Clubul "babelor" FIV-oase 74

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ama,iti tin pumnii stransi stransi alaturi de gugu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

velvet
qiao

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Uf, Ari, ce mi-ai facut...sunt atat de baba ca nu imi amintesc ce mi-a picat la bac, la romana oral...n-am nici cea mai vaga idee...doar la scris: Tinerete fara batranete...si proza lui Blaga...o alaturare ciudata, nu mi-au placut deloc subiectele.
Asta dupa ce eram mandra si chiar increzuta dupa o olimpiada cand un profesor mi-a transmis ca ar trebui sa scriu, pentru ca am talent...dar la ce subiecte erau...proza fantastica a lui Eliade si Morometii...

Parca iese putin soarele...e mai luminos un pic.

Legat de martisoare...nu stiu, ma tot gandesc la o afacere, dar nu cred ca ar merge asta cu martisoarele...ne tot gandim la o schimbare majora, ceva cu legume, fructe cultivate de noi, vandute cu abonament catre un cerc restrans...Cateva persoane s-au inscris deja la abonament, dar e greu sa schimbi brusc si total macazul...

Eu i-am luat putin varfurile ghearelor unuia dintre motani...le are asa lungi ca se aude cand merge pe parchet...dar nu tine, mai trebuie, dar o las pe doctorita sa se ocupe. Motanii mei beneficiaza de vizite la domiciliu, e convenabil pentru toti...facem toaletare unghiutze si pe unul dintre ei, il tunde in zona intima unde are o operatie si il gadila rau blana.

Pun la galerie poze cu baieteii mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

alex,ce motanei!

eu imi amintesc vag ca la oral mi-a picat alecsandri si le-am dat citate dintr-un critic,nu mai stiu numele,si astia au ramas impresionati la scris mi-a picat "plumb",bacovia,pe sufletul meu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

eu chiar nu mai tin minte ce mi-a picat la bac
hm, au trecut 20 de ani de atunci
Iisuse, 20 de ani?!!!??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ama, la mine au trecut "doar" 18...Uf, ma tot gandesc, dar chiar nu stiu...
Imi amintesc in mare toate subiectele la celelalte probe, dar la asta...nimic.

Velvet, is motanoi in toata regula, 5,5 respectiv 6 kg (nu-s grasi, doar format mare).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna dimineata.
Acum va mai vizitez cateva zile ca sunt la mama si am un pic de ajutor cu gulia mea . Multumim de urarile de sanatate. A facut infectie urinara saracutza de ea si cred ca e de vreo 3 saptamani si numai acum am reusit sa o depistez cand m-am hotarat sa ii fac o urocultura ca semne nu prea avea. A fost fara febra, fara varsaturi, doar era irascibila si in ultimele zile se scremea cand facea pipi. Acum suntem pe antibiotic de ieri (de ce imi era frica nu am scapat...) si sper sa fie mai bine.

Fetelor, eu intru la voi sa mai vad ce faceti si mai ales sa ma delectez cu postarile lui Qiao si Ari care ma binedispun de fiecare data. . Am vazut ca Ari nu e la apel constant ca pe vremuri dar macar a ramas mamica inaripatelor

Qiao, esti un amor cu pasaretul tau. Eu propun sa scrii o carte ca iti fac eu lansarea si garantez succesul

Alex, sa stii ca treaba cu legumele bio ar merge. Eu stiu de la noi de la piersicute ce disperate sunt mamele cu diversificarea si cati bani dau pe 3 morcovi bio si 2 cepe. Eu am noroc ca avem gradina la tara dar in general e mare nebunie cu trendul bio. Asa ca eu zic sa-i dai bataie cu curaj .

Pup fetele si va doresc un weekend fain.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Aristico vrei sa ne faci de ras? Ca si eu am uitat, pe cuvint daca imi aduc aminte..... mi-ai dat tema de gandire pt noptile albe Te pup si revin cu vesti, sa ne tii pumni
Ioana brunetica nu are peruca, pur si simplu asa se nascu , cu par negru si f mare. La nastere avea si tepi facuti , ca o veritabila rockerita Sanatate multa Anei, imi este groaza de perioadele cand sunt micutii bolnaviori
Nanne multumesc draga mea eu oricum le vad frumoase pentru ca sunt fetele mele iubite.
Amaradia
Anaasta si mie imi plac cand dorm asa linistite si fericite
Qiao
MeAlex ce motani frumosi ai tu acolo fata draga. Eu ador pisicile, am avut o birmaneza cand am intrat la facultatea pe care am iubit-o f mult; statea la mine in poala cand invatam si dormea mereu la picioarele mele....hai ca am devenit nostalgica
Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi...si bine v-am regasit pe toate.

am citit pe diagonala ultimele pagini...suficient cat sa vad ca vorbti de vremuri de mult apuse pentru noi...BAC,olimpiade etc etc....eeeeh...ce vremuri!!!!
ca sa ma introduc si eu in discutie-ca oricum ma simt cam aeriana ca nu mai stiu mare lucru,nu-s la curent cu noutatile si evenimentele de pe forum de ceva luni bune.....deci...la olimpiada la engleza si la anatomie-ce ironie,nu??? prestam eu in liceu.
la BAC mi-a cazut la oral sa explic ce inseamna tehnica buclei in romanul ION al lui Liviu Rebreanu si sa caracterizez in maxim 2-3 cuvinte persoanjele romanului respectiv si la scris am avut de prezentat la alegere opera unui scriitor interbelic si l-am ales tot pe Rebreanu ca era favoritul meu.

tocmai m-am intors de la pilates si ma pregatesc sa plec din nou.
asaaa......as sta la povesti cu voi....am multe,multe de povestit insa timpul nu imi este aliat momentan.
azi am de alergat pana diseara....trebuie sa merg si la tara si la cumparaturi si cel mai important am de rezolvat o treaba foarte serioasa cu Adriana-cumatra ...Adriano,acum suntem cumetre nu-i asa????

va pup si va doresc o zi asa cum vreti voi sa fie.










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

si mai vroiam sa spun ceva:am gasit o groaza de mesaje private...presupun ca altele s-au si sters ca stiu ca la nush' ce interval de timp se sterg automat...asadar,tuturor celor care mi-ati scris va multumesc iar celor care mi-ati cerut o informatie imi cer scuze ca nu v-am oferit-o la momentul respectiv.





Mergi la inceput