa iau si mi-e frica ca nu ma descurc sa il montez ca nu fac parte din categoria celor foarte indemanatice.

Carmen schimba dr ca in Buc ai de unde alege. Nu e sanatos pt tine sa stai cu stres din cauza dr si sa nu puteti comunica.

Criulica ce fain cu agentia de bone. Inseamna ca ai scapat de o grija si le poti ajuta si pe fetele din Buc. Uneori imi pare rau ca stau in provincie cand ma gandesc cate "lipsuri" sunt pe aici.

Eu sunt mai bine dupa o zi intensa de tratamente babesti. Mi-a prins bine ca m-am si odihnit si fizic si psihic desi nu a fost cea mai ferricita varianta. Macar pot inghiti si nu am febra cu secretiile nazale vedem cum rezolv.

22+

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

La multi ani tuturor mamicilor !!! O zi minunata sa aveti!

Mami de Bianca 07.05.2008 si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Buna dimineata!
LA MULTI ANI mamici
Elyana felicitari pentru eco bun, cu prescurtarea, nu stiu de la ce vrea sa vina LA dar "in cont N" - in continuare normal deci e normal :)

Mergi la inceput