Clubul "babelor" FIV-oase 74

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

nanne multumesc, am sa-mi cumpar si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ama, iti tin pumnii, Doamne ajuta sa fie totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Asa este, totul e cu suisuri si cobrasuri.
Eu citesc de mult forumul, chiar daca nu mi-am facut simtita prezenta si nu am ales doar prin faptul ca este pe val x sau y.
La fel cum pot īntelege dezamagirea sau durerea.
Nu stiu cum, dar nu am avut probleme cu preluarea celor de la parcul auto, decat cand am ajuns ultima oara - dar si atunci nu mai mult de 10 Min, iar eu am facut multe drumuri inainte si īnapoi, pentru ca nu am vrut sa stau acolo, dar nici nu am īntārziat niciodata. Dimpotriva, de Sf. Ion a nins in Istanbul , dar am ajuns ok la aeroport. Ca am plecat la 10 in loc de 7, e altceva, dar pe ei cātiva fulgi ii destabilizeaza rau, pentru nu-s obisnuiti.
Nu contrazic, insa aceasta este experienta mea, pe care evident ca o doresc tuturor, indiferent de alegerile pe care le fac.
Nu consider ca tayfun este zeitate, este un om, un doctor, care īncearca sa īsi faca cat mai bine datoria. Nu am avut ocazia sa observ comportament nepotrivit din partea nimanui din Acibadem.
Ma bucur ca ai ales sa revii si sa ne transmiti experienta ta, pentru ca astfel fetele mai tinere sper sa īnteleaga ca nu īntotdeauna more is better...
Cumva daca nu ar primi meniul complet, iar u sau v tipa de pe forum le-ar fi primit si a mai si reusit, inseamna ca medicul x sau y nu le trateaza corespunzator. Ideea e ca poti sa ai totul si totusi sa nu fie cheia sau acea cheie sa te darame pe tine, ceea ce nu e de dorit, nu? Pentru ca sper ca toata lumea a inteles ca sanatatea noastra fizica si psihica este prioritara. Nu am putea fi cu adevarat alaturi de cei dragi, altfel.
Eu iti doresc ca urmatoarea īncercare, oricānd, oricum, oriunde va fi, sa se incununeze cu fetita dorita si propovaduita acum ceva timp...


Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Buna seara Babute/Babes,

Scuze daca deranjez, am sa fiu scurta si la subiect Samira ti am multumit ca existi pe Fiv in Ungaria si iti multumesc si aici pt perioada mea de cumpana in care raspunsurile tale la PM-ri le am citit si recitit ca sa bag totul la capsor!doar atat ca ma facut sa plang ca in copil prin ce ai trecut si sa nu regret calea pe care am ales-o ! Si stiu ca pt tine journey'l nu s-a terminat inca , continua si fii optimista ca cineva acolo
sus ni le da dar pe rand, !

Apropo de Prednisolon , eu am scris anul trecut ca intrasem in sevraj dupa rezultatul negativ de pregneala, se reduce din el dar nu se opreste dintr o data,Atentie tuturor aspirantelor de steroizi Side effects , cititi foarte bine si atunci cand totul se naruie nu opriti medicam anuntati dr care vi l-a prescris!!'


Lara, un multumesc si un big hug, from b.tch to my Lady, pt acele PM si pt Endo Injury,,,, eu inca cred in magia Endo I.

Doamnele mele Babute , va doresc o seara buna !!


5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira, cum a adormit tribul ,desi stiam povestea aventurii in Turcia , am citit tot cu sufletul la gura. Ai un stil de a povesti absolut delicios.
Vroiam sa mai adaug ceva; ai mare dreptate cu privire la marea calitate a oamenilor, toleranta, dar e una si mai pretioasa : uitarea . O spune un om care a trecut prin atit de multe, incat uneori credeam ca o sa imi crape sufletul de atita durere/lacrimi si suferinta. Va veni un moment cand pentru fiecare dintre noi se va indeplini visul asta mare, si atunci totul va fi meritat. Te imbratisez cu mare drag scumpa mea prietena
Many multumesc tare mult de sfat. Ne termina colicii din pacate, cea mica sufera ingrozitor si mie mi se rupe sufletul de mila ei. Din nefericire noi am mai amestecat laptele praf cu cel matern, dar uite o sa incerc sa le separ, e posibil sa existe putin adevar aici.... Mi-a mai recomandat cineva acest ceai, maine cumpar si vad daca functioneaza; deja am testat toate picaturile/leacurile posibile.
Si multumesc mult pt cuvintele frumoase adresate fetitelor mele, asa sa stii ca privesc si eu pozele cu adorabilul tau baietel.
Ama mult noroc cu amino si te asteptam cu vesti excelente.
Va salut pe toate si ma bucur mult sa va recitesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Samira - am citit cu sufletul la gura tot ce ai scris.
Si constat ca parerea pe care mi am facut o despre tine se mentine: esti o femeie foarte puternica
...dar mult prea incercata

Si aici ma intreb: este drept?
De unii primesc atat de "multe ..."?

