Clubul "babelor" FIV-oase 74

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Ioana, sanatate multa Anei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ana, multumesc mult de aprecieri. Am facut pentru o prietena careia i-au placut elefantul si trifoiul, inca un trifoi pentru mama si acum mai am si eu cate unul din fiecare. Nu am prea multe materiale, nici idei, asa ca nu am avut curaj sa ma lansez cu ele la vanzare. Anul trecut am facut flori de fetru ca martisoare + decoratiuni pentru pomnul de Craciun.

Qiao, e o carte minunataaaa! Merita recitita, ma ocup maine de asta.

Ioana, multa sanatate piticei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

hai ca, m-am amuzat copios: and the Oscar (ca tot e sezonul) goes to: Ama!

azi, a fost o zi chiar faina si nu, nu vorbesc despre vreme (desi, celor care le face o placere deosebita subiectul-> be my guest)

Ana, ai zis tu, intr-un mod foarte plastic la un moment dat "eu nu sunt dependenta de persoane de aici, ci de o anumita atmosfera".., remember?? azi, am avut senzatia ca aproape s-a recreat atmosfera de altadat'..au aparut mamici, burtici, fete gone MIA (as in missed in action), mai lipsea doar sabina si organizam o reuniune de clasa.. si, tot la fel ca altadat', mai exact ca la primul "nostru" capitol, ne-am suprapus..gand la gand, again..trimit, pe aceasta cale, cel mai bun gand ever, spre tine, fata draga

alex, esti grozava dap, numele dr. Nicorici imi spune ceva (ding-dong) si ma voi interesa negresit! sar'na de tip
p.s.: stuff-urile tale artizanale sunt grozave (decoratiuni, martisoare)..poate ar fi o idee sa-ti transformi hobby-ul in (part-time) job?

qiao, huh, mi-a vibrat coarda sentimentala de dor de tinerete si studentie, citind relatarea ta despre Cismigiu, carti, lecturi pe banca-n parc, Plesu, plimbari pe strazi insorite cu sufletul usor si mintea-n nori mmmmhhhhh, frumoase amintiri, mi-ai creat o stare tres speciale

samira, ma crezi sau nu, uitasem pana si cum se deschide un capitol (am facut o groaza de bilbe..), lucru pe care, altadata il faceam cu ochii inchisi..dar, eu n-as zice ca e batranetea, nope, o fi astenia, ca doar e primavara

nanne, spoken as a true om de litere (btw, mi s-a facut instant dor de mummy meu)..acum, tu stii ca eu apreciez brainiacii, poliglotii (fie ca-i defect profesional sau din nascare) si oamenii care de regula nu-si tin gura si nu se rezuma la a scrie doar mesaje anoste, austere si politically corect..boriiiiing!! deci, big like (again) mesajului tau si subscriu in intregime celor spuse de tine..ahhh, si despre limbajul din mail-urile care circula prin multinationala, pe la toate nivelele, as putea, lejer, sa scriu romane..la noi, engleza e lb oficiala a companiei, romengleza (cool, sandy) e deja habbit, mie imi mai vajaie si germana prin cap ca, deh, e materna..si ce varza iese vezi si tu
si da, da, da e bine ca scrii cum scrii/ce scrii si mai demontezi mituri prost incetatenite pe alocuri (n.r. forum) sau trezesti la realitate cate-o zvarluga cu capul in nori si mintea-n stand by, chiar daca, pe moment risti sa zdruncini corola de minuni (btw love Blaga, dar who doesn't?) a uneia sau alteia..dar, efectul, in ansamblu, e categoric unul pozitiv, deci nu te infrana defel..
si eu am avut mereu un plan A, apoi B (de multe ori si C, back-up la back-up)si cum de multe ori planul de acasa nu s-a mai potrivit cu cel din targ..uite-asa, zic eu cel putin, am reusit sa-mi pastrez echilibrul de-a lungul timpului si a istoriei mele fiv-oase si sa move on
le: te-ai prins ca hunni e slang-ul de la honey, da? asa scriu british-ele pe ffriends si me likey, deci nu-mi scoate ochii

elly, hai ca, oricum nu ma supar, desi, de data asta, a fost un copy/paste grosolan
(poate ma enervez pe moment, dar, trece repede) si nope, not me, je n-am plagiat si poate de-aia, uite, nici nu sunt dottore acum..in schimb, cultiv ZEN-ul lui qiao la greu si, vb balantei, unele lucruri mai trebuie puse si la fund
o primavara fiv-oasa plina de rezultatul mult asteptat iti doresc! si daca nu, treci urgent la plan B

