Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~38~

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

fluturaaassshhh, ce ma bucur ca sunteti bine, imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asta

Si cum e Filantropia?

Deny, felicitari pentru rezultatele bebelinei!




22+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Maddie, inteleg ce spui cu contractul. Ffff posibil sa ai dreptate, nu ma astept sa existe cine stie ce "satisfactii". Cat despre CF 2, a nascut prietena mea cea mai buna acolo acum 2 ani jumate....am fost la ea si e ok spitalul. Ea urmeaza sa nasca acum, joi a doua oara dar de data asta la medlife....pentru ca dr-ul ei nu mai e la CF 2 deloc ci numai la medlife.

Criulica, asa m-am saturat de d'astia comentatori...sa-ti spun si eu una: in uichend, prietenul surorii mele care se crede mare expert in sarcina si alaptare ( el avand 28 de ani si fiind manechin/model de profesie) se gaseste sa imi zica ca " ar fi indicat sa ma apuc sa imi fac masaj la sani ca sa nu mi se lase de la alaptat".....ce maaaaa?!!!! Am ramas perplexa . Desigur, ce ti-a spus tie ala e neamuzant dar naaaa...daata viitoare ma iei cu tine ca eu trec in prezent prin niste stari de nervozitate extrema, cred ca reusesc chiar sa ii ard si vreo doua bucati daca mai comenteaza asa.

Flafi, dr-ita mea nu mai este la stat deloc. A fost la Filantropia in trecut. Eu nu am ca optiune nascutul la spital de stat din motivele pe care vi le-am mai spus...experienta cu hernia de disc etc etc....Cat despre amandine, ohhhh dear..stiu ce comand la mami data viitoare cand merg acasa ( p.s mami e cofetar de meserie)

Duduta eu nu am folosit tantum, dar am auzit-o parca la telefon pe doctorita mea cand ii recomanda unei gravidute care o sunase ca racise.

Deny..yyyeeyyyy, bravo pentru fetita perfecta si pentru uterinele "de treaba"! Tot asa sa o tineti pana la 40.

Cosmy, sanatate Dariei!

Simcri, multumesc! Se pune holter in RO, chiar eu am avut acum vreo 8 ani...cica am asistole etc, nimic grav. Chiar si azi am avut un fel de "fluture nervos" la inima, dar am mai experimentat asa ceva si in trecut....sper ca nu e nimic grav. Oricum ma duc sa imi cumpar un tensiometru, ca e bine sa fie in casa. Merci!

Fluturash, pffff ce mojici. Sper sa nu iasa cu scandal cu sotul tau care sigur nu se va abtine sa le zica vreo doua. Al meu e destul de incontrolabil la scheme din astea desi in mod normal e de o calmitate rar intalnita.

Vicky, draga noastra, ma bucur ca totul e bine pe frontul tau. Tot asa pana la 40, hai fieeee 38-39. Nu lua de prema, sigur nu va fi cazul. Doamne ajuta!

Cred ca m-am intins ca ca o placinta.... dar mi-e drag cu voi aici.

P.s. in titan nu mai au pijamale, dar au la Obor...chiar si vienetta, dar nu stiu daca sunt originale ca sa zic asa. Va spun eu ca am si din obor si le am si pe cele de pe site. Numai sa le iau pe alea de pe site de la birou, ca le-am uitat . Neuron gravid, dehhhh.






23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Fluturash, bine ai revenit! Sper sa nu te mai deranjeze vecinii, sa ii rezolve politia. Ai grija de tine!
Vicky, iti doresc sa ai multa rabdare in continuare, 2 saptamani trec repede.

Oameni care spun lucruri nepotrivite (ca sa folosesc un eufemism ) sunt peste tot. Nu va bateti capul, eu ii trimit direct la origini.



Raluca


S 31+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Luni merg la ginecolog sa imi dea analizele de trim III si sa imi faca eco...deci o vad pe bebelina

Ma streseaza buricul, are o forma ciudata, dar nici nu iese in afara, asteptam.

Noapte buna!

Raluca


S 31+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmy spune:

Buna dimineata si-o ciocolata calda de la noi!

Fetelor, cred ca daca mai tin ploile astea mult, intru in "depresiuni" (cum zice fiica-mea). Nu mai pot, ma doar oasele rau, nu pot dormi, la munca-s cam ciufutica...of! Vreau soare si frunze si iarba ca mi s-a luat de cenusiul asta din Bucuresti
Bebelusa mea-i tare agitata, abia astept s-o vad maine cand imi va masura tanti doctorita de la Medicover tensiunea de pe arterele uterine iar apoi, pe 12, imi va face doctorita de la Filantropia eco de morfologie trim.3
Apropos de mitocani, matusa mea i-a dat unui individ cu pantoful in cap...era insarcinata in luna a noua, era intr-un autobuz, individul statea pe scaun (cunoasteti modelul), o doamna s-a luat de individ si l-a rugat sa se ridice si sa cedeze locul iar d-lui a trantit faza aceea mitocaneasca "cand a stat cu picioarele-n sus n-a mai fost obosita?" Eh si sa te tii...au sarit toate femeile sa-l stranga de gat, dar matusi-mea a fost mai rapida si i-a pocnit un pantof in frunte. Daca nu oprea soferul intre statii ca sa coboare nefericitul, nu cred ca mai ajungea la destinatie

Hai sa fim optimiste si sa speram ca vom avea o zi frumoasa!


