Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Amalia, super! pai e f bine ca nu ai mai avut, nici in continuare sa nu ai! Cand mai mergi la control?

Gemenistelor, nu participa niciuna la concursul de miss odiseea sarcinii? tocmai ce am votat o mamica si chiar ma gandeam daca nu avem si noi nicio mamica sa ne reprezinte. Ioana, tu ai avut niste poze de senzatie, te-ai inscris?

La noi e maraiala maxima pe motiv de dinti, vor sa stea numai in fund, rad cu hohote, parca deodata si-au modificat comportamentul. Realizez ca deja am copii mari, trece timpul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Brigit pe 8 martie la morfofetala 2

amalia tsakoniati
21+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Laura ce fac copilasii?cum merge scoala?Mi-e dor sa intru sa mai vb cu mamicile mai vechi. Constat ca sunt foarte multe mamicute noi, unele in devenire, si pe care eu nu le stiu deloc:))))
Gabitza 35 ce fac ai tai coplasi?deja sunteti la mofturi cu imbracatul?:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Laura ce fac copilasii?cum merge scoala?Mi-e dor sa intru sa mai vb cu mamicile mai vechi. Constat ca sunt foarte multe mamicute noi, unele in devenire, si pe care eu nu le stiu deloc:))))
Gabitza 35 ce fac ai tai coplasi?deja sunteti la mofturi cu imbracatul?:)))

Daca ar fi sa o iau maine de la capat, nu as schimba nimic la viata mea!



pupate-as de 100 de ori, treci un pic mai jos in sectiune, ca ma duc sa scriu la subiectul cu gemeni 4+ despre scoala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

petrean vin si eu acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

amalio, cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Anne bine cred ca au fost mici contracti acum ma supara putin gatul parca as fi zgariata pe gat febra nu fac un bebe astat toata noaptea treaz cu mine zici ca ma pazea

amalia tsakoniati
21+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy2 spune:

Buna tuturor,
Amalia si eu am facut cerclaj prin saptamana 22 daca imi aduc aminte bine si mai tarziu simtit din cand in cand intepaturi in col,probabil ptr.ca una din pufele mele statea cu capul chiar pe col si se misca aproape mereu.
Atunci incercam sa stau cat mai linistita in pat si imi trecea,luam Magneziu de 3 ori pe zi pentru contractii.
Sper sa iti treaca si durerea de gat,sa nu iei nici o pastila fara sa intrebi medicul.

Noi suntem bine,pufele fac nebunii,Laura ii fura mereu jucariile sora-sii,pe de alta parte si Francesca mi-a luat de pe masa de 2 ori un castron de salata si altul cu pasta si mi le-a aruncat pe jos,nu stiu cum a ajuns la ele ca nu erau puse in margine.
Noi avem o curte interioara aici unde stau,pavata cu ciment.
Francesca merge binisor in casa,dar afara in curte cum sa fac?
Mi-e frica sa o las singura netinuta de manuta,mi-e frica sa nu cada cu fata de asfalt.
Un vecin mi-a spus sa o las,caci asa va invata sa mearga mai bine si sa nu-mi fie frica caci simte si fetita frica mea.
Nu va mai spun ca daca vreau sa ies cu amandoua in curte trebuie sa scot carutul,sa o las pe Laura in carut si sa umblu de manuta cu Francesca,iar pe urma fac schimb,o iau pe Laura care inca nu merge singura si Francesca asteapta in carut.
Voi cum ati facut?
o zi buna la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Roxxy2 nu imi place de fel sa iau medicamente sunt pe ceai cu lamaie si miere bine ca nu fac febra am doar gatul iritat si ma ustura ,pupici la printzesele tale

amalia tsakoniati
21+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali79 spune:

Un 1 martie fericit si o primavara frumoasa tuturor va doresc!!!





Mergi la inceput