Ioana, multam' tare & biggest pt mami & printesa bolnavioara..pai, de regula, pana la proba contrarie cel putin, no news is good news acum, la mine nu s-a potrivit de fiecare data, dar nah, e frumoasa viata, indiferent de anotimp..fain ca, ti-ai adus si tu aminte de sabi a noastra

gaby, extra mega-fashion-bisou cherie, de la extra-mega-fashionista

girls, nu va mai enumar pe fiecare in parte, dar, asa cum am mai spus si in capitolul anterior, va doresc la toate, o primavara insorita (la propriu si figurat) plina de bb-i, dupa putere, vointa si dorinta!
va pupic si ma retrag la somnic
Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ady&sami sper sa fie totul o.k. azi
sandy draga de tine, nu cred ca mai ai asa mult de asteptat, mai ales ca aveti pachetul all inclusive. Oricum te urmaresc si te sustin pana la capat.
alexut ti-ai amintit de olimpiade? mie mi-a picat Corola la BAC, oral si cum, dupa numele de fata eram la finalul alfabetului, majoritatea colegilor mei erau la geamul salii unde se tinea proba asta si-mi faceau galerie, ca imi amintesc si-acum cand m-a apucat rasul si-a m inceput sa recit, ca ma gandeam ca-i mai bine decat sa rad si de la geam se auzea: "Bine-asa, da-i bataie, nu te opriiiii"...asta era examenul de maturitate...chiar, frumoase amintiri Imi plac martisoarele tale, mi-au placut si ornamentele de brad
qiao ma bucur c-ai avut un ragaz doar pentru tine. La locul meu de munca, de martisor e program pana la pranz pentru doamne si de 8 martie, e liber, dar ziua se plateste normal.
amaradia, velvet, ana, ioana
nanne am avut si noi un director din asta, mai, dar era fenomenal omul, ca incerca sa "corecteze" celelalte mailuri.

Sfarsit de saptamana minunat, babute dragi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

ioana multa sanatate minunii tale frumoase!

ari un weekend frumos si tie!

voiam sa ies mai tarziu la soare,sa merg sa imi cumpar cate ceva,sa fac un pic de terapie,dar...ia soarele de unde nu-i ba chiar e un nor negru urat,ca de zapada.si gata cu prognoza meteo de la mine

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

velvet Bucuresti: cer innorat unde e ziua de ieri ?!?
ioana multa sanatate printesei !

eu sunt tare mandara de mine, de 2 zile reusesc sa ii dau lui Gugu pastiluta de Ca. Ieri m-au treut toate naduselile, sotul a renuntat si a plecat si am reusit pana la urma singura, la o ora cand ar fi trebuit sa fiu deja la servici. Azi a mers mai usor si pt ca am prins curaj i-am facut si pedichiura la un piciorus. l-am mai lasat sa se relaxeze, dar trebuie sa finalizez si cu piciorul celalalt.
mocofanul, nu stiu cum a reusit, dar si-a rupt varful la cioc, bucatica aia care venea de la partea de sus peste cea de jos si care imi lasa mie urme adnaci pe piele. el sta destul pe dulapior la soare (cand este), doar ca termopanle astea low-e nu sunt chiar ok (am vazut ca nici plantelor nu le place). Noroc ca ciocul ii creste, deja nu mai e flower-power si a inceput iar sa ciupeasca, dar trebuie sa ii dau Ca + Vit D 10 zile pe luna. asa ca impartim pastilele
ari ma gandeam la tine cu prednisonul facut bucatele. sa ma vezi pe mine impartind pastila de Ca in 12 !!! un sfert e praf, iar eu incerc sa aleg bucatele cat de cat egale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Qiao la mine a mai iesit soarele,da unul cu dinti...cateva minute,apoi intra-n nori...e cam frig.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

multumesc, multumesc tuturor celor care m-au ajutat sa castig acest premiu...

lara,

toate babutele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

amaradia plina de incredere, i-am taiat o gheruta putin prea scurt lui Gugu ... si i-a dat sangele . am niste dare rosii pe tricou, l-am dus la baie si l-am dat cu piatra mea de alaun, la final am primit un gainat dublu pe umar. dar pana sapt viitoare la amino o sa fie fresh, cu tot inventarul ok si o sa stea cu toate gherutele stranse corespunzator.


Mergi la inceput