Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Stella imi place cum gandesti, esti asa tanara si pozitiva. Ma linistesc postarile tale, nu stiu de ce...

Kytana asa te vreau, pari mult mai bine. Si eu cred la fel cu racelile si statul in casa, cica de asta am raci mai des iarna ca stam in aer uscat care ne usuca si mucoasele care nu se mai pot apara de virusi.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Andreea are dermatita atopica? Crema Melkfelt am si eu, o fol la fundicul lui Calin cand e iritat.

Kytana mi se pare mie sau n-are centuri de prins copilul? Daca n-are nu e chiar ok, cand mai creste o sa iasa pe sus, in rest pare ok.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Neata,

A venit primavara , sper , ca aproape o luasem pe aratura de la vremea urata si neiesit din casa (pe motive de vant).

Kytana
: imi pare rau ca nu sunt n stare sa scriu mai mult , dar ma rog pt tine sa gasesti calea ta, sa intelegi ce minuni ai langa tine si ca Bunul Dumnezeu nu degeaba le aseaza asa cum le aseaza!.
Saru'mana de intrebare:printesele mele sunt ok, cea mica mai linge cate o banna , un mar dar nu am inceput diversificarea oficiala, papa lp si lm si se agita toata ziua.
Scaun de masa la cea mare am avut/avem inglesina(avantaje are multe , inclusiv acum este montat jos si se urca singura in el). pt cea mica o sa luam din ikea ceva, in ideea ca mai plecam cu ele si sa-l luam cu noi.Initial am zis ca negociez cu capra mare sa o lase pe cea mica in scaunul ei, dar nu e chip sa cedeze si nu are rost sa imsist.
Scaunul pus de tine pare ok, nu poti sa te duci sa vezi cateva modele cu ochii tai si apoi sa comanzi?
OLI:sanatate multa
Anaomaria:sanatate multa fetelor tale
Simona:in ac. situatie sunt si eu cu dra mea, dar de la 5 luni a aceptat si lp, abia acum la 6 luni incep diversificarea. Nu a luat spectacuos in greutate de la lp, de unde deduc ca asta e ritmul ei,mananca putin si ia in greutate mai greu.

va pup pe toate fara exceptie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marikaki spune:

Buna dimineata!
Raul ofera martisoare si ghiocei tuturor printeselor si mamicilor, iar impreuna va dorim sa aveti parte de o primavara frumoasa, plina de bucurii si realizari.
Pupici dulci tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

SIMONA:uitasem o chestie, am revenit la mameloanele de silicon ca sa stea cuminte la san, altfel nu-l mai accepta, deci plastic is fantastic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Ei,Iuli, asa da!
Legat de scaun...doua intrebari am: prima a pus-o si Mirabela (daca are centuri) si a doua e din ce material e scaunul.Sper ca e o musama sa se poate spala repede si usor.
Noi avem scaun de masa si Sophia sta in el, exceptand zilele alea cand a plans.Dar nu ca nu vroia sa stea in el ci pentru ca ea vroia lapte la bibe si sa se culce. In rest sta regulamentar .

Mirabela, eu sunt bine. Si sper sa fiu bine si de acum inainte! Acum deja s-a terminat, sper, partea mai grea si sunt in linie dreapta (adica sper ca e de bine)

Noi plecam maine la munte, prima iesire in 4. Cu David pana la 6 luni iesisem de cel putin 2-3 ori din Bucuresti.Cu Sophia nu inca....sper sa fie fara peripetii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata!

Iuuuupiiiiii, a iesit soarele!

Merci, Lumi.
Kytana, merci de link. Nu ii iau husa din aia, ca iarna am scos-o in costumul de cosmonaut. Problema e la fata, sa o protejez de vant. Carrierul are gluga, dar nu-i place sa stea ascunsa acolo, o pot folosi doar cand doarme. Asa ca nici husa aia nu ma ajuta la fata. Oricum, daca e vant nici mie nu-mi place sa ma plimb.

Oana, distractie placuta in 4 si vreme buna!

Eu de vreo 2 seri ma chinui sa adorm Ma prinde 2 noaptea si eu ma foiesc de zor in pat. Maya s-a foit si ea aseara, evident dupa ce am reusit si eu sa adorm. Nici nu mai stiu de cate ori s-a trezit.
Azi am program de alergat si platit facturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Multumim Raul de martisoare!
A vrut el sa o ia inaintea tuturor, sa fie primul! Smecherasul, se da bine pe langa fetele noastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Buna dimineata si de la noi!

Se pare ca azi va fi o zi de primavara
LML sarbatoritilor zilei de azi (dar si pt cei nascuti pe 29 si 30, ca deh, februarie e o luna mai speciala )
Va las cafeluta, ceai de fructe de padure si chec pufos - facem si noi 5 lunite

Kytana, multumesc frumos! Esti o draguta . Iata si datele pt prima pagina: Iustin e nascut pe 30 sept, la 38 de saptamani, nastere naturala, 4000 gr si 51 cm.
Mami.ilinca, sper si eu ca va veni, in sfarsit, primavara (din aceleasi motive ca si tine
Marikaki, multumim de ghiocei si martisoare .O primavara calda si frumoasa cu sanatate din plin si voua!
Oana, drum bun si have fun!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Am reusit sa pun poza!!! Uraaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!

Mergi la inceput