29+Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Cosmy m- a distrat matusa ta, a avut reactie rapida :)
Hai ca de azi ar trebuisa iasa soarele
Hellie- super expertul model in sarcina, asta e din categoria " nu naste natural ca se strica vaginul si te lasa barbatu". Hmm poate ne dai si noua mama ta putin, cu imprumut :)
Vicky ma bucur sa te revad si ca esti ok si ca ai parte de ajutor ! Te inteleg cu frustrarea , oricat ai vrea sa faci tu asta, cei din jur te-ar putea ajuta, iar tu poti achizitiona de pe net. Sa nu ne gandim la hainute de prematuri, ca nu va fi cazul, o sa ii ducem la termen sau foarte aproape, grasuti si sanatosi.


30+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Buna dimineata!

Va invit, cum altfel, la o cana de ceai :)
De abia astept sa vina primavara, ninsoarea s-a oprit dar este asa de frigggg...
Eu hainute nu m-am apucat deloc sa cumpar, sunt atat de multe feluri si toate sunt atat de frumoase, stiu ca daca m-as apuca nu as putea sa ma opresc.
Printre altele azi trebuie sa ma duc cu catelul la psiholog :) a inceput sa ai probleme de personalitate e adolescent deh :) pana una alta fug sa bag painea cu cereale la copt ca s-a dospit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cita_ralu spune:

Buna dimi dragelor,

Noi suntem puturosi, nu mai suport vremea asta . Aseara am adormit la 7.30,8 macar am dormit mult daca bine nu se mai poate pe mine ma dor f tare oasele in special noaptea ... dar asta este ...

La C&A si eu m-am uitat de haine de gravi tot in Sun dar nu mi-au placut in schimb pt bebe am luat un set de 5 body cu 30 lei de la ei .

Am facut o cutiuta cu chestii de bebe si se umple de la o zi la alta . Pe 5 o sa mergem la o tura si mai serioasa.

Iar pe 16 la targ, abia astept vom lua patutul. Acesta va fi http://patutbebe.ro/shop/patuturi-transformer-fix/patut-copii-transformer-fix-1/. Firma aceasta este printre expozanti. Sunt tare nerabdatoare.

criulica imi pare tare rau ca te-a necajit reactia "domnului" pe viitor mai bine nu mai spui sau nu mai cauti sub de discutie cu astfel de oameni, nu pune la suflet .

DenyAnd felicitari pt rez bune

Kabeckamie mi s-au parut f bune preturile pe site-ul pe vcare ni l-a dat Flafi, eu am luat acum 2 ani din Cocor pt cumnata insa imi aduc aminte ca am dat vreo 70 lei pe ea.

fluturashhh vai prin ce ai trecut :( ma bucur ca acum esti bine si bebetita este bine ai grija de voi

Hellie cat erau in obor camasutele ?

Va

25 + Matei Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Buna dimineata, fetelor! Eu vin cu cafeluta mea..

Si eu sunt cu probleme din cauza vremii, sa stii, Cosmy..Nu suport vremea asta..Iar la munca sunt total chefless..

Vicky, flafi ma bucur ca sunteti bine..Deny, felicitari pentru eco bun..

Flafi
, am pus poze, gata:) Mi-am facut ieri, la 23s3z, deci..

Hellie, eu nu cred ca ma mai grabesc cu semnarea..Sunt convinsa ca daca vreau sa ma duc si la 30+ sapt la ei, cum dr meu si analizele sunt facute la ei, or sa ma primeasca..nu el sta rau cu banii aia multi in cont..Oricum, am aflat o veste tare buna..Cica soacra mea stange bani sa ne dea si noua de casa noua.. si ca ii pot folosi la nastere la privat daca vreau Nu e atat de bani, ca nu pot spune ca avem nevoie de ei, cat de gestul soacrei...

Fluturash, nu pot sa cred prin cate ai trecut..Dar important e ca esti bine acum si ca bebelina e bine..

Legat de diversele comentarii, cred ca trebuie sa devenim imune..primim si cand e mare si cand e mica burtica..deci nu conteaza cum e, tot se va gasi un binevoitor sa comenteze..Mi-a placut povestea cu matusa

Va pe toate!

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Hello fetele,
Nu mai zic nimic de vreme, o sa vina ea si primavara. Azi m-am oprit sa iau si eu martisoare pt gradinita, am educatoarele si cateva doamne pe acolo + fetitele din grupa lui Radu.
Am luat niste buburuze tare dragute

Hellie, ce m-am distrat cu sfaturile manechinului. Cum s-or gasi numai d-astia sa dea sfaturi?
Cosmy, tare matusa ta, reactie rapida, efect scontat

Eu camasuta aceea am luat la vreo 40 de lei, dar fara halat, daca mai tin eu bine minte.
S-a comportat f bine, nu a intrat la apa,nu au iesit culorile.
Acum nu stiu daca e "originala", nici nu stiam de firma asta pana acum.

Simcri, pe bune il duci la psiholog?Sau e gluma?

Mergi la inceput