Fiv Turcia - 5

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Bebel,cred ca nu mai ai prea multa rabdare.Ai suplimentat progesteronul?Hai ca nu mai ai mult si te vei bucura de acel beta mare,mult visat!
Lara,Nanne,Amaradia- pt gravidute!
Cristina,daca a spus Tayfun ca sunt sanse mari sa ramai graviduta,inseamna ca asa este.El stie cum a decurs totul in cazul tau si inseamna ca e multumit.
Gabriela,nu cred ca Nelay doreste sa impartaseasca prea multe pe forum momentan,daca a ales sa-ti scrie tie in privat.Ar fi frumos sa ii respecti aceasta decizie.Tin minte ca nici eu nu mi-am dorit sa scriu pe forum in perioada FIV-ului ,dar fetele cu care am tinut legatura nu m-au dat de gol.
Nelay,bafta multa!
Sa fie un capitol plin de vesti bune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Loreley nu am suplimentat prog pt ca nu am mai avut episoade "roz". La dureri mai intense si de lunga durata iau un magne b 6, imi ia cu mana, ori e autosugestie ori chiar am deficit.
Despre beta de maine sunt destul de increzatoare, dupa 4 pipi-test, fff slab pozitive...cel de azi dimi de la 4 (atunci m-am trezit) era mai intens.
Ti-am spus ca ai o dulceata de fetita?


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Vreau_bebel maine te astept cu beta mare, mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Bebel,multumesc frumos ,o sa vezi ce dulceata de copil vei avea si tu!Nu stiu de ce,dar simt si eu ca FIV-ul tau va fi cu happy end.Eu am incredere mare in Tayfun si vad cum face tot posibilul si chiar imposibilul in cele mai grele situatii.Te pup si te astept maine cu vestea aceea mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

Buna seara, turkish girls.
,
Bebel, ma bucur enorm pentru voi , asteptam beta mare maine pentru a primi felicitarile oficiale

Incerc sa am mobilizez si eu cu pregatirile pentru Istanbul, dimineata vom face si analizele cerute insa desi nu se regasesc in acea listuta dar sunt in lista mea de to-do vreau sa bifez si urmatoarele: antitrombinaIII, proteina C si S, anticoagulantul lupic, rezistenta la APC si micoplasma si ureaplasma. Vreau sa va intreb pe voi, cele care ati facut fiv la Acidadem daca aceste(sau unele) analize se fac obligatoriu la clinica la inceputul tratamentului.
Hiv-ul si Hepatitele le-am f#259;cut in Octombrie, anul trecut , insa se pare ca dep#259;#537;esc pu#539;in termenul de 6 luni, cāt se accepta in caz de fiv, oare ar trebui sa le refac sau se accepta si a#537;a?

Va doresc o prim#259;vara plin#259; de ghiocei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

turqoise....te pup fata draga.
ce mai faci???

vad ca te pregatesti pentru Acibadem...sa fie cu reusita.
vezi ca am scris o multime de informatii despre Acibadem pe ultimele 2 pagini de la babute....daca vrei citeste acolo.

vezi ca analizele pe care te pregatesti sa le faci nu-l intereseaza prea tare pe Tayfun





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

Vaaai, da' ce-avem noi aicea????, samira, m#259; bucur enorm sa te revad, chiar m-am gāndit la tine mai ales in ultimul timp c#259;ci nu mai #537;tiam nimic de tine,sper ca e#537;ti bine si multumesc pentru informa#539;ie.ma gāndeam ca fac acele analize pe motiv de trombofilie( MTHFR ambele hetero si PAI I tot hetero) dar cum sunt candidata sigura la clexane, sunt in dubiu.
Multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

fetele pe dincolo ce mai fac???
sper ca sunt bine toate.
mi-am si uitat parola de acolo...abia am reaparut si pe DC...incerc sa ma reintegrez.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

Am citit pe nerafuflate toate postarile tale de la babute si o sa-mi dau un refresh īnainte de plecare īmi pare nespus de r#259;u pentru finalul nefericit din aceasta experien#539;a dar totodata #537;tiu ca e#537;ti o femeie puternica si hotarata sa-#539;i īndepline#537;te visul. Dumnezeu sa va ajute!!!

Dincolo...visele devin realitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Turqoise poate pentru linistea ta analizele. Pe mine m-a pus sa le refac ca erau mai vechi de 6 luni si cand am revenit cu ele nici nu l-au interesat. Mie mi s-au parut ciudati pentru ca eu nici macar nu am trimis pe mail un istoric sau copie dupa analize. Am fost la n preconsult unde de emotie nu mai gaseam nimic in biblioraft. Si-a notat el ceva pe o fisa se pe baza acelei fise a decurs tratamentul pana aproape de ziua punctiei cand iti fac ei analize de sange.
Vreau_bebel am asa emotii mari astazi pentru voi. Abia astept sa vad rezultatul betei. Mult noroc in continuare.
Nanne si babutelor fiv-oase, va multumesc mult pentru ajutor. Daca o sa fie pozitiv rezultatul voua va datorez. Eram asa dezamagita de Romanica si de sistemul medical de aici.
Va pup si va imbratises cu drag.
PS: Vreau bebel tu tot cu madina te ai intors? A cata zi dupa transfer?

2 IUI nereusite Clinica de fertilizare Bucuresti, 1 FIV, 2FET nereusite Genesys Bucuresti. Sotul 30 ani, OK, eu 36, relativ OK - trompa dreapta putin permisibila, trompa stanga se banuieste obstructinata. Ovar stang rasucit dupa uter. Nici o sarcina.

Mergi la inceput