Sami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

offf, mai samiruto ! am ajuns tarziu acasa si uite ca pana la ora asta am stat cu ochii lipti de monitor si am citit litera cu litera cu lacrima in coltul ochiului drept si cu cel stang razand. eu ti-am tinut pumnii din umbra, am sperat din toata inima sa fie cu succes aventura ta otomana. nu mi-as fi imaginat insa niciodata toate prin cate a trebuit sa treci. ma bucur ca ai ramas aceeasi mare doamna, ca ti-a revenit cheful de scris (ai un stil deosebit !) si, intr-un mod putin egoist , ca esti iar alaturi de noi. te imbratisesz strans. ce cale vom urma ? ce ne rezerva viitorul ? hmm ... cine stie ? vom trai si vom vedea.
fug la nani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Bun gasit, la ceas de seara

am reusit sa citesc, in sfarsit, paginile scrise azi..sunt multe si sunt frumoase, sunt triste, dar si vesele, sunt pline de caldura sau, pe alocuri mai bate cate un fior rece..sunt exact ca si viata, in final, plina de surprize si neprevazut..

samira, eu ti-am scris deja, ceea ce am simtit, realizand finalul istoriei tale otomane (dincolo de cel, pe care-l stiam deja)..m-a rascolit, cu siguranta mai mult decat iti poti inchipui ..atat de mult, incat, mi-a luat pana la ora asta, sa-mi redeschid laptopul..si de data asta, ca si pana acum in istoria "noastra" fiv-oasa, ne-am suprapus, am reusit aproape simultan (la un interval < 2 sapta'), asa cum, pe vremuri, la BP, in nenumarate randuri, te-am "ratat" la fotografie..
pot sa mai adaug doar ca, nu cred ca as fi facut nimic diferit, in situatia ta..mai mult, as zice chiar ca, le-am cam bifat pe toate, mai putin IL..si, sincer, am rasuflat usurata ca, ai prezentat si reversul medaliei unui tratament experimental..sunt multe fete care, se arunca orbeste, cu capul inainte, si insista sa preia automat, meniul complet, cu tot arsenalul, al cuiva care a reusit, doar in speranta de a reedita rezultatul pozitiv..in fond, ceea ce a scris si nanne..
despre PK (si in general despre medici, din cate mi-am dat eu seama, cel putin), cred ca avem pareri sensibil egale..nu e perfect, nu e un zeu, e simply human, dar are o etica si o conduita medicala, combinata cu grija pentru pacient si sanatatea acestuia, pe care o admir si pe care mi-as dori s-o intalnesc mai des la doctori..de ce nu, si la cei autohtoni

adriana, m-am gandit indelung daca sa scriu aceste randuri.. sunt simple, sincere si spun din start, lipsite de orice ironie
stiu ca, n-am fost intotdeauna pe aceiasi lungime de unda, dar, e-n regula asta..ne despart ceva ani, ceva experiente care, probabil ne-au facut sa vedem viata in mod diferit..
ceea ce n-am putut sa-ti scriu pana acum, si ceea ce sper ca ai realizat intre timp, este ca, n-am fost niciodata macinata de curiozitate, asa cum in mod eronat, ai presupus mereu..motivul e simplu..intamplator, eram initiata..si chiar daca n-as fi fost, tot n-as fi cautat sa aflu ceva, ce nu ma priveste, n-as fi tras pe nimeni de limba sau facut scenarii..it's just not me..dar, ca mereu in viata, ni se-ntampla lucruri greu de prevazut, de multe ori si greu de inteles..mi s-au intamplat si mie multe, pe unele le-am depasit, pe altele, insa...de cele mai multe ori, concluziile, bazate doar pe presupuneri, sunt pripite..
in concluzie, apreciez cum se cuvine, ultimul tau mesaj si subscriu intrutotul la ceea ce ai scris: despre toleranta, uitare si speranta ca, la un moment dat, sa ne traim, toate, visul

many, multumesc pt aprecierea mesajului anterior..m-a surprins placut, m-a emotionat, intr-o zi in care, am fost oricum, extrem de emotiva

daniella, pentru mine esti o grande lady, si o lady poate sa aiba si ea..her bitchy moments..deci, b.tch sau nu, sper ca ai avut cel mai frumos rezultat ever ieri, si esti doar prea emotiva, ca sa-l share-uiesti; iti doresc, din suflet, sa fie bine

girls, va salut pe toate, fara exceptie si fara a va mai enumera; urmeaza o perioada mai delicata pentru mine si, sper sa o depasesc cu bine si poate, ne reauzim de Pasti (de Pastele mele, mai exact), cu vesti nemaipomenite..
pana atunci, ganduri din cele mai bune
L.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

o cafea black,tare si fara zahar cum beau eu,cine doreste,cu zahar,mai lunga,mai scurta sau ceai de toate felurile va ofer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Lara, my lady , nu am vrut sa sar calul aseara , desi I am selfish sometime , si mi place sa share things cand sunt 100% sigura , asta i tactica invatata de la proper english peolpe, ok sa trecem la treaburi mai serioase , asa dupa 4 teste pozitive am fost sambata sa fac Beta care rezultat nu l-am primit inca doar acum cateva minute prin telefon ca ar fii"over 500" ,,,,so avand in 7 ani de chin doar 0.1 beta , acu cred ca e de bine, si imi mai trag cate o palma ,rad&plang , ca acu incotro o iau ca habar nu am !! Pana aici am cunoscut terenul de aici incolo zici ca s pe teren minat!!

pt toate babutele,

5 Fiv nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
6th Fiv -Budapest 2013 Feb.
MTHFR A1298C & PAII 675-4G/5G-heterozigote

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput