Clubul "babelor" FIV-oase 74

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui DaniellaSM

Lara, my lady , nu am vrut sa sar calul aseara , desi I am selfish sometime , si mi place sa share things cand sunt 100% sigura , asta i tactica invatata de la proper english peolpe, ok sa trecem la treaburi mai serioase , asa dupa 4 teste pozitive am fost sambata sa fac Beta care rezultat nu l-am primit inca doar acum cateva minute prin telefon ca ar fii"over 500" ,,,,so avand in 7 ani de chin doar 0.1 beta , acu cred ca e de bine, si imi mai trag cate o palma ,rad&plang , ca acu incotro o iau ca habar nu am !! Pana aici am cunoscut terenul de aici incolo zici ca s pe teren minat!!

pt toate babutele,

5 Fiv nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
6th Fiv -Budapest 2013 Feb.
MTHFR A1298C & PAII 675-4G/5G-heterozigote

If you can you should,No matter what!

Frumos rezultat ptr. beta, felicitari! Urmeaza o per.frumoasa dar la fel de stresanta si incarcata emotional. Iti urez o sarcina linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

DanielaSM, felicitari pentru beta! Cum spune si Many , perioada esre frumoasa, dar o sa fie si multe emotii!
Sper ca ti-au fost de ajutor instructiunile pentru Merional/Menopur

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

DanielaSM, felicitari. Sarcina usoara fara complicatiis
Lara sper sa-ti rezolvi cat mai repede problemele, sper ca nu e nimic grav. Sarcina usoara in continuare

Fetelor, noi suntem bine, de ieri am intrat in saptamana 33 de sarcina.Vineri merg la control.

O zi frumoasa de primavara va doresc tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

daniella
jeeeezzzzzzzz, fata draga, noroc ca stateam jos...really, truly, deeply..BIG FAT CONGRATS!!!
so, PK, did work his magic, again??
mey, sa vezi ca te-ai procopsit si cu twinsi ..a cata zi de la ET (sau punctie), ai facut beta?
foarte, foarte tare!! deci, 6 e numarul tau norocos, devil mic ce esti..iti dai seama, da, ce boost of confidence e asta, pt toate fetele care, au mai multe nereusite la activ..
hai ca, you made my day, dearest b.tch!!!

ador faptul ca, s-a animat topicul (intrase la un moment dat, nearly in moarte clinica), ca s-a umplut de vesti, de culoare, exact asa, ca si anotimpul care a inceput..
sper sa curga vestile bune si in continuare

le: lyly, si eu tot de la ..naftalina! n-am apucat aseara (azi-noapte, mai exact), dar, daca tot m-a trezit daniela din letargie, profit de moment si te salut cu drag; sper ca esti bine si ca ti-e echilibrata balanta (iti zice cineva, care, stie ce pp sa fii un nativ al zodiei asteia..)
lle: aadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Daniella - Felicitari ... Sarcina usoara
Sper sa fie gemeni .. sper sa reusesti sa te relaxezi ... sa nu te mai stresezi si totul va fi ok ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

lara ma inscriu si eu pe lista balantelor

elly

adina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

My lovely lady Lara, sambata mi a fost ziua 11 de la ET si se pare ca nr 6 e cu noroc si daca pana anul asta pr mine Valentines nu reprezenta decat cadouri ca deh iubire am parte zi de zi, acu ziua asta e in calendar "punctia"!
Ce sa mai zic ca avusem toate corabiile inecate pana mai ieri si emotii cu Endo Injury care o nimica toata, sper sa urmeze o perioada superba si sunt toata un zambet , desi undeva behind am o frica incontrolabila!
Scumpele mele babute desi nu sunt jumpy de felul meu pot sa va intreb incotro o iau ca tre sa invat de la alte domnite ce si cum ca sunt o USELESS!!
Va multumesc pt mesaje si va urez tot binele din lume !!!

