Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

O primavara frumoasa va doresc, linistita si fara peripetii!!!

Am ajuns la munca, sunt suparata ca iarasi a dat rateuri centrala si am 16 grade in birou.

Dana , Grafi felicitari !!! Uite cum cresc nr baietzilor!!!

Elena & Denisa (26.10.2004)
21 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra28 spune:

Neata fetele,

Sa aveti o primavara frumoasa, linistita si sa va bucurati de bebelusii pe care ii purtati in burtici!!
Eu am astazi un tonus foarte bun determinat in primul rand de soarele de afara si de inceputul primaverii. Sper ca va transmit si voua din optimismul meu.

In rest, ma lupt si eu cu o durere de gat pe care o tratez cu lamaie si cu miere, dar astazi parca nici nu-mi vine s-o bag in seama.

Andra19+ cu si mami de Alexandru (27 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana29 spune:

Buna dimineata si o primavara minunata, plina de vesti bune!

Noi am fost ieri la eco, suntem inca micuti, nu avem decat 158 de grame...dar ne facem noi barbati puternici imediat. D-na doctor ne-a confirmat sexul bebeului, pe care ni-l spusese si la 12 saptamani, dar nu cu prea mare siguranta. Ne bucuram foarte tare.
Adevarul e ca m-as fi bucurat foarte mult si de o fetita, imi doresc tare mult una, dar nu stiu daca va fi posibil...Asta va fi a doua cezariana la activ, daca mai vreau si o fetita ar fi a treia cezariana...are careva dintre voi, fetelor, sau din cunostintele voastre, trei cezariene sau urmeaza sa o faca pe a treia? Si daca da, cum se simte? Chiar daca am deja o cezariana si asta va fi a doua, inca nu am niciun puiut in brate, pentru ca nu am avut parte de un final fericit prima data. Dar ne dorim taaaare mult o familie mare!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina2403 spune:

Buna dimineata, burtici! Sa aveti o primavara minunata, plina cu sanatate, bucurii si plina cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Dariana felicitari pt colorarea caruciorului.
Te-as intreba ce s-a intamplat prima data...dar nu vreau sa mai creez panica.

La noi nu are nimeni chef de munca. Am primit flori si stam la barfe.



Elena & Denisa (26.10.2004)
21 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Buna dimineata, sa aveti o primavara minunata


viitoare mamica de hocheist 17+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Buna dimineata burtici!
Driana eu am doua prietene cu 3 copii cu cezariene...si una dintre ele e cu uter fibromatos (daca imi aduc bine aminte).
Si a ramas insarcinata si f repede dupa prima operatie cu al doilea. Diferenta intre copii de de un an jumate (deci a ramas la mai putin de un an). SI apoi paiza de 4 ani si a mai ramas o data. Toti copiii sunt PERFECTI si ea se simte bine.
Poti sa faci mai multi linistita. Nu e indicat ..dar ei zic ca nu e indicat nici sa ramai la mai putin de un an si sunt atatea care ramn si sunt k. Daca ai un medic buncare te supravegheaza poti sa faci cati vrei.

21+
viitoare mamica de
Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Eu am inteles ca nu mai este o problema in ziua de azi cezariana. Sunt care fac 3-4 fara probleme...

Happy_Ama 20+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Neatza fetele,

Sa fie asta cea mai frumoasa primavara de pana acum si sa ne bucuram de soare, flori, burtici si bebelusi

Pupici!

Felicitari pt carucioarele noi!

17+ , mami de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Nu stiam de cezariene asa multe, e fain ca se poate

Anul acesta este primul pt mine in care nu primesc martisor. La serviciu nu merg, nu primesc, iar pe iubi nu-l pot indupleca cu obiceiurile, fie ele de orice natura Ii place ca totul sa fie cand vrea el, cand eu nu ma astept etc. Bine ca n-are colege la serviciu ca ma faceam de ras.


viitoare mamica de hocheist 17+ Lóránd

Mergi la inceput