am nevoie de cineva care sa ma sprijine...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deea2685 spune:

Gata am reusit sa activez mesajele private.multumesc oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

deea2685, bun venit .

Mi-a sarit in ochi un mesaj din urma,

Citat:
am 6 luni de sarcina,ma gandesc ca pe la sfarsitul lui mai-inceputul lunii iunie voi naste,nu am reusit sa merg la medic deloc pana acum


Oricat de greu iti este, te rog, nu ignora medicul pana la nastere . Pentru gravide mare parte din serviciile medicale sunt gratuite, chiar daca poate nu's de cea mai buna calitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Intotdeauna exista undeva cel putin o fereastra deschisa. Esti pe maini bune aici. Capul sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

dea, da-mi te rog un pm cu datele tale sau un mail la nike974@yahoo.com
te pot ajuta sigur.
exista cei de la Provita care sprijina copii nascuti si nenanscuti.oameni admirabili.te pot ajuta. te rog.astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

AndreeaAs are cunostinte la o fundatie...inima copiilor...ia legatura cu ea..pe pm,daca vrei o sun eu si discut cu ea,am nevoie de mnai multe detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ai mesaj privat de la mine.

35+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea2685 spune:

nu am reusit sa merg la doctor pentru ca nu am medic de familie si totul e cu plata...inainte am nascut la caritas ,care s-a desfiintat,si nu am mai putut pastra legatura cu medicul de acolo.ghinionul meu...voi incerca sa fac cumva sa merg totusi la un medic...va multumesc mult pentru incurajari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Apropos de fundatii, poti incerca si aici, www.acsis.ro
Sunt niste fete de milioane (sau cel putin erau, ca n-am mai vorbit cu ele de vreo 2-3 ani).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea2685 spune:

multumesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Daca nu ai medic de familie, poate e vremea sa te inscri la unul. Asta chiar nu costa. Mai ales ca urmeaza sa nasti si din cate vad oricum nu prea stai bine cu banii.
Nu trebuie sa iti spun eu acum cat de important este sa iti alegi si sa mergi la un medic inca din timpul sarcinii.
Poti sa ai noroc, atunci cand ti-o veni vremea sa nasti, si sa dai de un medic in garda super bun si sa mearga totul bine, chiar daca nu stii medicul si nu ai fost sa te ingrijesti in sarcina sau poti sa dai de... un medic nu tocmai bun sau nu tocmai interesat sau nu tocmai implicat, poti avea complicatii si... totusi, mai ai 3 copii de crescut. Copii pe care spui ca ii cresti singura.
Ei ce se fac daca tu patesti ceva?
Gandeste-te la asta si ia deciziile in consecinta.
Nu vreau sa crezi ca te judec.
Bineinteles ca vei gasi ajutor aici, dar cel mai mult te poti ajuta tu insati.
In primul rand inscrie-te la un medic de familie.
In al doilea rand am citit de fetita ta cu problemele la inima.
Am vazut ca i-ai oprit medicatia. Scuze ca intreb, dar i-ai oprit-o tu singurica asa de capul tau?
Spui ca nu se simte bine si ai mai dori un consult. Pai nu e mai normal sa te duci la medic, chiar la ala care a consultat-o initial si sa ii spui, uite, mie imi face impresia ca medicamentul prescris nu e potrivit, ii face asta si asta. Poate trebuie reglata doza, poate trebuie schimbat medicamentul, poate... nu stiu... dar nu poti lasa copilul asa. Hop hotarasc eu ca ii opresc medicatia si poate, cand oi avea timp, chef sau m-o ajuta cineva, daca m-o ajuta, cand m-o ajuta, ca intre timp nasc... si nu mai pot ca am copilul mic (al patrulea de altfel) o sa o duc sa vad ce e cu ea. Dar cu siguranta nu e bine si are probleme la inima.
Inca o data, nu vreau sa para ca te judec in vreun fel.


Mergi la inceput