Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

S-o ajute Dumnezeu si sa o insanatoseasca!Aprind acum si candela ca poate asa rugaciunea e mai bine auzita.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oh ! Viv, ii tinem pumnii ... o sa fie bine, sunt sigura ca e pe maini bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Acum sa dau raportul de ieri … am fost la Asian Fusion Dinner … una din amicele astea ale mele, organizeaza o data pe an, la ea acasa, acest dinner asiatic, in care ne gateste diverse “asiatice” si noi participantele, mai venim si noi tot cu “asiatice” … ca de obicei, eu impun cu prezenta si atat. Am fost singura care a cumparat ceva, restul fetelor (6 la numar), fiecare a gatit cate ceva … in fine, mi-a fost cam jena, dar sper ca fetele sa ma iubeasca pentru ceea ce pot eu oferi, la gatit chiar nu am nimic de oferit, dar mananc cu placere.

Deci am mancat o supa de shrimpi, evident sushi, o salata de bok choy, dumplings cu un sos bestial, chiftelute asiatice, un fel de ghiveci de legume dar asiatic, gatit in lapte de cocos si nu mai stiu ce dar era bestial …o salata de shrimpi cu ardei copti, niste coshulete facute din clatite de ou si umplute cu ciuperci, salata de fructe si inghetata in aluat …M-am simtit minunat desi am avut de condus 1.5 ore pana acolo …singurul lucru care nu mi-a placut a fost sake, de la care am descoperit ca ma doare capul ...am si o poza mica cu masa, nu stiu daca se intelege ceva ...

Acasa, barbatul meu a fost harnic – s-a dus cu amandoi la patinuar, apoi au mancat toti 3 pizza, apoi s-au dus prin oras ca trebuia el sa se tunda, apoi au venit acasa si copiii au reusit sa sparga un pahar in bucatarie asa ca barbatul a trebuit sa dea cu aspiratorul si cu mop-ul (yeah, baby !!!) …i-am gasit pe toti la computer, ma asteptau sa-i spal pe par. Mancasera si de seara – lapte cu cereale.

Ah, baieltelul meu a gasit in curte, la gard, UN GHIOCEL …cica se juca basket afara si a dat mingea acolo la gard si asa l-a vazut. Este un palc dar numai ala era inflorit. L-a cules si l-a pus intr-un paharel cu apa, apoi a decis sa nu se mai joace basket ca sa nu mai dea mingea peste ei …drept urmare a intrat in casa ca sa se joace WII …ha, ha …mai puteam eu sa comentez ca se joaca prea mult video games ???

In concluzie: Am avut un weekend fulminant – sambata ski si duminica diner asiatic. Printre fulminantele astea am gatit o varza calita la cuptor si am spalat doua masini de rufe. Asta ca sa intelegeti de ce nu imi ies mie treburile domestice, pentru ca le fac in fuga calului, intr-o repezeala si de o superficialitate de care ma mir si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

viviana , tinem pumnii stransi! sanatate multa si recuperare rapida!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Viviana, chiar voiam sa intreb de fetita. Multa sanatate ei si putere celor din jur !

Buflea, da asta-i ideea, sa nu se scarpine prin somn. Masa din poza ta arata suuuper.

Hai ca sunteti de coma cu bolile copilariei facute la maturitate si in cele mai imposibile momente. Aqai, esti de departe vedeta cu patania voastra !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ah ! Si inca o poza cu fica-mea la sfarsitul zilei de ski ...ha, ha, ha !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mersi fetelor.

Buflea, ma omori cu varza asta calita. As manca zilnic. Si sufar cand o gatesti si-mi dai pe la nas cu mirosul.

Io n-am facut nicio boala a copilariei la maturitate. Doar am avut paduchi.
Noi trei nu ne imbolnaveam niciodata in acelasi timp. Din 21 in 21 de zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eu admir toate persoanele ce fac Ski. In special copiii. Tare mi-am dorit sa fac si eu sportul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Vin si io sa ma laud.....dintre toate bolile copilariei,io nu am facut niciuna..numai rubeola in facultate.A debutat..eram in sesiune,anul 3 de facultate....m-am trezit teapana,cu toti ganglionii umflati..de la cap la calcai si o eruptie pe mine..eu am zis ca am facut alergie,apoi ca mor....teapana eram...am sunat-o pe mama,care a venit intr-un suflet la Iasi..ei bine,era rubeola,numai ca fiind eu gloaba batrana..21-22 de ani..am facut asa cu simt de raspundere....in rest nimic..nici cand eram copil, nici batrana.Adica acum.....
Are si boala mandria ei,sunt convinsa.

Vivi..ii transmit ganduri bune fetitei..mare e Dumnezeu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

guten abends pinguinilor

de cinci ori am inceput azi sa citesc aici, de trei ori am inceput sa scriu.... da abia acuma reusesc. ceva de speriat astazi. telefonul a sunat ca la info, a trebuit sa merg la medic de urgenta. de restul nu mai spun. si toata ziua m-am gandit la pestele lui Rufus, la ala din tigaie.

roxana, am fost deja la medic, am hemoglobina scazuta. si medicul nu avea de lucru azi decat sa caute in analizele de anul trecut si sa faca comparatii, asa ca ma chemat la apel si la 4 eprubete de sange. maine seara asteapta rezultatele si vedem ce-i de facut mai departe. peste doua saptamani ma duc la Munchen la controlul anual. sunt in parametri.

gata, ca imi sparg capul, in rest soare si voie buna. ieri am avut expozitie de pictura la servici. a venit lumea buna, adica capetele incoronate din zona.
barbatul face planuri de concediu, el n'are griji.

in seara asta am facut painea lui alinuk, numai ca in loc de paine ma facut chifle. atasez si o poza, la gust au iesit super bune.


Laura felicitari copilei.

Mergi la inceput