Piersicute de iulie august (30)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna dimi.nu stiu ce l a apucat sa se trezeasca la 6.dar profit de ocazie sa va mai pregatesc si EU cafelute,ceaiuri...
O zi frumoasa sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Multumim Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ali cum este Rafi la cursurile de limba?Inveti si tu pe langa el?

Fleur cum ai petrecut?S-a rez. la dr problema?

Porumbita, frumoase poze!Am admirat si spatele tau "beton", eu n-as putea sa duc si bb si rucsac- deh, batranetile

Vera, facem o excursie in Pantelimon cu tot poporu'

Bambina de vreo 2 zile se intoarce pe o parte ca sa doarma, e asa haioasa

Iaurtul l-am facut din lapte integral de vaca

Ina -ne interesam



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

Buna dim!
multumim de cafea! e tare buna...

Porumbito tu mai ai timp de noi??? :) intr un asa oras?

pb deficitului de fier se pune doar in cazul copiilor alaptati exclusiv. cei care sunt pe mixt sau exclusiv pe lp nu vor face carenta de fier (toate lapturile sunt imbogatite cu FE).
asa ca noi, fiind pe mixt, nu avem de ce sa ne ingrijoram.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

sa va mai spun ca NU mai exista banane naturale??? toate sunt obtinute prin inginerie genetica (mutatii si tot felul de artificii)???
bananul a fost unul dintre cele mai sensibile "plante" si a fost decimat de boli, el inmultindu se f greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

ILE: suntem pe faza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ina - si tu? cum ai timp de noi?

De banana stiam ca sunt coapte prin iradiere si crescute cu chimicale dar atat

Cine mai bea cafeaua cu noi azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

ILE sunt pe picior de plecare, dar nu s a trezit bebelul si tb sa l schimb... daca nu l schimb eu de pampers, asa ramane pana ma intorc...offf!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Si eu astept sa se trezeasca sa plec cu ea la dr dermato la crt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilenutza

Cine mai bea cafeaua cu noi azi?

Ile , mami de V , A si I ,







Eu, eu, eu. Multumim Ali de cafea. Sunt prin zona o savurez. In ultima vreme am atatea de facut ca mereu sunt multitasking.
Chestia cu bananele ma distreaza oarecum. Ne stresam sa cautam tot felul de fructe si legume bio, dar la banane, gata suntem in impas si luam din supermarket. Asta e, trebuie sa manance si copii astia ceva.
Aurora a repetat figura de ieri si a mai adormit singura in patut. Om fi intre salturi si ma pot si eu bucura de o perioada mai linistita. Nu stiu cat va dura ca gingia de jos e usor inflamata. Nu pare sa o deranjeze tare, dar rontaie tot ce prinde numai jucariile de dentitie nu.
Fleur, chiar de ziua ta la medic? Sper ca nu e nimic grav.
Voi astea din Bucuresti imi faceti in ciuda ca va puteti vedea. Eu aici in Sibiu socializez doar cu mamicile din parc si cu cate unele chiar nu mi-as dori.
Vreau sa vina vara ca m-am saturat de indesat hainute pe asta mica. Mai nou abia ma mai lasa sa o imbrac. Se trage de haine, de mine, se invarte, se suceste, of.....
Va pup.

Mergi la inceput