Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Kytanutz nici nu stii cat ne lipsesti, hai treci incoace si zi-ne ceva despre voi. Te poop!

Aaa, dar v-am zis ca fi-miu nici acum nu se rostogoleste? Na ca il fac de ras acum... in schimb sta in fund, asa ca nu va mai suparati ca la 4-5-6 luni nu se rostogolesc...

Olivia si eu sunt de acord cu AP, am mai zis ca la D nu eram asa si-mi pare rau... m-am mai desteptat putin mai tarziu ca ma mai luam dupa rude/prieteni/carti. Cred ca tre sa fie un echilibru in toate, atat vreme cat copiii, dar si parintii sunt multumiti si impacati - ma refer la ambii parinti aici ca mai sunt si divergente - e totul ok. Eu cred ca daca mergi pe blw, poti sa-i faci si un piure sa-l pape singur cu linguritza, il mai ajuti tu, nu? Asta ca sa-i mai pui ceva in piure.



*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alive spune:

Buna dimineata!

Mirabela, multumesc de cafea, e tare buna! (eu bag cate un pic de zahar vanilat in ea).
Calin pare sa isi ia masa foarte in serios, bravo lui!

Carmen, am vazut poza cu Paul. Ce frumusel e! Ce bine a nimerit el acolo singurul baietel dupa 2 fete, cred ca o sa fie rasfatatul familiei

Anca, bine ai venit! Ce nume frumos ai ales pt baietelul tau Abia astept sa vad daca vor avea personalitati asemenatoare.
Eu cred ca numele influenteaza personalitatea copilului, de ex David al meu, ca si ceilalti baietei cu acelasi nume pe care ii cunoastem, este f activ, ambitios,are spirit de lider, pe dinafara un baietel f puternic, pe dinauntru sensibil si cu inima maaare. Mamici de baietei David, si ai vostri sunt asa?

Dau si eu cate ceva bun azi, puiutul meu a implinit 4 luni! De azi si pana in 26 martie, am un baiat de 4 ani si unul de 4 luni S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Buna dimineata,
Mirabela multam de cafea, iau si eu ca am nevoie. Aseara P a adormit greu (de fapt prin somn tare se mai zvarcolea ca il durea burtica). Eu am mancat ciorba cu ardei iute , sunt cam dusa cu capul si saracul aseara suferea. Pe la miezul noptii a adormit si evident ca tot la 07,30 s-a trezit (cu pauzele de masa care nu mai stiu cate au fost).

ALive evident ca Paul e alintatul familiei, chiar acum e langa ANa, el in carut ea isi face temele .

La noi e o vremeeeeeee, ceata, umezeala, frig din ala de iti patrunde pana la oase. Pe mine numai Dumnezeu m-a ferit de vreo depresie. De felul meu sunt meteodependenta cu starea psihica si la ce iarna lunga si grea am avut nici nu ma gandeam ca scap, imi faceam griji inca de cand am ramas insarcinata, dar aproape a trecut , sper.

Va pup si nereauzim peste zi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alive spune:

Aici e soare, cald (6 grade) dar bate vantul...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Buna dimineata dragi mamici o zi frumoasa sa avem !
Mirabela multumim pentru cafea. Ce frumoase sunt pozele cu Calin si ce bine sta in fundulet Cam asa e si la mine in timpul mesei, nebunie.
Carmen ce simpatic este iepurasul tau
Anca, bine ai venit!
Olivia si eu sunt AP cand te citesc parca ma citesc pe mine acum 4 ani, concluzia celor in varsta care le stiu pe toate e ca 'l-am stricat' si pe al 2lea copil. Daca intreb ce au sa-i reproseze fetii, pe care am 'stricat-o' prima, nu au nimic, doar ca vrea sa stea cu mine??? un copil de 4 ani va prefera intodeauna sa stea cu mama decat cu un alt adult

Si aici e asa urat afara, dar mai e putin si vine primavara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Alive, unde e soare ca nu vad la profil unde locuiesti?

Va las ceva de citit
frica in noapte



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Iustin LML, sa fii sanatos!
Intreba cineva ale cui sunt ultimile albume cu poze. Se pot modifica numele albumelor ca sa ne trecem si nick name ul de la odisee?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alive spune:

Carmen, fix in mijlocul tarii, in Fagaras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata dragelor,

Mirabela, multumim de cafeluta! Dau si eu un ceai de fructe de padure cu miere si lamaie.
Ai fost tare cu terciul lui Calin :))) Apropo de ce am manca noi si de ce le place lor. Ce baiat independent ai de-i place sa pape singur! Pai, ce?mai e mic, sa-i bage mama in gura? :))) Doar are 6 luni baiatul!

Alive, la multi ani pt puiuti!

Carmen, pupam pe Paulica pe burtica! Parca stiu ca se pot modifica numele albumelor, n-am cum sa vad acum ca de pe telefon nu pot intra .





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Neata.
Eu nu va dau de baut ca nu beau decat apa (ocazional cate o cola )
Noi suntem bine, Vlad mai tuseste in somn (spre dimineata) si cand se trezeste dar parca azi mai putin ca ieri.
I-am dat putin morcov fiert dar nu e deloc incantat asa ca mai asteptam. dar ieri i-am pus putina banana in safe feeder si tare i-a placut (cu toate ca acum o saptamana o scuipa). Nu incepem inca diversificarea (nu de alta dar mi-am amintit cum e cand am ars de trei ori morcovii). Doar ne jucam/

Mergi la inceput