5 Fiv nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
6th Fiv -Budapest 2013 Feb.
MTHFR A1298C & PAII 675-4G/5G-heterozigote

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Fetelor ... eu am o mare dilema ....

Dupa cum speram eu acum 6 luni .... in martie as fi vrut sa fac fiv ... insa planul de atunci nu s-a potrivit cu cel de acum ...


Am racit ff rau ... Tsh-ul s-a hotarat sa creasca ....
Asa ca luna aceasta am ratat-o ...
In aprile nu as vrea sa fac ... este post ...

Deci ramane luna mai ....

Insa am o dilema ...
.. in august voi fi nasa de cununie (si sunt ff bucuroasa ) si va trebui sa luam si motul baietelului pe care l-am botezat anul trecut ...

Daca voi face fiv si se va-ntampla minunea voi fi cea mai fericita , dar cred ca si cea mai stresata ....
Mi-a frica sa nu-i incurc pe fini ....
Sotu' imi spunea ca daca voi fi nici nu ma lasa sa ma ridic de pe scaun ..
I-am spus ca o groaza de femei insarcinate au nasit si nu s-a-ntampla nk ... si ca oricum va trebui sa mergem la nunta (ori ca nasi .. ori ca invitati ... si as prefera ca nasi )...

Concluzia ... sunt destul de stresata caci atunci cand voi fi insarcinata ma voi panica , iar sotul va fi si mai panicat ...

Uffffffff ... ce dilema
Unii au probleme serioase ... si eu vorba aia : tara arde si baba se piaptana ...

Cred ca am mai spus si o mai spun .... m-am obisnuit cu gandul ca nu voi ramane insarcinata (trec usor peste o nereusita), dar daca voi ramane vai de capul meu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Neatza fetele.
Samira ma bucur tare mult sa te "vad" si imi pare rau de cele intamplate dar tu esti puternica si vei reusi sa mergi mai departe.
Nanne felicitari pentru inimioara!... super tare faza cu bulinele.
Hmmmm eu la bac am avut caracterizarea Vitoriei Lipan si Floare albastra.... cea mai tare faza la momentul respectiv a fost ca m-a vopsisem blonda( cu o zi inainte de bac )si bineinteles ca nu mi-a placut cum imi statea si in aceasi zi m-am vopsit roscata dar din pacate am iesit in cap portocaliu si nu mint cu nimic cand spun portocaliu nu am mai avut cum sa ma vopsesc ca ma ustura capul ingrozitor asa ca la bac am mers cu o esarfa in cap dar tot s-a observat culoarea mea turbata iar comisia de la oral doar atat a exclamat " Ce culoare de scena aveti?!!!" am crezut ca intru in pamanat va dati seama
Baba mea este pe 6 Martie!
Adriana frumoase foc bebelinele tale mai incantane cu poze!
Broscuta imi pare rau
Amaradia bafta multa la amniocenteza!
DanielaSM felicitari si o sarcina usoara !!!! ma bucur tare mult pentru tine.
pe toate toate toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Dani, da, da, da, EI a functionat si la mine!!! si, cand mai pui ca e o nimica toata..ma bucur maxim ca, poate a facut diferenta si in cazul tau..asta, ca sa nu uit vorbele lui PK, anume ca, oricum nu vom stii niciodata, pana la urma, what did the trick.. dar, daca trick-ul e inofensiv si safe, merita incercat, parerea mea
deocamdata relax, enjoy si peste 2 sapta', marsh la eco..apoi, toate vor veni, natural..

d-nelor filoloage, am o neliniste ortografica, asa ca va-ntreb, cum votati, pentru scrierea conjunctivului prezent?
sa stii, sa scrii, sa fii..respectiv, forma negativa sa nu stii, sa nu fii, etc sau a indicativului prezent (tu) stii, respectiv tu (nu) stii, etc (eu, asa votez)
sau
sa sti, sa scri, sa fi,.. cum, am mai intalnit uneori..
pupic

Mergi la inceput