Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli) | Autor: Rufus

Link direct la acest mesaj

Aici este noul ghetar

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mama, ce nasol e sa pierzi noaptea (sau o parte din ea...)
Ioana a avut un job ieri, dupa paranz pana pe la 1 jumate dupa miezul noptii, m-am dus s-o iau si...nu mai puteam sa adorm. Cine era azi zombi? Moi! Nu mai duc, nene...asta e.
Si am vrut sa fiu primul azi dimineata sa va ofer un martisor, o s-o fac acum, dar sunt ultimul. Bine si asa. Cred. Asa ca va dedic un pom intreg cu martisoare Ca-s multe pinguine pe ghetar
Boabele mele s-au dus in derizoriu, daca tot e in bani, Ioana ne-a gatit tacos si avem toti burtile numai bune de prins purici. Eu sfaturi de mentinut silueta nu mai dau, ca m-am descalificat
A, au rasarit si la mine ghioceii, Laura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Si uite asa, in prag de miezul noptii, zambesc prinvind la copacelul acela plin de martisoare.
Declar acea imagine poza zilei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Ah ce mi-ar place si mie sa am ghiocei si lacramioare in curte; oare se gasesc pe aici de cumparat seminte sau rasad?(nu on line)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Multumim de martisor RUFUS...eu l am ales deja p al meu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

la noi inca ninge, dar este 1 martie in calendar

msl, eu am lacramioare cumparate on line.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

si eu am pus margaritari-semintze, anul trecut dar nu mi-au iesit.
se gasesc la magazine...peste tot(home depot, lowes, chiar si grocery stores)
ghiocei nu am vazut, adica din aia mici, albi...din cei galbeni mari am si eu.

mersi,rufus pt martisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

michelle, aici subiectul cu lectiile, precum spusei nu l-am citit, vezi daca te ajuta cu ceva:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=166914&nm=Temele-pentru-acasaintre-chin-si-necesitate

daca tu ai cartile alea care sunt facute dupa programa voastra, ar trebui sa fii ok, te orientezi dupa alea 2 pagini de tema la ce capitol sunt si lucrati acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

pana si pinguinii pot fi si nefericiti?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

pana si pinguinii pot fi si nefericiti?




alina


Uneori,dar le trece repede.


Rall cand eram copil mergeam cu tata sa-i cautam mamei primii ghiocei,si acum pastrez vazuta in care mama punea acel prim buchet de ghiocei.Cand tata s-a dus dincolo am dus eu traditia mai departe ,pana acum 4 ani cand mama s-a reunit cu tata,caci tare dor i-a fost de el,acum nu mai am pt cine cauta primii ghiocei,i-am vazut si am trecut pe langa ei cu un nod in gat.
In ultimul 1 Martie nu am putut sa-i duc mamei ghiocei sau martisor caci era la terapie intensiva,i-am dus in schimb inregistrari video cu mesajele copiilor mei catre ea,a fost ultimul lucru pe care mama l-a vazut,ultima data cand am vorbit,apoi a intrat in coma si 22 de zile m-ai tarziu a plecat.
Iertati-ma daca v-am intristat

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata.....
Aici e urat cu spume...ninge,lapoviteaza e frig si ghici...azi e baba mea...babele astea se aleg in fnctie de data nasterii..daca e mai mare de 9 se reduce numarl insumand cifrele...

Daca oi fi ase ciufuta si urata tot anul...aoleu....

Azi am program administrativ...
Ca sa vedeti ce dusa sunt,ieri am dus-o pe Eva la mama,apoi l-am trimis e sot sa faca piata si niste cumparaturi,iar eu m-am dus si am spalat masina,i-am verificat presiunea in cauciucuri,i-am facut un control in service(preventiv,senzori,directie...)...

Ca si anul trecut cand in vinerea pastilor eu schimbam cauciucurile iar barbatu` facea mancare....

Rufus,imi pare rau de cura ta de boabe..dar poti sa mai incerci...incepe postl pastelui,ai pretext sa mananci boabe......si daca nu mai poti treci pe salata verde cu somon sau ton...merge seara...

Macar asa....da` porumb nu merge?

Ralu sper sa-ti fie bine....orice ar fi fruntea sus.
Bufleo,ma indrept spre randunici...acum sunt un pinguin caruia incepe sa-i creasca puful,ca sa faca aripi.

Mergi la inceput