Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

buflea, trebuia sa lasi pe subiectul asta concursul cu poze. ca sa ramanem in interior.

ooo ce-mi place nikul Alizee*

in alta ordine de idei, am vesti bune. nu dintre cele mai bune, dar... colesterolul a crescut la 495 in doar doua luni. asa brusc, probabil ca ia turnat cineva untura la radacina, alta iexplicatie....
exact cand eram cu copila si ii dadea gaura in nas, ma suna doctorul sa ma convoace la cabinet. si stiu ca atunci cand ma cheama acolo e de....bine. acum tre sa merg la nutritionist, sa-mi faca planul cu ce am voie sa mananc. culmea e ca n-am schimbat nimik in alimentatie, ba chiar m-am dat pe boabe o perioada.
deja am facut curat in sertare si dulapuri la bucatarie, am aruncat tot ce e daunator, in asa fel ca au ramas goale. cica ma pot muta la tara sa pasc iarba si sa beau apa din parau.

deci? n-am nimik, doar doctori-s nebuni ca-mi pun diagnostice. sa ma scuze doctori din zona.

asa, acum sa trecem la lucruri vesele, cand incepe concursul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Wow, Kari ! 495 colesterolul ?! Chiar ca e bun un nutritionist. Sa ne spui si noua ce sfaturi ti-a dat. Tratament nu faci ?

Ma bucur ca iti place noul meu nick.




Alizee*

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alizee*

Yupiii !!!
Va place noul meu nick ?
Mie imi place f mult si nici nu voi mai fi confundata cu a_alinta.



Ce inseamna obisnuinta...nici nu m-am uitat la nume, ti-am vazut poza...
Am halit si eu galuste cu prune de la supermarket, aici pe forum am aflat de ele, sa stiti ca au fost excelente
Hai ca ma uit la meci si scriu in pauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Lali ,esti pe stadion?

Microbistii, ati pregatiti popcornul si berea?




Ofera o raza de speranta pentru ochisorii lui Andrei!


'Cos what I feel is the only truth for me


Nope, numai barbatul e, eu sunt acasa. Cica-mi face cu mana din tribuna !



Alizee* sa-ti fie de bine ! E ca la o frizura noua, nu ?

Kari, eu am in familie 2 bucati cu colesterol mare (nu chiar atat de mare) si s-au rezolvat tare bine cu Normocolesterol, din plante, facut de Dacia Plant. Chiar si medicii au fost surprinsi de rezultate. Daca vrei, spune, ca circula posta.

La ce supermarket sunt galustele alea congelate ? Ca ii plac numai lui barbatu-meu si io nu fac atata efort numai pentru el. Dar pana la magazin m-as duce.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Pai nu am zis ca nu vreau sa schimb decat nick-ul ? In rest, a ramas totul la fel.
Rufus, cum faceti voi galustele congelate ? Adica le puneti la fiert in apa rece si dupa aceea le tavaliti prin ce ?




Alizee*

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:



Hai baieti ,Hai Steaua!!!!

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

ha hi ha, am uitat sa va spun ca i-am vorbit la doctor de voi. si cum stie limba romana, desigur ca nu i-am spus pe ce seit ma dau, ca vroia nebunaticul sa intre in gasca. cica ar fi interesant sa citeasca ce scriu pacientii lui.

Lali, desigur ca am primit medicamente. dar maine le ridic de la farmacie. asa, ce spuneai de Normocolesterol? e bun? ajuta?
daca stiti de alimente ce ajuta, va astept la raport.
nici macar doctorul nu stia de ce a crescut atat de mult in doua luni. acum am bantuie asa un gand ca poate era gresit rezultatul. dar scria numele meu pe foaie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

1-0 steaua !!!!!


suuuper !

kari, revin !

Edit: kari, e ceva din plante, sotul meu s-a descurcat cu asta fara alte medicamente. A luat 1/zi (ca mai mult nu isi amintea decat dimineata cand ii dadeam eu) si cam intr-o luna si-a revenit. Si-a luat aparat de masurat colesterolul acasa si cand creste mai face cate o cura. Pastreaza si ceva restrictii alimentare si e OK deocamdata.
Citeste aici info si prospect:
http://www.daciaplant.ro/products/view/30-normocolesterol

Eu zic ca n-ar ce sa strice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

Lali, desigur ca am primit medicamente. dar maine le ridic de la farmacie. asa, ce spuneai de Normocolesterol? e bun? ajuta?
daca stiti de alimente ce ajuta, va astept la raport.


Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



1 kiwi in fiecare zi, pepene galben (cam o cana) in fiecare zi, ceeapa si usturoi |(fara slanina, bineinteles)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Pai, si eu am colesterol mare. Si am facut 3 luni tratament cu un medicament - am uitat cum ii zice.

Dar, iata ca Lali ne-a recomandat si ceva din plante. Maine ma duc sa cumpar.

Hai Steaua!
Zic si io asa. Ca nu ma uit nici la meci si nici nu e echipa mea favorita.
Fii-mea tine cu Chelsea

Mergi la inceput