am nevoie de cineva care sa ma sprijine...

am nevoie de cineva care sa ma sprijine... | Autor: deea2685

Link direct la acest mesaj

ma numesc andreea am 28 de ani si sunt mama a trei copii in varsta de 5,4 si 2 ani,pe care ii cresc singura de ceva timp.in curand vor avea un fratior/surioara.fetita cea mare are probleme cu inimioara si inca nu am gasit o rezolvare pentru asta si imi este foarte greu singura,neavand pe nimeni langa mine.locuim cu chirie si nu am un venit stabil.sunt aici in speranta ca nu voi fi judecata datorita acestei situatii in care ma aflu,asa cum mi s-a mai intamplat.nu vreau sa cersesc si nici sa insel pe nimeni,vreau sa imi gasesc prieteni cu care sa pot comunica,de la care sa pot primi un sfat si intr-adevar mi-as dori daca exista vreo persoana care ma poate ajuta cu niste hainute de nou nascut,care nu ii mai sunt necesare.nu doresc bani sau alte lucruri materiale.nu imi permit sa cumpar nimik acum,ne descurcam foarte greu cu banii.nu vreau sa jignesc pe nimeni cu acest mesaj dar este singura modalitate pe care am gasit-o.daca am gresit cu ceva ,va rog sa ma iertati.va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Andreea bine ai venit. Nu stiu sincer unde sa te directionez in cadrul acestui site pentru ca discutiile sunt diverse. Probabil cel mai bine pentru inceput ar fi aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Sau aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171242&whichpage=22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Andreea, daca vrei, pot sa incerc sa te ajut cu fetita cea mare (cu problema cu inimioara), te pot recomanda undeva unde poti primi ajutor, dar am nevoie de mai multe informatii (scrie repede 10 mesaje ca sa scapi de moderare si sa ai mesajele private activate)
Si cu hainute te pot ajuta, esti din Bucuresti?
Iti doresc sarcina si nastere usoare, putere si noroc sa reusesti sa iesi din greutati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Cu hainute de bebe te pot ajuta si eu, cred dar depinde si cand urmeaza sa nasti ca sa nu iti dau haine de vara si tu sa nasti in miezul iernii de exemplu. Activeaza-ti mesajele private si scrie-mi mai multe detalii.

35+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Deea cu hainute de nou nascut si nu numai si jucarii te pot ajuta si eu, dar asa cum s-a spus mai sus trebuie sa ne dai niste detalii. Incearca sa scrii mai multe mesaje, cam 10 ca sa putem vedea in timp real ceea ce ne spui. Sau daca vrei trimite mesaj privat.
Te asteptam cu detalii.




mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea2685 spune:

va multumesc mult pentru mesajele voastre...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea2685 spune:

iti multumesc mult Tala,de fapt tuturor...pe fetita a vazut-o in fiecare an un medic la spitalul fundeni,in ianuarie mi-a dat sa ii dau un tratament cu metoprolol pe care l-am oprit pentru ca nu o ajuta...din contra ii scadea prea mult bataile inimii...as fi vrut sa o mai vada un medic cardiolog si am mai incercat dar peste tot mi s-a cerut trimitere de la medicul de familie si abia acum in martie imi poate da din nou trimitere ...nu stiu de ce dar pana acum mi-a spus ca nu poate da decat o data la trei luni catre aceeasi specializare...as vrea mult sa o mai vada un alt medic...cateodata chiar se simte rau.ea e diagnosticata cu tahicardie sinusala cu AV 51-173/min,extrasistole ventriculare,scurte episoade de TPSV si treceri bruste de la frecvente rapide la frecvente lente...mi-as dori sa rezolv cumva aceasta problema...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea2685 spune:

am fost uimita sa vad ca aici pot gasi persoane care sa ma inteleaga si sa nu ma judece,am cerut ajutorul unor institutii care ar trebui sa le preocupe intelegerea si ajutarea persoanelor care au nevoie.in schimb eu am fost judecata si aproape trasa la raspundere ca de ce nu am facut avort...poate sunt inconstienta in gandirea unora,desi am ramas singura stiu ce reponsabilitati am pe umeri acum,dar imi pare rau...sunt impotriva avortului.sper doar sa fie vorba de niste momente grele din care sa pot iesi dupa nastere.am 6 luni de sarcina,ma gandesc ca pe la sfarsitul lui mai-inceputul lunii iunie voi naste,nu am reusit sa merg la medic deloc pana acum.si va multumesc daca ma puteti ajuta cu hainute pt bebe..acum nu imi pot permite sa cumpar...daca mai vreti sa stiti si alte detalii intrebati-ma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Andreea, ai depasit 10 mesaje, cred ca poti sa-ti activezi mesajele private (daca nu stii cum, te ajut eu).

Poti sa ne spui te rog in ce zona din Bucuresti locuiti ?

Multa sanatate si putere tie si copilasilor tai !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea2685 spune:

Da...stau in Bucuresti in Pantelimon...cum se activeaza mesajele private?

Mergi la inceput